Lapsega Londonisse

Tere,

on plaan minna lapsega mai lõpus-juuni alguses Londonisse. Kuulda inglise keelt, saada hakkama võõras riigis ning anda lapsele lennukogemust. Tahaks ära näha kõige kuulsamad vaatamisväärsused (Tower Bridge, Tower of London, London Eye, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Wellington Arch). Kas on veel midagi põnevat, mida 9-aastasega teha ja kuhu minna?

Uurisin veidi lende..juba käib pea ringi :) Sama hotellidega. Kas keegi tark annab nõu, millal kõige targem oleks minna, mida vaadata, kus majutuda vms. Väiksegi alguse kätte, siis saab järje kätte ja asja ise edasi uurida.

Ette tänades!

Mina ise eelsitaksin British Airwaysi, neil linnale kõige lähem lennujaam ja, kui ma ise nendega käisin siis oli enamvähem ok lennuajad ka. Muidugi võib võtta ka lennud erinevatelt firmadelt. Tavaliselt on Ryanairil ja Easyjetil Londonist Tallinna lennud väga vara hommikul - mulle isiklikult see ei meeldi. Buckinghami paee näeksid ära ainult väljast, sinna saab sisse ainult augustis-spetembris, kui kuninganna puhkab. Käisin ise just augustis, Big Ben läks ka vist remonti. Kas mõtled neid kohti ainult väljast vaadata või sisse ka minna? Kas sul on mingi eelarve ka ja ajaliselt, kaua plaanid olla? Ja mis huvid lapsel on?

0
0

Kui kauaks plaan on minna? Poiss või tüdruk? Kui hea on inglise keele tase? Ja milliste huvidega laps on- see mis Sulle tundub väga äge, ei pruugi 9 aastsele mingit huvi pakkuda. Natural History Museum, Science Museum. ( mõlemad tasuta sissepääsuga) https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/top-ten-attractions?ref=mosaic#FllHdgt0zfxeCfJC.97. Ise pole käinud, aga poeglaps sõitis gondliga linna kohal mingil aastal. Ei teagi, kas see on veel alles. London Zoo ja see life olid väga ägedad.

0
0

London Eye juures on veel akvaarium, London Dungeon ja mingi Shrekiga seotud koht. Need on kõik kõrvuti. Kui otsustad nt kõik need 4 läbi käia, siis soovitan osta kombineeritud pilet, sellega saab ca 20 naela odavamalt kui eraldi ostes.

Mis puudutab Buckinghami paleed, siis mina soovitan minnna vaatama vahtkonna vahetust. Ise võtsin selleks tuuri ja julgen soovitada just seda varianti. Giid teadis, kus täpselt millal olla tuleb ja seetõttu olin alati igal pool esireas, millega kaasnes parim vaade üldse. Paljud lähevad palee ette, kus on metsik rahavamass, lisaks ei ole sealt võimalik suurt midagi näha. Minu jaoks oli see üks parimaid elamusi Londonis. https://funlondontours.com/changing-guard-walking-tour

Mulle meeldis väga ka St Paul's Cathedral.

Millega minna sõltub pigem sellest, kaua kohapeal olla tahad ning mis vastavalt sellele kõige paremini sobib. Minu hinnangul on BA lennuaajad viletsamad kui nt Easyjetil, lisaks on reeglina hinnad ka kallimad. Esiteks väljub BA õhtul suht hilja ja teiseks on tagasilend kell 08.00 hommikul. See, et Heathrow on linnale lähemal, ei pruugi minu hinnangul alati lisanduväärtust anda. Kui soov on minna nt Victoria jaama, siis Gatwickist saab mulle teadaolevalt sinna kiiremini kui Heathrow-st.

Mina soovitan vaadata Londoni kaardilt, kus mingi vaatamisväärsus asub ja koostada päeva plaanid nii, et ühele päevale jääksid samasse piirkonda jäävad kohad. Muidu kulutad mõttetult aega linnas ringi sõitmisele. Ja vastavalt sellele saaksid otsustada, kuhu piirkonda oleks kõige mõtekam hotell võtta.

0
0

Me käisime vaaterattal õhtul, väga ilus vaatepilt avanes. Ja pileti ostsime netist ette, saime odavamalt

0
0

Kui rahaline pool on oluline, siis Heathrow on kõige odavam zone 1-te jõudmiseks, sest sinna saab metrooga (see küll jah võtab kauem aega kui rong, aga samas 20 naela näo kohta säästa on ehk seda poolt tundi väärt). Gatwickist on kõige mõistlikum rong, Luton ja Stansted puhul võtke pigem airport shuttle buss - kulub tsips rohkem aega, aga säästate pere pealt mitukümmend naela. City Airport on linnas sees, aga sinna meie Euroopa nurgakesest eriti ei õnnestu maanduda.

Soovitan ka Science Museum'i minna - seal igas vanuses lastega vahva. Natural History Museum on samuti lahe, aga kui aega vähem, siis teeks pigem Science. Mõlemasse planeerida vähemalt pool päeva, isegi ehk veidi rohkem - suured majad ja tegemist rohkesti.

Big Ben remondis jah, aga midagi ikka näeb. Sinna sisse turistid ei saanud ka enne (ainult Londoni residendid said, ja selleks pidi ikka nii mõnestki rõngast läbi hüppama).

Buckinhgami paleed läbi raudaia vahtida, mitusada meetrit tühja kruusaplatsi vahel, oli suhteliselt mõttetu. Kui tahta kuningliku eluga tutvuda ja luksuse üle ahhetada, siis on hulgaliselt muid paleesid ja losse, kuhu saab ka sisse minna. Kõige ägedamad on väljaspool Londonit (Hever, Arundel, Windsor on tunni-pooleteise rongisõidu kaugusel), aga mitmed on ka Londonis (Hampton Court, Ham House, Kensington Palace).

Mais-juunis on piisavalt soe, et planeerida ka lihtsalt mõnusaid jalutuskäike mõnes pargis, kui suurte majade seest või väljast vaatamisest ära väsite. Kew Gardens'it kiidetakse väga, aga kuna piletid sinna sisse saamiseks on väga kallid, siis niisama tšillimiseks võib ükskõik millise muu pargi võtta (Hyde, Regent, Richmond, ...). Peaaegu kõigis on ka laste mängiväljakud ja jätsiputka. :)

0
0

Hampton Court ja London Tower'i jaoks peaks olema endiselt ühispilet ja mõlemad on kõigile huvitavad. Majutuse puhul soovitan vältida populaarset Paddingtoni kanti sest tase seal on nii ebaühtlane ja see on loterii mida saad (tärnidest hoolimata). Usaldusväärsem on Victoria jaama ümbrus või kõik, mis City of London ruutmiilis.

0
0

9-aastasel võiks täitsa tore kogemus olla ka Hamleyse kuulus mänguasjapood. London Eye juures on ka üsna tore just veidi suuremate laste mänguväljak (saab ronida), et siis näiteks turistitegevustele lisaks ka lapsetegevusi ette võtta :) Sõtlub muidugi lapsest. Kui laps on Harry Potteri fänn, siis ca tunnike Londonist välja sõita on ka https://www.wbstudiotour.co.uk/. Käib vabalt ühe päevaga Londonist ära.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased