Lapsega Bulgaariasse

Tere!

Augustis on minek lapsega Bulgaariasse (Golden Sands), kuid lapse isa ei tule ehk siis minek lapsega kahekesi. Googeldades jooksis läbi teema, et peaks olema notariaalselt kinnitatud volitus, et isa lubab last minuga reisile. Kas keegi on hiljuti lapsega kahekesi käinud Bulgaarias ja kas tõesti on vaja notariaalset volitust? Mul on lapsega erinev perekonnanimi ka. NB: mainin kohe ära, et kirjutasin küsimuse Helsingis asuvasse Bulgaaria saatkonda ka, aga sealt pole vastust saanud, kuigi kiri saadetud üle kuu tagasi. Loodan, et keegi tark oskab aidata :)

Küsi Eesti Välisminist. See on ikka ka Eesti asi, et "võõrast last" kaasa ei anta/lubata.

"Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast" ehk siis sellest samast Helsingis asuvast saatkonnast. Arvatavasti siis pole abi, kui sinna välisministeeriumisse kirjutan.. Aga aitäh soovituse eest siiski :)

Välisministeeriumisse ei peagi kirjutama. Paar rida allpool Sinu tsiteeritust on kirjas: Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust.

Ei oska küll öelda Bulgaaria kohta aga käisin lapselapsega lennukiga Saksamaal(erinev perekonnanimi), mul oli kaasas volitus mõlemalt lapsevanemalt koos isikuandmetega. Minult siiski ei soovinud keegi seda näha

Sõltub täpselt sellest millise bürokraadi otsa sa piiril satud. Mõnda ei huvita üldse ja tuima näoga vaatab lihtsalt passid läbi, teine vaatab passi hakkab imelikult naeratama ja igasugu küsimusi pärima. Parem on võtta kaasa notariaalne volitus sest kunagi ei tea, mis vastused neile meeldivad ja mis mitte. Endalt on kunagi küsitud vaid Egiptuses aga igaks juhuks on igalpool kaasas olnud, kuigi nimi lastega sama. Kõige hullem kontroll on minuarust olnud USA-s ning ka Saksamaal oli ükskord ikka päris pikk vestlus teemal miks lastega üksi riiki tulen ja kuhu edasi plaanin minna ja miks.

MIlord, kui perekonnanimedki on erinevad, siis kuidas peaks nt mingi bulgaaria ametnik aru saama, et tegemist on Teie lapsega? MIlleks otsida endale seiklusi, kui probleemi on eos võimalik vältida lihtsa notariaalse nõusoleku vormistamisega. Lapse isa ikka annab nõusoleku? Tripi-foorumi kollektiivne aju võib siin jagada kogemusi ja arvamusi, kuid sellest ei ole vähimatki kasu argumenteeritud vaidluses bulgaaria politseiga.

kohtunik, ja lapse isa loomulikult nõus.. uurin just sellepärast, et kas on vaja kindlasti notariaalset volitust või võib olla ka lihtsalt inglise keelne volitus.. aga arvatavasti tuleb ikka teha notariaalne, et puhkus ikka ilusti algaks :) aitäh vastuse eest!

No ma ei tea, ma hoiaks oma põrsaid niikaua sigalas kuni nad juba iseseisvalt ringituhnida saavad.

Nagu näha, levib tänapäeval 4G ka sigalas, ja mõni vastu küna kärsa kõvera löönud orikas eksib ka vahest siia ära.

sigala, ega sa ometi vaimset orgasmi ei saa, kui neid vaimukaid kommentaare kribad? Või otsid lihtsalt tähelepanu ja kõik vahendid sobivad? Juba pikema aja jooksul on silma jäänud, et üritad vaimukas olla. Usu mind, enamus täiskasvanuid ei saa neist aru.

Tee endale FB konto ja tegevust peaks jaguma. Samas vist alaealine seal kontot omada ei tohi? Kui nii, siis vaata siia: http://mangukoobas.delfi.ee/

Tere!

Bulgaaria ja Horvaatia on need riigid, kes nõuavad notariaalset paberit. Muidu tasub täita see http://vm.ee/et/lastega-reisimine. Ise lähen just juunis lapsega ja uurisin samamoodi.

Notaris tuleb vormistada isaga lapseluba, mis maksab kuskil 15€ ja saab lisada riigid, kuhu lubab reisida ning kavalam see vormistada kuni lapse 18.aastaseks saamiseni.

Ise käisin ka eelmine aasta ja notariaalne volitus oli vajalik. Seda ütles juba turismi firma esindaja.

Käisime märtsis. Võtsime vallast välismin-i soovitusel ingliskeelse väljavõtte elanikeregistrist ja isa kirjutas volituse. Notariaalset paberit ei olnud. Ainus koht, kus küsiti, oli Tallinna Lennujaamas. Ei türklased ega bulgaarlased küsinud mingeid lisapabereid, kuigi passis oli 4-kuuse imiku pilt ja poiss täna 4-aastane.

Mis on kõige hullem, mis sellisel juhul võib juhtuda? Saadetakse tagasi? Eelmisel aastal käisin paketireisiga läbi Varna, ei küsitud volitust. Viimasel hetkel enne minekut tuli meelde, abikaasa kirjutas käsitsi volituse kontaktandmetega. VM-lehel on lause: Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Siinkohal ei ole öeldud, et peab olema notariaalne volitus. Samas arusaadavalt pühib VM oma käed vastutusest puhtaks lausega: Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest. Väga ei meeldi neid pabereid endale kokku ajada. Kuidas see elanikeregistri inglise keelse väljavõtte kättesaamine käib?

Sõber kurk, ma usun, et tõendi kättesaamise koha pealt oskab sõber Google aidata -- mind küll aitas ja viitas sellisele lehele

Tere

Tulime Bulgaariast paar päeva tagasi. Õel oli kaasas 2 last (erineva nime peal). Bulgaaria saatkonnast uurisime, et notariaalset kinnitust pole vaja. Minnes küsis dokumente ainult Eesti piirivalve. Õde näitas seda täidetud vormi (http://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf) ja väljavõtet rahvastikuregistrist, kus laste ema ja isa andmed näha. Kaasas oli ka laste sünnitunnistuste koopiad (neid küll meil vaja ei läinud).

Ilusat reisi!

Bulgaarias käidud. Vōtsin siis kaasa rahvastikuregistri inglise keelse väljavõtte ja isa kirjaliku volituse. Kûsiti neid ainult Tallinna Lennujaamas.