Lapsega Ameerikasse

Minul siis ka paar küsimust seoses USA reisiga. Lendan sinna kahekesi koos lapsega, edasi-tagasi piletid ostetud, kas mul on vajalik abikaasa (notariaalne?) luba lapsega reisimiseks? Olen kuulnud, et USAs võidakse seda küsida?

Teine küsimus - mul on olemas kehtiv viisa, mis on neiupõlvenimega ja vanas passis. Uus pass siis nüüd uue nimega. Kas ma peaksin võtma kaasa ka abielutunnistuse ja laskma selle enne ingl.keelde tõlkida - ja kas seda saab lihtsalt tõlkebüroos teha?

Olen varem ka 2 passiga reisinud, nii et viisa oli kehtivuse kaotanud passis ja uus pass siis lisaks, aga siis olid mõlemad passid sama nimega. Kas on keegi käinud mitme passi+abielutunnistusega, või on kindlasti vajalik siis teha kas uus viisa või ESTA ankeet täita?

Uuele passile internetis ESTA vormistamine võtab aega ehk 5 minutit ja maksab 14 dollarit. Võrdle seda abielutunnistuse inglise keelde tõlkimise organiseemise ajakulu ning maksumusega. Pluss arvesta juurde närvikulu ja võimalik selgitamisvajadus passikontrollis. Uue ESTA-ga oleks kindlasti kuivem ja puhtam tunne.

Lapse puhul võiks igaks juhuks kaasas olla teise vanema vabas vormis kirjalik luba (koos kontaktandmetega). Aga väga vähetõenäoline, et keegi selle vastu huvi tunneb.

Soovitan teha ESTA. Vähem sekeldamist.

Olen oma alaealise tütrega käinud Ameerikas korduvalt ja ei ole kunagi mingit isapoolset luba kaasas olnud. Oleme lapsega erinevate perekonnanimedega ka. Vaid korra küsis migr.ametnik, et kas ma reisin koos õega ja oli väga üllatunud, et hoopis koos tütrega.

Tagantjärele ka siis reisikogemusest - ei huvitanud kedagi need ESTAd ega see, et mul pass ja viisa erinevatel nimedel on, öeldi et kui viisa on olemas siis täida valge paber ja kõik. Ei olnud mingit abielutunnistust vms ka vaja. Samuti ei küsitud mingit isa luba lapsega reisimiseks, mida ma ei teinudki üldse. Ei küsitud ka raha ega tagasilennupileteid, ainult aadressi ja kelle juurde lähen. Üks lihtsamaid USAs käike:)

USAs ongi lihtne käia:) Küll peab ESTA/viisa korras olema. Ametnikud näevad kogu infot sinu kohta (ka tagasisõidupileti olemasolu) hoolimata sellest, et sinuga ei pruugita üldse sellest juttu teha. Mis lapsesse puutub, siis see teise vanema poolne luba tuleks ikkagi ära teha. Probleemi selle puuudmisest ei pruugi tekitada mitte USA riik, vaid mõne lennufirma ametnik Euroopas.