Lapsega kliimapagulaseks - kuhu?

Tere! Mu 2 aastane laps on pidevalt haige - nakatunud pidevalt kõikvõimalikesse viirustesse, mida perearsti sõnul pidi hetkel üle 200 liikvel olema. Seetõttu tekkis mõte sõita temaga kahekesi kuni 2 kuuks kuhugi soojemasse kliimasse (vähemalt +15 kuni +20C) hinge tõmbama ja keha kosutama. Palun soovitage, kus oleks mõistlik mõistlike kuludega (elamine, söök + muu elu-olu) koos lapsega lähimal paaril kuul kliimapagulaseks olla? Olen juba ette tänulik igasuguste nõuannete eest! Aitäh!

Sellise temperatuuriga soovitaks Tenerifet või kõrvalasuvaid saari. Elamine u. Eesti tasemel (söök, jook)

Muidugi Egiptuses! 500-600 euro eest võib Hurghadas nt üürida basseiniga villa, tõsi see on pika aja üür 6 kuuks ja enamaks. Igtahes midagi ilusat ja basseinig leiab kindlasti 2-300 euro eest kuus. Võtta reisi-ja tervisekindlustus, turistile on ravi kallis, see-eest on lastearste palju ja jutule pääseb silmpilkselt, Lapsi on siin palju ja keskkond on hästi lastesõbralik.

Kahju muidugi et Sharmi otselende pole, aga kui pole palju Turkish Airlinesiga tulla, siis Sharmi poolel on ehk viirusi vähem liikvel kui Hurghadas, kus on elu kohalikega segamini ja neid on seal koos lihtsalt igast Egiptuse ilmakaarest.

Kliima on kuivem, toit on värskem, ja elu on lihtsalt lihtne ja mõnus :) Rohkem ei oskagi ette seletada, kui huvi on siis andke märku ja räägin edasi. Kanaarid on maitse asi aga kindlasti kallim, ilmaga on hullem, ujuda... ookeani ju lapsega ei lähe? mõned lauged rannad muidugi leiab ka aga need on siis sellistes eriti koledates Lasnamäe tüüpi betoonlinnakutes. Peaaegu kogu toit tuuakse lennukitega sisse, ei mäletagi et oleks toitu Kanaaridel lausa nautinud või siis igathes kindlasti kindlasti kulub sellele väga palju rohkem raha.

Lanzarote on minu arvates Kanaari saartest kõige mõnusam. Rannad on paremad ja loodus huvitavam kui Tenerifel või GK. Samuti elu on seal veidi rahulikum. Egiptuse soovitaksin küll ära unustada. Ei, mitte turvalisuse kaalutlustel, kuna tõenäosus mingi terroriteo läbi viga saada on umbes sama kui meteoriidiga piku pead saada. Põhjus on hoopis see, et sealsed kohalikud mustad on juba mõnda aega turistide vähesuse tõttu tõsiselt meeleheitel ja ripuvad sõna otseses mõttes igal sammul jala küljes. Alles hiljuti sai Hurgadat külastatud ja olukord on seal võrreldes umbes 10a taguse ajaga ikka väga trööstitu. Kui ammustel aegadel oli Hurgada meie pere lemmik puhkuse veetmise ja D-vitamiini hankimise koht, siis praegu olen seisukohal et enne järgmise 10a möödumist ma Egiptust kindlasti ei külasta.

Läbi aegade on Vahemere kliima kõige tervislikum. Kui laps on aldis kõiksugu viirustele siis vali mõni koht just Vahemere äärsetest riikidest!

Sama probleem olnud ja abi saanud. Vana arst soovitas kuiva kliimat, Vahemere kliimat soovitas, samas kui vanasti olevat Krimmi kliima sobiv olnud, aga Gruusia Mustamererannik mitte. Ta ütles, et võtta elamine mere äärde, mere ääres jalutada, just mere ionisatsioon on tähtis ja soovitas meres ujuda, eriti kui kuu paistab. Kuu tõuseb mingil perioodil juba poolest päevast. Meresool on nahale hea, ei maksa klooridušiga kergekäeliselt maha pesta.

Vaata lehelt http://www.accuweather.com/ või http://www.holiday-weather.com/ kus sulle sümpatiseerivas asukohas mis kliima on. Võimalik vaadata nii temperatuuri kui ka sademete hulka. Siis saad hakata juba majutuskohti ja soodsaid lennukipileteid otsima. Mina olen lennukipiletite otsimiseks kasutanud momondot ja majutuse otsimiseks kas https://www.homeaway.com/ või https://www.ownersdirect.co.uk/. Erinevad filtrid aitavad mellepärase leida.

Esimese Vabariigi ajal käisid paljud, kel rahalisi võimalusi oli, oma haigusi (eelkõige kopsuhaigusi ja muid hingamisteede komplikatsioone) ravimas Marokos. Kuiv ja kuum kliima, peaks ka antud kontekstis sobima.

Suured tänud kõigile! Infot on mõtlemiseks juba päris palju. Egiptuses olen käinud, seal on kliima mõttes kindlasti väga hea, kuid väikse lapsega tänavatel kauplejate keskel liikuda tekitab kõhedust. Äkki see pole nii, aga arvan, et seal on nad igal pool sarnaselt käituvad. Tenerife ja Vahemere ümbrus on kindlasti need kohad, mille peale edasi mõelda. Kas keegi omab kogemust nt Musta mere äärsete võimaluste kohta?

Musta mere ääres on võimalusi palju, kuid kliima mõistes on seal hea ehk õige pisut rohkem kui meie suveperioodil.

http://www.gaisma.com/en/location/yalta.html

Ei ole väga suvine tõesti. 3 kraadi keskmine temperatuur talvel.

Ma pole küll ise üle 10 aasta kanaaridel käinud, aga tuttavad rääkisid, et seal on kõik kole kalliks läinud. Kui soov 2 kuud kohal olla, siis võib elamine juba arvestatav kulu olla.

Nii väikse lapsega muidugi palju kaugemale kehva lennata, aga võib ka kaugemaid kohti kaaluda.

Troopikat ei soovita, laps võib äkki veel mingi troopilise haiguse külge saada. Pigem soovitaks kuiva ja sooja kliimat, enda nohuprobleeme on see ajutiselt lahendanud. Kuni järjekordse kodumaa pinnale tagasi pöördumiseni.

Kas kellegil on kogemusi Türgiga nt Alanya? Üldine hinnatase, kliima jne?

olen seal küll ainult turismihooajal käinud aga mina,suitsetaja ja kellel on juba diagnoositud KOK, tundsin end nii Kemeris kui Alanyas väga hästi......ka pärast sealt naasmist. mind on väga sealne kliima aidanud. kui tahad vaadata milline ilm Alanyas hetkel on siis...

vaata live camerat.