Lapsega sooja - kuhu?

Tahaks minna 1a 3k lapsega kuhugi soojale maale lähikuudel, aga internetist vaadates on igal pool vesi külm. Egiptusesse ja Türki minna ei taha. Kuhu võiks minna, et laps saaks ikka varbad merevette ka kasta (loe: vesi oleks soe) ja ei peaks üle 5 tunni lendama? Kus olete käinud vahemikus märts-mai väikse lapsega?

Nii väikeste lastega soojamaareisidel ei käida. Võtke näiteks nädalalõpp Pühajärve puhkekodus.

Võite mind siin nüüd tümitama hakata, lp-ta kanaemad, aga väikelapse nahk on lõunamaa päikese jaoks liia õrn, ega ole ka hea mõte määrida sellele nahale mingit keemiasodi.

Aga miks mitte Egiptusse?? Äärmiselt lapsesõbralik koht siin. Türgi piirneb Vahemerega nii et seal kardetavasti on kah vesi veel külm, kuid Punases meres on soe! Julgesti üle +20.

Lapsed kõige palavamal ajal päeval nagunii magavad ja ta eipea ju üldse päikese käes olema, võib olla kas päikesevarju alla või mängida mingis lehtlakeses hotelli aias. See vähene aeg, mis ta vees sulberdab, võib ju midagi määrida või t-särk seljas olla. Meie õrnanahalised igatahes on siin sündimisest saati ja saavad edukalt hakkama. ;) Eestis kasvavatest lastest ka palju rõõmsameelsemad, ilmselt sest ümbrus on optimistlikum ja suhtumine lastesse üldse on positiivsem.

Käisime suvel oma kaheaastasega Kreekas. Lapsel on õrn ja eriti valge nahk. Külarahvas sosistas omavahel, et meie poiss pidi pimedas helendama :)

Olime kümme päeva seal ja ei mingeid probleeme. Ei põlenud ära, ei sulanud üles, ei astunud meresiiliku otsa. Ainult sääskedelt sai hirmsasti pureda. (Sääsed on viimane asi, mida mina augustikuisest Kreekast karta oskasin, a no seal nad olid.)

Eilat Iisraelis, sinna saab otselennuga.

Kas sa palun selgitaksid miks nii väikeste lastega reisil ei käida? Mul on 2 last ning nad on käinud terve elu meiega koos reisidel. Midagi halba ei ole sellest küll sündinud. Ka perearst on selle heakskiitnud ning isegi soovitanud sest siis saavad lapsed loodusliku D-vitamiini mis on meile kõigile kasulik. Teema algatajale aga nii palju, et sellise lennuajaga kahjuks ei saa sa küll sooja vee äärde mis oleks siis meri või ookean. Seega kui ikkagi soov õues vees jalgu sulistada siis peab kahjuks võtma ette pikema lennureisi või kui korraga pikalt lennata ei taha siis tee lennureis juppideks.

Crips

Esiteks, aastane laps ei saa veel mitte mõhkugi aru, kus ta viibib. Olgu see siis Sydney või Sindi. Peaasi, et ema nägu läheduses. Teiseks, tuleks arvestada ka teiste inimestega. Pole suuremat piina kui sinu tagareas röökiv jõmpsikas pikal lennureisil. Kolmandaks, väikelapsed on vastuvõtlikud igasugustele haigustele - ärge olge nii kindlad, et juhtub kõikide teiste ja mitte teie lapsega.

Muuseas, D-vitamiini saab ka kaladest (eriti heeringas, tursk, lest ja lõhe), kala- ja kanamaksast, munakollasest, võist ja pärmist. Toituge korralikult.

Mina ja minu tütar, momendil küll juba 5 aastane. oleme väga palju lennanud ja reisinud,alates 3 kuusest ja ei kurda millegi üle.Palju ikka endas ka kinni ja 1,3 aastane magab kindlasti sul pool 5 tunnisest lennust. Soovitan ka Eilati, seal ka kõik lapsele vajalik poodides olemas.

väikelapsed on vastuvõtlikud igasugustele haigustele

ÕIGE! Meie (elu seni ainsa) lõunamaa rannareisi üks selge eesmärk oli lapse kroonilistest nohust lahti saada. Poiss nohises talvest saadik ja oli iga paari nädala tagant korralikul hädas.

Õnnestus täiega.

Ka Egiptuse kuurortides on kõik lastele poes olemas, nüüd leiti eristav argument! Ning Eilatist erinevalt turist saab süüa ja juua alati, olenemata kohalike kommetest või usupühadest. On hotelle kus lastele on erimenüü. Poes on olemas vähemalt 5 eri sorti mähkmeid, vähemalt 3 neist head või väga head (st paremad kui Pampers). On Gerberi purgitoidud beebidele -õuna-mustika, banaani, herne... On Nestle kuivsegud. On jogurtid. On mahlad, mango palun väga 100 korda räägitud on väikelapse mineraalipomm. Odavamalt kui Eilatis, mis on võrdluseks ikka kallis.

On kõik kreemid, salvrätid kuivad ja märjad (imeodavad), kaitsefaktoriga ja ilma, ninatilgad, kõrvatilgad, kõik mõeldavad ravimid, jällegi enamasti imeodavalt.

On lasteklubid ja palju mänguväljakuid. Siin on lapsed suurim rahvastikurühm!

Ja päris tõsi on et tervisele mõjub hästi. Meie 3ne eelmisel talvel kah köhis ja sharmis sattus meile veel kütmata korter aga päeval sulistas külmas basseinis päikese käes ja bronhiit oli nagu pühitud. Kuiv kõrbekliima! Lendab kah alates 2 nädala vanusest ja kas ta aru on saanud, kus ta viibib, ma ei tea, kuid lennukipildid on tema lemmikpildid!

Lisaks veel, kui nad kõik 2seks saavad ja neid on peres kohe hulgim, siis palun kas teie hakkaksite nt 5liikmelise pere lõunamaareiside finantseerijaks? Tuleb üritada käia maksimaalselt kuni veel lisakulusid ei ole.

Ma ei saa aru, miks peab nii palju riskeerima. Miks on vaja mõelda, et minu lapsega ei juhtu midagi? Miks on vaja mõelda, et teistega (teiste lastega) ei juhtunud midagi, miks siis peaks ka minu lapsega midagi juhtuma? Miks on vaja mõelda, et sinu laps on kõigest kaitstud ja, et sinu lapsega niikuinii ei juhtu midagi? Miks on vaja riskeerida oma lapse heaolu, tervise jms'iga? Need, kellega pole midagi juhtunud, on lihtsalt õnnega koos. To elu: Oleneb lapsest. Mõni laps ei jää magama lennukis ja karjub terve lennu aja. Olen ise ka selliseid näinud ja see tõesti häirib, kui üks beebi pidevalt karjub lennukis. See on väga inviduaalne ja seda teab ikka iga lapse ema kõige paremini, milline tema laps on. Nii, et ära ole selles nii kindel!

Ja selliseid beebisid on lennukis niikuinii. Mina ms ei julgeks oma beebiga talvel Eestis elada, ja külla tulla ka ei julge. Kõik need liivatamata jäised teed... kohutav liiklusviisakusetus ja ükskõiksus. Miks on vaja mõelda et minu lapsega Eestis ei juhtu midagi? Nutkem juba ette...

Miks peaks reisil lapsega rohkem "juhtuma" kui kodus, tõenäoliselt on ta nii ju hoopis rohkem vanemate silme all. Ja mis riskidega on tegemist?? Sõidetakse kuurortidesse - heaolukeskustesse, mitte dzunglimatkale.

Teema algatajale soovin julgust oma ettevõtmine siiski teoks teha ning minna lapsega puhkama. Tulin just ise nädalaselt puhkuselt koos oma 2 lapsega ning olen igati rahul kellegagi ei juhtunud midagi. Tuult tiibadesse teile. Astu mõnesse reisibüroosse sisse ning kurda oma muret ning vaata mida nad sulle räägivad. Siis juba lihtsam oma otsust teha.

Crips

Muidugi minge lapsega reisima soojale maale, kui Te pole juba läinud. Tean omast kogemusest, et see mõjub lapse tervisele väga hästi. Mõõdukas päike ja vees sulistamine tuleb lapsele ainult kasuks. Ja Egiptus oleks selleks väga sobiv valik. Ise oleme lapsega seal viibinud ja julgen soovitada. Lapsesõbralikkus on täiesti olemas ja peale selle on ju suht lähedal. Ainult et kui väikese lapsega minna, tuleks kindlasti valida hea hotell (mitte alla nelja tärni). Nagunii Te nii väikese lapsega territooriumilt eriti välja ei liigu. Kõike head teile!

Kui märts, siis ei ole Egiptusele eriti alternatiivi.Eilat on sisuliselt sama, aga kallim, kui see ei heiduta, siis võib ka Eilat Mai keskpaigast on mõeldav juba ka Tenerife. Märtsis kindlasti 2 nädalat, muidu on liiga suured kontrastid nii minnes kui tulles. Mais võib juba ka nädalaks, sest tulles on ka meil juba õhk soe. Olime aasta tagasi 1,4 ja 3,4 a poistega Hurghadas 2 nädalat. Novembris, detsembris oli mureks sääsed, selle pärast valisime sääsevaba (300m rannast eemal linnas asuva ) Triton Empire hotelli 5 korrusel asuva hoovipoolse vaikse ja puhta õhuga toa. Märtsis julgeks soovitada Elysees hotelli. Uus ( 2a vana)4 tärni hotell, mida pakutakse praegu 3 tärni hinnaga. Rand puhas, köök puhas ja korralik.Saabusime paar nädalat tagasi, lapsi ( 1-6 a koolieelikuid oli palju )Aprillis enam Egiptust ei soovita- liiga palav. 8-10 või 11 rannas, siis pole päike veel nii hull. Vahepeal väike puhkus ja 14-16 isegi 17.00-ni on rannas jälle ohutu. Üks variant oleks öine lend otsida ( meil oli ja poisid enamuse ajast magasid ) õhkutõusmise ja maandumise ajaks midagi neelatamiseks (lutipudelist kasvõi ) et kõrvad liiga ei saaks:

Lapsega kevadet otsima? Kuhu?

Tere,

sooviksime lapsega minna kevadet otsima, ehk siis kuhugile soojemasse kohta puhkama, kus kevad natuke varem tuleb. Laps hetkel poole aastane ja liiga soojad kohad meile seega huvi ei paku. Mõelnud olen ise Hispaania peale, aga soovitusi otsiks ka muude kohtade kohta. Olen üksikema, seega väga kallid kohad ka ei ole huvipakkuvad. Kellel kogemust ja mõtteid reisi sihtkohtade ja majutuse osas, oleksime väga huvitatud… võib-olla on kuskil sellises mõnusas kohas lausa mõni tore eestlane, kes oleks nõus meile nt kuuks ajaks tuba üürima? Mõttes ongi olla kevades umbes märtsi kuus (natuke siia-sinna, koht võiks olla selline, kuhu saaks kergelt kohale (ei taha mitut ümberistumist/võimalik minna ka nt Riiast teele) ja igas mõttes, mida odavam, seda parem.

Päikest kõigile!

Odavalt ühe lennuga, siis Ryanairi sihtkohad Tallinnast -> Milano või Barcelona ja nende lähipiirkonnad.