Lapsevankriga Pariisis ja ühistransport

Tere. Võtan siin sõna esimest korda. Plaanis minna mai lõpus mehe ja aastase lapsega nädalaks Pariisi. Kusjuures 3-4 päeva pean veetma lapsega kahekesi. Üldse on see lapsega koos esimene reis, seega mitte mingit kogemust ei ole.
Hotell asub triumfikaare lähedal. Kindlasti saan ma nii mõndagi kohta jalutada, kuid Pariis on vast siiski piisavalt suur, et mitte igale poole. Kas metroojaamadesse on üldse olemas ligipääs lapsevankriga? St on seal lifte või eskalaatoreid? Ja kas turvaväravatest vankriga läbi saab? Kas keegi oskab öelda, mis võimalused seal üldse lapsevankriga liiklemiseks on? Tänud ka kõigi näpunäidete eest, mis võiksid kasulikuks osutuda! Samuti, kas keegi oskab öelda, eelnevat silmas pidades, kuidas lennujaamast hotelli juurde kõige parem oleks jõuda. Kohvrid ja lapsevanker... Oeh! Ega ma ometi liiga palju ei taha?

Metroos on lapsevankriga päris keeruline. Ratastoolidele ja vankritele sobivaid jaamu on üsna vähe. Enamik on treppide ja kitsaste eskalaatoritega jne. Turvaväravatest saab kõrvalt mööda, seal on spetsiaalsed väravad, kust turvamees vankreid, suuremat pagasit jne läbi laseb. Üldiselt pole Pariisi metroo just kõige vankrisõbralikum (va mõni uuem liin või jaam) ja eriti seal vankritega emasid näinud ei ole ka. Oluliselt mugavamad on liinibussid. Enamasti on madalad bussid, kuhu vankriga lihtsamalt peale saab ja ei tule ka enne kuskil sadu meetreid mööda treppe ja rahvast täis käike tungelda.

0
0

Pariisi metroo on äärmiselt lapsevankrivaenulik. Spetsiaalseid väravaid, millest eelkõneleja räägib, ei ole sugugi mitte igas jaamas. Eskalaatoreid on ka üsna vähe, ja need on üldiselt rahvast paksult täis. Kaldteid ei ole olemas. Pariisi metroosse sisenetakse pöördväravatest ja nendes jaamades, kus laiemat väravat ei ole, olen näinud mõned korrad totaalselt kinni jäänud komplekti laps, vanker ja vanem. Laps röögib, vanem karjub metrootöötaja peale ja see omakorda vanema peale. Täiesti normaalselt saab sõita uusima liiniga nr 14, seal on kõikjal liftid ja möödapääsud. Liiniga nr 1 saab enam-vähem normaalselt sõita, treppidest tuleb küll last ja vankrit tarida, aga enamikes jaamades on laiem värav.

0
0

Minu teada peaks shuttle buss (ehk nagu marsa) minema CDG lennujaamast Triumfikaare juurde. Püüa hotellist uurida - näiteks ma ise sain hotelli numbril helistades teada isegi selle, millise väljapääsu juures minibuss peatub (lennujaamas on väljapääsud varustatud numbritega) ja kuhu sellega saab. Oli tasuta ja sinna saaks kindlasti lapsevankriga ka sisse. Ma muidugi päris kindel pole, kas kõik minibussid on tasuta... ja Roissy-bus viib Opera juurde, see oleks ka lapsevankriga hõlpsasti kasutatav.

0
0

tänud kõigile vastajatele. Eks siis tuleb arvestada, et transpordiga pole pariisis kerge. Tõenäoliselt veedan siis need päevad, kui üksi pean hakkama saama, jalutades. Nii kaugele, kui jaksu on :)

0
0

Pean nõustuma eelkõnelejatega, et metroosüsteem on Pariisis väga vankrivaenulik. Käisime ise täpselt samamoodi aastase lapsega ja käruga. Vahel tegi viha küll, aga hakkama saime. Mis jalutamisesse puutub, siis Pariis on täiesti võimalik läbi jalutada. Jalutamise võlu on ju selles, et näed kõike, metrooga sõiad maa all ühest punktist teise. Kindlasti soovitan võimalikult palju jalutada. Meie tegime ka nii, et ühe otsa jalutasime ja siis tagasi metrooga või vastupidi. Meie jaoks oli veel meeldivaks üllatuseks see, et paljudes kohtads juhatati meid lapsevankriga kohe järjekorra algusesse. Näiteks Louvre's ja teistes muuseumites. Eiffelisse minnes soovitan aga vankri hotelli jätta. Seal vankriga üles ei lasta ja vähemalt mina ei leidnud seal ka kohta, kuhu vankrit jätta, kui ise üles minna lapsega. Mõnusaid Pariisi-elamusi! :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased