Laps üksi lendamas.

8 aastane laps läheb mul üksi (lennufirma poolt saatjatega varustatult) lennukiga Portugali suvel. Lend on ümberistumisega Amsterdamis (3 tundi järgmise lennuni) ja ta ei räägi eriti inglise keelt. Kas sellest võib probleeme tekkida? Kas ma pean tegema temaga kaasa notariaalselt kinnitatud paberi, et ma luban tal reisida? Mida üldse kaasa anda peale tavalise kohvri, mobiiltelefoni ja paberi enda andmetega?

R22gi lapsega eelnevalt, m2ngige rollim2nge, et mis ja kuidas.. (kui ta 2ra eksib, wc tahab minna jne) Notariaalselt kinnitatud paberit ei ole vist vaja, kuid kysi t2pselt lennufirmast yle. On vaja t2ita m6ned paberid ja saatjal ja vastuv6tjal peavad kaasas olema isikutt6endav dokument.

0
0

Minu laps reisis mitu korda 6-7-aastaselt üksi. Selle võrra muidugi oli kergem, et ta oskab inglise keelt. Aga õpeta lapsele selgeks teatud väljendid, näiteks kuidas vetsu ja juua küsida. Või oskab su laps näiteks portugali keelt?

Notariaalset paberit polnud mul vaja. Lennujaamas tuli täita vorm, kus oli kirjas lapse, ärasaatja, ja vastutulija andmed (nimi, aadress, telefon). Lapsele pannakse kaela kotike, mille peale on kirjutatud nimi ja millist keelt laps räägib. Sinna sisse pannakse see "saatedokument", lapse piletid ja pass. nagu eelmine vastaja ütles, siis dokument peab olema nii saatjal kui vastutulijal.

Suure koti andsime pagasisse ära, lennukisse läks laps väikse seljakotiga, kus oli igaks juhuks jakike, kui lennukis peaks külm olema, raamat-pliiatsid igavuse peletamiseks ja väike snäkk. Joogiga ollakse tänapäeval vist väga ranged, kui imikuga tegu pole. Igatahes meil mingeid probleeme ei tekkinud, vahepeatuses viidi laps ilusti passikontrollist läbi jne.

0
0

Kuidas lapsed ise on kommenteerinud? Lennufirma koduleheküljelt lugesin, et vahepealseks ootamiseks on lastel oma lounge kus saavad juua, nati näkkida ja videomänge mängida. Kas peaksin taskuraha kaasa andma nende snäkkide jaoks, või on need tasuta...seda ei teagi. Ta räägib algtasemel portugali keelt. Lennufirmaks on KLM aga opereerib prantsuse tütarfirma. Nii et nende poolt portugali keele tundmist ei saa vist oodata.

0
0

Nii väikesed lapsed küll ei peaks üksi mööda maailma rändama. Näiteks kasvõi selline lihtne asi, et kõht läheb korrast ära, isegi täiskasvanul on raske mingis suures lennujaamas sellise asjaga hakkama saada, rääkimata siis lapsest! Miks te tahate oma lapsi piinata ja traumeerida?!?

0
0

Laps ise oli asjaga väga rahul ja räägib kogu aeg, et tahaks veel üksi reisida :P Midagi traumaatilist küll selles mõnetunnises reisis Euroopa piires ei olnud... Seda ma ei tea, kuidas lennujaamas toiduga on, aga seda saad kindlasti lennufirmast järele uurida. Lennujaamde mängutubades tavaliselt süüa ei anta, nii et ma ei tea, kas neile on mingi spets lounge. Igaks juhuks võid ju natuke raha kaasa anda. Mis keeltesse puutub, siis küllap seal teisel lennul stjuuardessid ikka portugali keelt räägivad. Ema 20.30, kas sa last ikka kooli julged lubada? Mõtle, kui läheb kõht korrast ära?

0
0

To ema 20.30 Kas on siis parem laps kuuks üksi koju jätta suvel? Lastel ju koolivaheaeg ja üle ühe kuu puhkust ükski firma ei anna. Hea, kui suvel üldse saab. Saadan parem lõunasse päevitama ja tema jaoks armsate inimestega aega viitma. Ei ole nii rikas ka, et ise viia ja tuua, 10 000 krooni lihtsalt raisata. Hea, et selline võimalus on olemas!

0
0

Aga lapseröövlid ja ahistajad? Saada parem (Eesti) maale vanaema juurde kapsaid kõplama ja naabrilastega palli taguma. Ehk tahab mõni vana võrrgi putitamist. Aga iga perekond otsustab ju ise.

0
0

Kas (Eesti) maal vanaema juures ei või liputajast naabrionu Juhan olla? Palju see vanaema oma lapselastekarja kõrvalt jõuab ühel silma peal hoida? Portugalis hoiab suguvõsa last ja ta on seal koos teise samavanusega kaks last umbes 10-12 inimese hoida. Saab suve jooksul oma nunnumeetri tükiks ajaks täis:) Minu postituse mõte oli saada infot, et mis dokumente pean tegema, mida lapsele kaasa andma ja kuidas lapsed ise on sellisele lendamisele reageerinud, mitte delfilikku närimist. Ju need meie pere võimalused ei ole sellised, et terve suvi laps Eestis hoida.

0
0

Toesti pole motet iga vanaema kommentaare kuulata- lapse silmaring avardub ja saab iseseisvust juurde! Minu laps on ka uksi lennanud juba paar aastat- probleeme pole olnud-eks vaike hirm on meil koigil- ja seda tuleb ka lapsele seletada , et on vaga normaalne kui natuke kardab ja vaike narv sees- vaga vahesed meist votavad lennnureisi kulma kohuga. Kui on varajane lend lennujaamast - siis on vaga moistlik ohtul juba check -in ara teha- siis pole hommikul nii vara vaja minna lennujaama passima- vaid 40 minutit enne lendu- otse lennukisse. Ilusat suve!

0
0

millest selline ebakindlus ja teema ülesvõtt. kui lend plaanis, tuleb lennata. infot vajalike dokumentide kohta saab ju ametnikelt jne. ei maksa haavuda arvamustest, mis teie perekonnaga ei klapi. kõik soovivad ju parimat. igaüks oma kogemuste ja veendumuste (ka läbielamiste) põhjal. ilusaid reisielamusi ja turvalist kohalejõudmist suurtele ja väikestele, noortele ja vanadele.

0
0

Eks see teema sai just kogemuste vahetamise ja heade nõuannete saamise eesmärgil üles võetud.

0
0

Fofa, kas oskad öelda (mäletad), kui kiiresti stjuardessist reisisaatja lapse teile lennujaamas üle andis? Kas viimasena, kui stjuardessid on rahva lennukist välja saatnud?

0
1

Vahel on neid saatjaga lapsi lennukis silma jäänud. Enamasti jäetakse nad lennukisse istuma kuni rahvas on lahkunud ja siis tuleb saatja lennukisse ja võtab lapse stjuuardessilt üle. Kui laps istub esimestes ridades, siis on vahel kohe ka uksest välja saadetud. Aga enamasti saadetakse vist esimesena lennukisse ja tuuakse viimasena välja.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased