trip-krainetrip-ukraine-dark
Lahutus ameerika kodanikust

Pole küll otseselt reisimisega seotud küsimus, aga äkki keegi oskab nõu anda. Nimelt elasin kunagi 7a USA-s ja abiellusin, nüüd olen 2a Eestis elanud, roheline kaart on aegunud, abikaasaga kontakt puudub. Küsimus oleks, kas keegi oskab soovitada, mismoodi peaksin toimima, et lahutust saada. Ameerika saatkond nõu anda ei osanud. Üks võimalus, kuna nüüd on ju viisavaba, oleks ise kohale minna ja avaldus sisse anda, aga uurisin netist, et TN osariigis, kus elasin, on peale lahutuse sisseandmist 30-päevane nn. järelemõtlemisperiood ja alles siis alustatakse lahutusega. Kuna töö ja igapäevaelu Eestis hetkel, siis läheks keeruliseks mitu kuud USAs kohapeal viibida. Ootaks nõuandeid, kes lahutanud või sarnases olukorras olnud. Tänud ette!

Kysi parem mönelt eesti juristilt, kas ja kuidas oleks lahutusprotsessi vöimalik teostada Eestis.

Olen ka seda uurinud. Need, kelle poole olen pöördunud, pakkusid igaüks erinevaid variante ja rahaliselt hinnati maksumust kuskil paarikümne tuhande kanti. Seepärast loodangi, et äkki kellelgi kogemusi või soovitada kompetentset juristi.

Kas Washington DC Eesti konsulaat ei oskaks nõu anda? Et helista sinna, ja küsi neilt. Ma usun, et nemad aitavad kuskilt otsast alustada. tel (202) 588 0101
. . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Ma ei usu, et kui te olete juba niikaua lahus elanud ja abikaasaga kontakti pole, et teilt siis seda 30 paeva perioodi noutakse, eriti veel kui sa enam residentki pole. Ma arvan et koige lihtsam on sul helistada sinna, kus te abielu registreeriti ja kysida, et mis teha tuleb.

Ma soovitaksin sul mehega yhendust otsida. Las ta uurib TN-st, mis tegema peab ja kas sul vaja kohale lennata voi saab vahemalt algust teha protsessiga ilma sinu kohalolekuta.

Ameerikas on seadus, et pead elama lahus yhe aasta, et lahutust saada. Kui on toestus, et olete aasta lahus olnud, ei ole lapsi ega vara jagamist, on lahutus suht lihtne. On vaja Ameerika advokaati. Ja lahutuspaberite sisseandmine ja vastavate paberite ajamine on jargmine lisakulu parast advokaaditasu. Nn. riigiloivud on erinev osariigiti ja on erinev isegi yhe osariigi piires asuvates valdades.

Lõuna-Ameerika indiaanlane pidi sel puhul naisele kivi kaela siduma ja kuristikku tõukama. Väga ahvatlev variant lahutushimulisele meesterahvale.

Räägi parem kuidas on suhe Ameeriklannaga?:D

Mees lahutas NY osariigis, andis paberid sisse, siis saatis lahutusdokumendid siia, elan hetkel Inglismaal Southamptonis. Võtsin paberid, enne olin Londoni USA Saatkonnas aja kirja pannud....seal läksin Ameerika kodanike teenuste osakonda, asekonsul kinnitas kohapeal antud allkirja notariaalselt, tasu selle eest oli 30 dollarit.

Aga Eestis lahutuse legaliseerimist hetkel teostada ei saa, sest selleks on vaja lahutusdokumentide kinnitatud koopiat ja apostill dokumentidele peale võtta - ja mul tuleb selle saamiseks sõita kas Albany'sse ja sealt City Clerk'i juurest apostill saada või Lake George'i NY osariigis, kus lahutus toimus (täpselt ei teagi). Kuna ma protsessis füüsilise eemaloleku tõttu osaleda ei saanud, toimus lahutus nn minu selja taga, samas andsin lahutuspaberitele allkirja, vara jagamist ei toimunud, lapsi ei olnud, nii et ses mõttes oli lihtne.

Samas aga Eesti Vabariigi seadusandluse alusel ei ole asjad sugugi nii lihtsad, sest ostsin kui olin veel abielus Tallinna enesele korteri, mis on minu nimel ja mille eest maksin (ja maksan siiani) vaid ise....see korter aga on (kuniks mu endine abikaasa apostillitud ja notari kinnitusega kirja ei saada abielu ühisvarast loobumise kohta, sest olgugi et USA seadusandlusega läks lihtsalt ning ta kirjutas vaid lahutusdokumentidesse, et tema ei nõua minult midagi ja mina temalt, siis EV seaduse alusel arvestatakse mu korter abielu ühisvaraks ja seda kasvõi surmani, s.t ka pärast lahutust ning endise abikaasa luba ja füüsilist juuresolekut nõutakse iga notariaalse tehingu juures - seetõttu tuttav advokaat Eestist ütles, et selle jaoks tuleks Eestis teha läbi veel varajagamisprotsess, keeruline lugu ja kulukas ka).

Seda järelemõtlemise perioodi nõutakse küll, nt NY seadusandluse kohaselt oleks pidanud aasta lahus elama, kuid seda lahusolekut oleks eelnevalt kohtuliku separation määrusega vms kinnitama pidanud, et see oleks nende mõttes lahus elamise nime all kehtinud.

Kui abikaasaga kontakt puudub, siis peaksid eelkõige alustama tema asukoha väljapeilimisest, sest lahutuspaberite temani toimetamiseks oleks tema füüsilist aadressi vaja (ja kui kontaktis ei ole olnud, siis Ameerika on suur ja lai....seal võib edukalt nn ära kaduda).

Lahutusprotsess võttis minu puhul mingi kuu aega, eelmise aasta oktoobri lõpus käisin Londonis USA Saatkonnas pabereid allkirjastamas, siis saatsin need endisele abikaasale (mis võttis ka mingi 5-7 päeva), lahutus aga jõustus 4. detsembril (protsessi käiku ja uuendusi oli nt NY Ülemkohtu puhul võimalik ka Internetist jälgida).

alar.neiland@mail.ee

Võid proovida, äkki saad jutule.

Nagu ma aru saan, oli sinu puhul mees see, kes lahutuse algatas NY poolel? Uurisin mitmelt juristilt Eestis, enamus ütlesid, et Eesti poolt asja ajada oleks liiga keeruline ja kulukas. Seetõttu üritan hetkel leida juristi USA poole pealt ja siis proovida abikaasaga ühendust saada, vast õnnestub asi ühele poole saada ilma minu kohale minekuta. Aga kas siis lahutusdokumentide koopiate kinnitamiseks pean ise kohale minema? Et kui mulle jurist saadab paberid, kas need siis Eestis ei kehtigi?

Apostill on vaja (vist City Clerk'i - tegelikult pole 100% kindel, kust - juurest peale võtta) (maksab mingi summa, täpselt ei ole teadlik, ehk mingi 30-40 dollarit, võib-olla ka rohkem) - NB! Ei piisa kollasel põhjal punase templiga leheribast, mis lisatakse dokumendi ehtsuse kinnitamiseks, vaid EV jaoks tuleb küsida kindlasti apostill)(kui seal abiellusid, kas Su abielu on üldse EV-s legaliseeritud; kui mitte, siis peaksid abielutunnistusele samuti apostilli võtma, et saaksid siis kaks asja korraga tehtud). Isegi lp EV President ei saanud Eveliniga abielluda enne USA-st lahutusdokumentidele apostilli peale võtmist (EV seadusandluse alusel lihtsalt muudmoodi dokumenti ei tunnustata. Mu (endine) abikaasa lubas apostilliga dokumendi saata, aga ta ei ole just kiirustanud, ma arvan, et võid ehk paluda ka nt mõnel hea sõbra abi).

Jah, ta algatas lahutuse ise, andis NY Ülemkohtusse hagi sisse, tasus mingid summad, siis saatis dokumendid FedEx-iga mu aadressile UK-s, mul oli eelnevalt Londoni USA Saatkonnas aeg kinni pandud *ACS ehk Ameerika kodanike teenuste osakonnas / notariaalse kinnitamise protseduur / allkirjastasin tema eeltäidetud lahutusdokumendi asekonsuli juuresolekul (kontrollfriigina pidi mees eelnevalt ise tolle dokumendi täitma ja kirjutas sinna valeinfo, otsekui oleks ma tema hüljanud ja me ühisest abielukodust põgenenud ilma tema teadmata, vastu tema tahet, jms - siis sellise sisu juures ma ei saanud vanduda, et see oli Truth, truth and only the truth...ja ütlesin hoopis asekonsuli vannutamise peale, et Ei, see on vale. Absoluutne vale...mille peale ta hästi ei tahtnud notariaalset kinnitust anda. Aga mu veenmise peale ta ikkagi soostus seda tegema, sest seletasin, et mees vabandas tolle pärast telefonitsi....et NY osariigi seadus nägi ette üht valikuvariantidest ja ju ta tahtis toda lahutust nii väga siis, et oli valmis tolle saamiseks valetama).

Kui jurist nüüd saab sulle paberitele apostilli peale võetud, siis kena. Ma ei ole kindel, kas Sa ise saad isiklikult kordagi kohtusse ilmumata USA seaduste järgi teiselt maalt USA poole peal kohtuprotsessi algatada (pead juristiga ses asjas konsulteerima). Samuti on seal vaja mingit isikut (kes võib ehk ka jurist olla), kes "serves the others with the papers" ehk saadab oma kuludega vastaspoolele kõik kohtulikud dokumendid (minu mees kasutas oma ema, aga niipea kui lahutus jõustus....jäi viimaste ja minu jaoks kõige olulisemate dokumentide saatmisega asi vähe poolikuks).

Üldiselt osariigiti seadused erinevad. Soovitan Internetist vastavat teemat otsida...

http://divorcesupport.about.com/od/statedivorcelaws/a/Tenn_Laws.htm

RESIDENCY REQUIREMENTS AND WHERE TO FILE: The plaintiff must be a resident of this state, or if the grounds for divorce occurred outside of the state, either the party must have resided in the state for 6 months preceding the filing of the complaint. Military personal must be a resident of the state for at least one year prior to filing. The petition must be filed in the chancery or circuit court in the county where the parties reside at the time of their separation, or in either the country where the defendant resides, or where the applicant resides. [Based on Tennessee Code - Title 36, Sections 36-4-104 and 36-4-105]

LEGAL GROUNDS FOR DIVORCE: The following are causes of divorce from the bonds of matrimony:

Irreconcilable differences between the parties. A two year period of separation, without cohabitation, if there are no minor children involved. Impotence. Bigamy. Adultery. Willful desertion for one whole year. Conviction of an infamous crime, or sentenced to confinement in a penitentiary for a felony. Cruel or inhuman treatment that makes cohabitation unsafe. Attempting to take the life of the other. Refusal to move to this state, and being willfully absent from the spouse residing in Tennessee for two years. The woman was pregnant at the time of the marriage, by another person, without the knowledge of the husband. Habitual drunkenness or drug abuse after the marriage. Indignities that render the spouse's position intolerable, and force the spouse to withdraw. Abandonment and refusal to provide for the spouse while having the ability to do so. [Based on Tennessee Code - Title 36, Sections 36-4-101]

LEGAL SEPARATION: The grounds to file a complaint for a legal separation are the same as for a divorce. The court can address matters such as child custody, visitation, support and property issues during legal separation upon motion by either party or by agreement of the parties. The court has the power to grant an absolute divorce to either party if there has been an order of legal separation for more than two years, the parties have not reconciled, and a petition is filed by either party for an absolute divorce. [Based on Tennessee Code - Title 36, Sections 36-4-102]

Tundub, et TN osariigis lahutust sisse anda, tuleks 6 kuud seal elada.

http://www.divorcenet.com/states/tennessee/tn_faq04

If I moved out of the marital home to another state, where do I file? You must be a resident within Tennessee for six months to file for divorce here. You may file in the county in which you or your spouse lives. If you have moved from another state recently, discuss your options with your attorney. You may have to file in Tennessee. This is an important decision.

Enough with your fancy legal words - where do I file? Most likely in the county where you last lived together. If neither of you are still living in that county, you probably can file in the county where either you or your spouse live. Check with the court clerk.

How long do I have to live in Tennessee before I can get a divorce here? Generally speaking, you have to be domiciled in Tennessee at least six months.

Are there any exceptions? Maybe, if you are the victim of abuse or there is some other emergency reason. You may be able to file immediately.

What if my spouse lives in another state? That makes your case more complicated. There may be good reasons you have not considered to file in Tennessee or the other state. Definitely check with an attorney.

What kinds of complications? If the court in Tennessee does not have jurisdiction, you may be wasting your time and money. First, you need to "serve" divorce papers on your spouse out of state. "Serving papers" means giving official notice.

How do I serve papers? By asking the court here to serve papers in any one of a couple of ways intended to give your spouse actual notice of the divorce.

For example? A sheriff or a process server in your spouse's home state may serve process. Sometimes you may also send copies by certified mail to your spouse's residence or, if you don't know where your spouse is, publish a legal notice in a newspaper selected by the court.

I can manage that. But is it expensive? That depends on how much the local sheriff or private process server charges, but usually fees are under $75. Publishing a legal notice can be expensive. Depending on the newspaper, you can spend $100 or more.

What happens if my spouse and I agree on everything? Do we still need a lawyer? Technically, no. Practically, yes. An experienced family lawyer will still need to draft your agreement to make sure everything is done correctly. A divorce is a lawsuit. Remember, there is no such thing as a standard divorce. There are so many issues to be considered that it is best if you have a lawyer with an ethical duty to explain things and represent only your best interests. Very few lawyers will represent both parties because of the potential for a conflict of interest.

What are the grounds for absolute divorce in Tennessee? Grounds must be proven or agreed. Grounds for divorce include the following:

Either party, at the time of the contract, was and still is naturally impotent and incapable of procreation;

Either party has knowingly entered into a second marriage, in violation of a previous marriage, still subsisting;

Either party has committed adultery;

Willful or malicious desertion or absence of either party, without a reasonable cause, for one (1) whole year;

Being convicted of any crime which, by the laws of the state, renders the party infamous;

Being convicted of a crime which, by the laws of the state, is declared to be a felony, and sentenced to confinement in the penitentiary;

Either party has attempted the life of the other, by poison or any other means showing malice;

Refusal, on the part of a spouse, to remove with that person's spouse to this state, without a reasonable cause, and being willfully absent from the spouse residing in Tennessee for two (2) years;

The wife was pregnant at the time of the marriage, by another person, without the knowledge of the husband;

Habitual drunkenness or abuse of narcotic drugs by either party, when the spouse has contracted either such habit after marriage;

Irreconcilable differences between the parties;

For a continuous period of two (2) or more years which commenced prior to or after April 18, 1985, both parties have lived in separate residences, the parties have not cohabitated as man and wife during such period, and there are no minor children of the parties;

The husband or wife is guilty of such cruel and inhuman treatment or conduct towards the spouse as renders cohabitation unsafe and improper, which may also be referred to in pleadings as inappropriate marital conduct;

The husband has offered such indignities to the wife's person as to render the wife's condition intolerable, and thereby forced the wife to withdraw; and

The husband has abandoned the wife, or turned the wife out of doors, and refused or neglected to provide for the wife.

How long does a divorce take? A mutual-consent, no-fault divorce takes about two to six months right now. There is a 60 day "cooling -off" period after the complaint is filed, if there are no children. If the parties have children, it takes a minimum of 90 days. A contested divorce can last years, with the average contest lasting a year or more. Finally, if the parties agree to divide a pension, it might take an additional 60 to 180 days after the divorce is granted to complete the division.