Lastega läheb lennule üks vanemtest...

Tervist Küsin nõu :)

1.Lastega(5a. ja 16a.) läheb (Ryanairiga) Tallinnast Norra ainult ema kas siis peab ka olema isa kirjalik nõusolek kaasa.

2.Algul broneerisin ainult ühe lapse(16a.) oma reisiga kaasa aga hetk hiljem otsustasin ikka 5a. ka kaasa võtta. Tegin täpselt nii nagu ryanairi kodulehel kirjas algul pean alaealise lapse bronnima aduldina ja siis klienditoega ühendust võtma - nemad saavad ainult andmeid muuta . Ja veel oli kirjas ,et seda piletit ei sa ma eelnevalt internetis chec innida ,seda saab ainult lennujaamas teha.Väidetavalt tasuta. Sain klienditoega ka ühendust ja nemed muutsid andmed kõik ilusti ära aga nüüd tekkis mul küsimus ega mul lennujaamas üllatust ei tule ja pean ikka kohapealse chec in eest tasuma. 3.Leidsin netist ühe 6.aastataguse artikli seal siis kirjas -

Peale selle, et lennukile peab kiirustama, tuleb Ryanairi puhul ka hajameelsuse eest juurde maksta. Näiteks selle eest, kui internetist piletit ostes jäi märkimata, et kaasavõetava pagasi mõõtmed-kilod ei ületa lubatut. Ma küll ei pannud pileteid ostes tähele sellist kohta kas see jäi mul nüüd tõesti märkamata ja mind ootavad ees lisa kulud või on tänaseks mõned asjad juba muutunud ? (Chek in on veel tegematta)

Ettetänades!

0
0

Niipalju, kui mina oma lapse/lastega euroopa piires reisinud olen, ei ole "üksikvanemana" probleeme tekkinud. Ka emaga koos reisides on ema olnud vahel eraldi broneeringul ja hoopis eraldi ka boardingu/check in teinud, pole probleemi olnud. Lapsed on aga lausa imelised abilised heade kohtade leidmisel, kiiremini turvakontrolli läbimisel, eelisjärjekorras boardimisel jne :) Tänapäeval ei olda sageli abielus ja seetõttu võib olla lastel ja emal erinev perekonnanimi. See võib ehk mõne ametniku rahutuks teha.

0
0

Oluline ei olegi vast niivõrd EU, vaid Shengen. Kui piirikontrolli ei ole, siis Ryanair ei tohiks probleemi teha.

0
0

Käisin just lapsega kahekesi Bulgaarias. Kaasas oli inglise keelne rahvastikuregistri väljavõte ja isa kirjalik volitus. Küsiti ainult Tallinna lennujaamas seda vaadata.

0
0

Norras ei ole probleemi sellest (käisin ja uurisin saatkonnast ennem), enda rahustuseks võib lihtkirjaliku nõusoleku teha. Samas võivad lennufirmad küsida teise vanema nõusolekut - minult ei küsitud.

0
0

Vanema nõusolek peab kaasas olema kindlasti väljaspool Schjengenit. Ja apostilliga. Samas, Indias pole seda näiteks vaadatud. Aga iial ei tea.

0
0

Vanema nõusolek peab kaasas olema kindlasti väljaspool Schjengenit. Ja apostilliga. Samas, Indias pole seda näiteks vaadatud. Aga iial ei tea. Sel teemal on siin korduvalt diskuteeritud. Isegi kui laps on teise nimega kui lapsevanem, pole USAs jne kordagi midagi küsitud. Igaks juhuks vöib paber kaasas olla, endal vähem muret. Tihti ei ole teise lapsevanema nõusolekut võimalik saadagi, ega elu sellepärast seisma saa jääda. "Eestis kehtivate õigusaktide kohaselt Eesti riigipiiri ületamiseks ei ole vaja omada täiendavaid dokumente (volikirju), kuid tulenevalt alaealise piiratud teovõimest võib piirikontrolli teostav ametnik kontrollida piiril tema vanema (seadusliku esindaja) nõusoleku olemasolu. Vanem võib oma nõusoleku esitada lihtkirjalikus vormis. Ka võivad mõne teise riigi piirivalvurid nõuda täiendavaid dokumente. Soovitame alaealisele lapsele kaasa anda käsikirjas loa, kus on kirjas vanemate kontaktandmed ning enne välismaale reisimist pöörduda sihtriigi välisesindusse ja täpsustada nõuded dokumentidele." See jutt siis kui isegi ühtegi vanemat kaasas pole. Seega tasub eelkõige tutvuda välisriigi nõuetega kuhu minek on

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased