Lapsega talvel soojale maale- kuhu minna

Head kogenud reisisõbrad, palun andke nõu. Plaanime minna järgmisel talvel jõulude ajal (kehv aeg, ma tean :) ) abikaasa ja 7 aastase lapsega 15 päevaks kusagile aasiasse reisile. Praegu on variantideks Tai, Bali, Malaisia, Sri Lanka. Nii palju, kui ma lennureise vaatan, tuleb juba lennuks arvestada nii minnes kui tulles 1 ööpäev. Tahaksime teha sellist reisi, et lapsel ka ikka huvitav oleks. Ehk siis meri, kus laps saaks ujuda ( pole õudselt suuri surfilaineid või mürgiseid meduuse), natuke trippimist lähikonnas (ahvid, elevandid, krokodillid, templid, kohalik elu-olu) Liiga palju bussidega seigelda ei plaaniks. Vaatan siin ise, et Malaisias on Kuala Lumpurist veel pikk seiklus, enne kui mereni jõuab? Bankokist Hua-Hin-i minna? Andke nõu ja kommenteerige. Päris ainult rannas läheb 2 nädalat ka igavaks, midagi peaks ikka veel nägema-tegema.

Mina olen omale Bali reisi kokku pannud ja ohh kus seal oleks lapsega teha. Lähen veebruaris sõbrannaga, aga mida rohkem uurin, seda rohkem on seal lapsel tegemsit - veepark, loomaaed, safaripark (elevandisõit jne), linnupark, delfiinid, ahvid. Sama plaan on, et järgmine aasta minna juba lapsega kas siis uuesti Balile (kui see on nii mõnus kui tundub) või Taisse. Tai kohta pole uurinud, jälgin huviga teemat :).

Ei ole Malaisias pikk seiklus, 50 min lennukiga KLIAst Langkawi saarele nt, lapsega täitsa mõnus.

Meie oleme eelnevalt käinud Tais- Krabis ja Phuketis. Seal on küll iseenesest meri selline, et lapsel on seal hästi tore. Lained pole suured ja sügavaks läheb aeglaselt. Aga natuke pikk sõit Bankokist?

Mina pettusin natuke Langkawi randades.. või noh, vähemalt nendes, kuhu mina sattusin. Ise läksin bussi ja praamiga (sest olin poole Malaisia peal juba) ning see oli üks vaevaline ja aeglane teekond. Kui minna, siis kindlasti lennukiga Kuala Lumpurist. Mainitud riikidest pole käinud vaid Indoneesias (Balil), aga nii palju, kui ma olen kuulnud siis just seda kiidetakse kõige enam..

Meie oleme 6 aastat järjest käinud lastega Tais, Hiinas ja Vietnamis. Kahel viimasel aastal on meil lapsi kaasas olnud juba 5 (eelmine aasta olid kõige väiksemad 4 kuune ja aasta-nelja kuune). Meie jaoks on kõige parem olnud Tais ja seda just haigetsumiste mõttes. Alati on lapsed haigestunud Hiinas, kuna me oleme igal aastal nov-dets Aasias 1,5 kuud, siis alguses oleme Tais-Vietnamis, vahepeal Hiinas ja lõpetame Tais, siis vahepeal Hiinas käies on kliima külmem ja sellepärast ka nohu, köha on kerged tulema. Nüüd 2015.a. detsembris sai terve pere toidumürgituse mereandidest (tänavalt ostetud riis mereandidega). HuaHinis ei leidnud meie pere tegevust, suhteliselt igav. Meie lemmikud on puhkamiseks Aonang (Krabi), Koh Lak, Koh Samui, Koh Lanta. Vietnamis meeldis meile Nha Trang.