Laptop reisile kaasa

Sõidan Londonisse ja tunnen huvi, et kas on mõtet läpakas kaasa võtta? Kas on kellelgi infot nt wifi ja hindade kohta?

oleneb kui kauaks jääd, internetikohvikuid on igal nurgal. umbes 1 nael tund.

Üks lihtne küsimus: nimelt kas laptopi lennukisse võtmisega võib tekkida probleeme? Lihtsam on panna kõik paberid ja dokumendid koos läppari kotti ja sellega kogu käsipagas piirdukski.Teise koti koos muu kolaga saadaks teadagi kuhu. :)

Mingeid probleeme ei teki, lennukis saad läpakat kasutada ka, kui soovid. Ainult, et mõnel lennul ei tohi olla üle ühe käsipagasi. Viimati Londonist Eestisse sõites kehtis see reegel. Siis tuli valida kas läpakas või käekott..

easyjetiga sai rahulikult nii läpaka kui seljakoti käsipagasisse võtta :)

muideks raamatukogudes saab tasuta netti kasutda kui ette bronnid ;))

Tere. Kaevan vana teema üles, aga kuidas nende laptop'idega nüüd lennureisil on? Kas peab turvakontrollis kotist välja võtma? Mul on väike 10'' ekraaniga notebook, spets "tasku" sees. Kas võib koos "tasku"'ga või tuleb täiesti "paljalt" sinna mingile lindile toppida, ümberkaudsed pätid passimas, millal võimalus see ära krabada?

Mida peab lennujaamas arvestama, eriti turvakontrollis, kui laptop kaasas on?

Läpakas sõltumata suurusest alati kotist välja ja eraldi korvi. Millised ümberkaudsed pätid? Turvakontrolli alale ilma pardakaardita ei pääse.

Arvestama ei pea muud, kui et soliidsed lennufirmad ei loe läpakat käsipagasi ühikuks ja mõned rämpsfirmad loevad.

Suuremast carry-on kotist välja küll, aga kas sleeve võib ümber olla? Täiesti tavaline riidest ja pehmendusega sleeve on. Kuidas see x-ray masinat häirima peaks? On kellelgi selliseid probleeme ette tulnud?

Pardakaart ei hoia nüüd küll kedagi teiste asju himustamast, et sobival võimalusel nendega turvalindi juurest lennujaama sügavustesse märkamatult putkata. :D

Eriti siis, kui keegi turvatöötajatest otsustab koti veel ekstra põhjalikult läbi otsida. Tähelepanu hetkeks kõrvale juhitud, kuid vastutus langeb ju minule oma asjadel silma peal hoida.

See, et sa oma riidest pehmendusega kotti peenutsev-eputavalt sleeve´iks nimetad, ei muuda asja. Saad aru - kilekott, paberkott, seljakott ja spordikott on kõik kotid.

Kui sa vanemaid inimesi kuulata ei taha, aja turvakontrollis oksad laiali ja ütle turvameestele, et see, mis su läpaka ümber on, pole mingi kott, vaid sleeve ja seetõttu sa oma läpakat sealt välja ei võta. Vaata, mis edasi juhtub...

Ei olnud kavas siin eputama hakata. Küsisin lihtsalt küsimuse, tänan vastuse eest. Mul ei ole mingi probleemi see kellegi küsimise peale välja võtta, kuid kui kõlbab ka koos sellega masinast läbi lasta ning pärast lihtsalt sujuvalt suuremasse kotti pista, selle asemel et närviliselt lindi otsas kottidega kohmitsema hakata, saba kinni hoida ning veel kellegi närvilisema sõimu osaliseks saada, siis oleks väga tore. Nüüd tean selle võimalusega mitte arvestada ning seda ma teada tahtsingi. :)

Ütlen ausalt, olen üsna sage lennureisija ja viimased 5-6 aastat alati läppariga reisinud. Siiamaani pole turvaalas minu oma küll keegi ihaldanud. Võib-olla on mul kõik need liiga kehvad rauad olnud, kes teab :PPP Pmst on asjade vargus turvakontrollis pea nullilähedase tõenäosusega.

Tallinnast lennukisse minnes võib sul tõesti mitu kotti näpus olla, kuid Londonist välja lennates ei lasta rohkema kui ühe kotiga läbi turvaväravate.

IRW- huvitav, kust sul aamoo82 sellised kartused pärit on?? Sellist läpakaröövlit ma küll lennujaama siseruumides ette ei kujuta! Reisin ka enamus ajast läpakaga, ei mingit sleeve, ümbrist ega muud ei tohi läpakal ümber olla, kui lindile asetad. Seega koori oma läpakas heaga võimalikult vara paljaks. Siis ei hoia saba kinni nagu sa õigesti märkisid :)

Mari127, kui sa easyjetist räägid, siis minu meelest on asjad küll teistpidi. Tallinna lennujaamas on kurjad tädid, kes ei luba sul turvakontrollist rohkem, kui 1 pagasiesemega läbi, lennukisse saad vabalt. Viimasel korral ajas tädi asja eriti perversseks - mul on väike üleõlakott, kus rahakotti/telefoni hoian, mis mahub alati kohvrisse (parem karta, kui kahetseda eks), panin ilusasti kohvrisse ja tahtsin teisel pool linti välja võtta. Tädi teatas selle peale, et nii kaua, kui tema seal on, ma turvaalast 2 käsipagasi esemega läbi ei lähe! Ma siis läksin demonstratiivselt alast välja ja võtsin seal oma pisikese üleõlakotikese välja... hämmastav klienditeenindus ma ütlen. Minu kogemuste kohaselt võid Londonis turvakontrollist läbi minna vahet pole mitme esemega, lennukisse minekul peab 1 käsipagas olema. Lisaks tohib üks tax free poe kotike ka olla mu meelest.

Ahjaa wifist Londonis. On teatud restoranid/kohvikud, kus on tasuta wifi, aga neid peab suhteliselt tikutulega taga otsima. Starbucksis peab wifi kasutamiseks nt nende kliendikaart olema, Nero võimaldab sul kasutada BTOpenzone internetti (raha eest- kah mõni asi!). Ainsad kohad, kust ma olen tasuta wifit leidnud, on Pret-a-Manger ja Wetherspoon. Olen kuulnud, et MacDonaldsis pidi ka olema :)