Lasteaialapsega ümber maailma

Kuskil ajusopis mõlgub mõte, et kunagi võtaks mõne hea rtw pileti ja elaks kuukene siin ja kuukene seal. Lõpuks, 6-12 kuu pärat jõuaks maailmale ringi peale ja koju tagasi. Meie peres on 3 inimest, 1 neist lasteaialaps. Eks see veidi hullumeelne on, aga kui ei lennata päevast päeva pikki otsi ja elatakse oma kuu aega paiga peal, äkki siis polegi nii metsik idee. Ühesõnaga küsimus siis selles, et kas keegi on käinud või tunneb kedagi, kes oleks käinud, mõneaastase lapsega sellisel reisil. Kuidas läks ja kuidas mõjus ja kas oli probleeme? Tänud juba ette vastajatele

Omast kogemusest tean, et väikesele lapsele on kõige olulisem sinu ehk siis ema või isa lähedus, see, et teda hoitakse ükskõik, kus te ka ei ole. Olen oma kolmeaastasega küllalt ringi reisinud, et seda teada. Oluline ongi last mitte väga ära väsitada, kui on ikka pikk reis seljataga siis puhake ja mängige. Ära kuula kui keegi sind siin materdama hakkab, et tirid pisikest sinna kuhu pole vaja, laps on õnnelik siis kui tema vanemad on õnnelikud. Kui süda ikka kutsub siis minge, siis olete õigel teel, kõik probleemid on lahendatavad. Head reisi!

0
0

Soovitaks küll minna, kuigi endal kogemus puudub. Mõneaastane lasteaialaps on muidugi ilgelt ebamäärane, viiene on kõvasti tegijam kui kolmene. Aga ma ei tea kui paljud vaba graafikuga töötavad reisisõbrad on ühtäkki avastanud et lapse seitsmeseks saamisega kaasnev koolikohustus piirab oluliselt liikumisvabadust. Kui suurem laps läks esimesse klassi siis oli ikka päris kõva elustiilimuutus kõigile. Ja kui reisida koolivaheaegadel, siis on pileteid raske saada ja hinnad kipuvad jubedad olema.

0
0

Kui selline mõte vähegi teostatav on, siis tee igal juhul ära! Lapsele tuleb sellest juurde nii palju kogemusi - seda ju raamatutest ja telekast ei õpita. Püüan ise ka oma lastega (3a. ja 10a) nii palju reisida kui võimalik. 3-aastasega käisin suvel lennukiga mitmes Euroopa riigis - ei ühtegi virinat ega porinat. Eelnevalt muidugi rääkisime reisimisest palju ja ta pidas tõesti vapralt vastu. 10-ne on juba palju kaasas olnud ja reisipisikuga täielikult nakatunud ;) Tänu reisimistele on meil ka keelte õppimine väga motiveeritud tegevus. Aga kool, jah, paneb oma piirid paika.

0
0

Vaat kui kaua aega võttis, oktoobris 2007 oli juba plaan minna lapsega ümbermaailmareisile päris tõsine ja nüüd, mais 2009 ongi minek :). Igatahes, laps saab suvel 4 ja marsruut meie kolme aastasele reisile on umbes selline: Brasiilia (suur tõenäosusega Rio, Pantanal ja Iguazzu), Argentiina ja Tšiili lühemalt pealinnade ümbruses, pikemalt Uus-meremaa ja Austraalia (idakülg), pikemalt Malaisia, veidi Filipiinid, mõnda aega Tai, Vietnam, veidi Jaapan ja Hiina (Peking). Muud isu järgi juurde :). Keda huvitab, saab jälgida meie reisi aadressil http://teeekond.blogspot.com/

0
0

Palju õnne, et asja ära teete! Paraku on üle kolme kuu kestev reis tõesti võimalik ainult enne lapse kooli minekut, täitsa kummaline seis ju tegelikult, kõik võimalused võivad ju muidu olemas olla, aga ei saa ju last aastaks(paariks) koolist ära võtta (juriidiliselt on see ilmselt küll võimalik, aga lapse seisukohalt ilmselt enamusele vastuvõetamatu). Samas oleks minu arvates just perel koos oma teismelisega maailmaga tutvuda väga mitmekülgselt tore!

Lugesin ka blogi diagonaalis üle ja soovitan ikka reisi nautida, mitte ülereportaažida (blogi, artiklid jms.). Meenus tripist loetud (ja ka elus kogetud) olukord, kus kõik üritavad näiteks mingist ilusast-haruldasest kilpkonnast parimat fotot saada, unustades ise, otse (mitte läbi kaamera) seda looma vaadata ja seda vaatepilti nautida. Aga kuna näha on, et olete eeltöö väga tõsiselt teinud, siis ehk ei ole teie puhul sellist asja karta. Sest tähtis pole ju see, KUS ollakse, vaid kellega ollakse ja kes ollakse...

Head reisi!

0
0

Viimasele. Ka lasteaias hakatakse ju juba varakult kooliks ette valmistama. 4 aastased õpivad juba numbreid, tähti ja kirjutamist. Aga ilmselt saavad seda vanemad ka reisil teha kui õppeplaan kaasas, muidu jääb küll lapse haridusse auk sisse sest tagasi tulles on teised ju aasta võrra edasi arenenud. Kiidan heaks sellise põneva ettevõtmise ja tore, et mõni majanduslanguse ajal (mis nt isegi kaugele väikesaarele Mauritiusele on jõudnud)keegi endale nii palju finantse on kõrvale suutnud panna. Töö leidmine kohapeal oleks vist hetkel üsna raske ning mitmed riigid seda ilma vastava viisata ka ei luba. Ise üritan umbes sama vana lapsega siiski iga aasta mõne uue riigi ette võtta.

0
0

Jään huviga teie blogi lugema :) Kuna endal sarnane plaan kõrvade vahel pakitsemas, siis kas võin küsida, kui suure eelarvega (umbes per day majutus + söök + lõbustused, lennupileteid mitte sisse arvestades) te reisule lähete?

0
0

4 aastasele õppeplaan kaasa?? Muidu jääb haridusse auk sisse? Mõtle, milliseid kogemusi saab laps reisil olles. Ega need tähed ja numbrid eest ära jookse, kõik lapsed on ju varem või hiljem lugema õppinud.

0
0

siis kindlasti soovitaks uurida, mida teha, kui laps ei harju keskkonnaga ning hakkab seda keskskonda ja inimesi võõrastama. Kuna see iga on lapsele mingilmääral omaetteolemise aeg, siis kindlasti mängib suurt rolli, tema edasisel isiksuse(mõiste ei ole üksühene) arengul just suhtlus ning areng ümbritsev keskskonna suhtes. Lihtne näide: ntx hakkab ta kuskil džungli metsas pimedust kartma, kuidas sellest üle saada. Kolm aastat sellises arengueas lapsele võib kujuneda, nii raskeks, et peate vahepeal oma reisi katkestama, kas te olete selleks valmis? Minu tagasihoidlik soovitus oleks omaala spetsalistitedega väheke nõu pidada ja korralik soovituste/käitumiste pagas kaasa saada. Rändtirtsule, mõned ei ole kirjutama-lugema õppinud.

0
0

Rändtirtsule - jah on juba lasteaias ka õppeplaan sest lasetaed on siiski tänapäeval ka kooliks ettevalmistamise koht ja paljudes koolides vähemalt Tallinnas nõutakse lastaiast tulnud lastelt tähtede, numbrite tundmist ning eliitkoolides veelgi rohkem. Ja lugema, kirjutama on enamus meist õppinud kuid kui üks laps teistest oluliselt oma teadmistes maha on jäänud võib see juba esimesel aastal talle pingeid põhjustada.

0
0

... kõigile edusoovijatele ja kaasaelajatele. Kakskümmend, õnneks on kirjutamine asi, mida ma niikuinii teen armastusest selle vastu ja materjal selleks tuleb reisides ise. Ma usun ka, et blogi jääb seekord tänu artiklite kirjutamisele veidi hõredamaks kui muidu, aga vahel ikka jõuab, nt pikkadel lennureisidel on hea kirjutada. Aga artiklite kirjutamist on vaja juba puht materjaalsetel põhjustel. Lumimumm, vabandan, aga ma absoluutselt ei ole samal arvamusel selles osas, et lasteaia õppeplaani tuleks kaasas kanda ja muret tunda lasteaiast puudutud aasta pärast. Ma ise ei ole käinud päevagi lasteaias, samas sai kõik koolid kõigi viitega lõpetatud ja kõrgem haridus kätte. Aga jah, loomulikult õpetame lapsele teepeal asjade ja seikluste käigus nii lugemist, kirjutamist kui arvutamist. Tähed on tal kõik juba praegu selged, kõige väiksemaid numbreid liidab-lahutab ka. Usun, et sellist reisi planeerides peab iga vanem oma last ja tema arengut tõesti hindama ja mõtlema, kas laps on valmis. Mimime, ca 900 eek päev või veidi vähem. Loodame sellega hakkama saada, kuna enamus aega kavatseme kasutada Couchsurfingu inimeste headust ja pakutavat suurepärast võimalust tasuta ööbida. Punkel, aitähh soovituse eest. Eks me ole selle kahe aasta jooksul väga palju mõelnud nii väikse lapsega reisimise peale siit ja sealtnurgast. Oleme arutanud paljude spetsialistidega ja kõik on öelnud, et rõõmsate vanematega koos olemine on selles vanuses lapsele parim. Meie Mann on meiega reisinud pidevalt alates ajast, kui ta oli paarikuune ja siiamaani pole tal tekkinud mitte hirmud, vaid vaimustus uute kohtade ja olukordade vastu. Loodame, et see nii jätkub, kuigi kunagi ei tea ette. Oleme loomulikult arvestanud ka võimalusega, et kui meile ei meeldi, siis tuleme rutem tagasi, kui väga meeldib ja võimalusi on, jääme kauemaks. Lohutust ja õigustust leiame me ka mõttest, et hirme jms võib täpselt samamoodi lapsel tekkida ka siin Eestis olles. Aitähh muret tundmas, see on teist kõigist väga armas ja tähelepanelik!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased