trip-krainetrip-ukraine-dark
Lastega Malaisia, Maldiivid, Tai, Kambodza? Või üldse midagi muud?

Kui puhkuseks on planeeritud umbes kuu ning kaasas on ka laps? Või võtta suisa mitu sihtkohta? Maldiivid oleks kuu aega üksinda ju igavad? Kas siis juurde võtta ka Sri Lanka? Praegu vaatasin, et piletid saaks tervele perele(2adult, 1 infant) nii Malaisiasse, Taisse nii 11000,- Kas seda on palju või normaalselt? Minek oleks novembri alguses. Samas saaks minekut ja tulekut ka edasi-tagasi lükata. Samuti võite mõne muu mõnusa eksootilise sihtkohta välja pakkuda.

Malaisia ja Tai on suht odavad. Maldiivid ja mingil määral ka Singapur seevastu kallid. Ma vedeleks Singapuris, Marina Bay areas või Sentosal ja teeks sealt 2x nädalase tripi - Malaisia beachikuurorti ning Balile.

Snoop...ehk seletad paari sõnaga oma eelistused lahti? Et miks just need sihtkohad. Euroopas oleme me eelistanud häid hotelle. Ei teagi kuidas seal käituda. Mingit head hotelli on vist mõtetu taga ajada kui saaks selle asemel sihtkohta hoopis uurida? Kuna sa tundud selline "teravam pliiats karbis" siis järsku oskad soovitada ka kohta kust saaks soodsaid lennupileteid? Kas Qatariga julgeks lennata? Eelistaks muidugi mugavat lennuajal lamavasse asendisse käivat tooli aga noh esialgsed leitud piletid on ikka nõksa liiga kallid.

Kui sul tekib küsimusi lennufirmade mugavuse kohta, siis soovitan kasutada siinset otsingut. Koomiline on lugeda, et kas Qatariga kannatab lennata - tegemist on ühe parima lennufirmaga üldse (minu isiklik lemmik eelkõige, seetõttu ka vastav reageering). Perega odavat, mugavat, sõbralike inimeste keskel olemist pakub Bali. Ainult hotelle peab seal tõsiselt valima (eriti kui tahad meres ka ujuda). Sri Lanka oli põnev, aga sealne tipi lunimine + väga aeglane liiklus käivad närvidele. Lapsele võib sealne päike ka liiga teha (ise nägin seal väikest põlenud ninaga Eesti last ja tal olid lausa põlemisvillid nina peal). Novembri alguses võib Malaisia veel üsna vihmane olla.

Kui on võimalik kuu aega puhata, siis võiks vabalt soovitada kumbagi enda poolt käidud eksootikapaika:

  1. Prantsuse Polüneesia. Tahiti, Moorea, Bora Bora, Raiatea + Tuamotu atollid Maailma üks kalleimaid sihtkohti, kuid novembris üsna mõnusa kliimaga veel. Soe õhk, ookean, sinised laguunid, eksootiline loodus garanteeritud. Lennata saab pmst Pariisist kas Air France'ga või Air Tahiti Nui'ga. Ka LAN ja Quantas teevad sinna reise. NB! Kindlasti valida vähemalt 4-5 tärni hotellid.
  2. Mauritius ja Reunion + Rodrigues. Kindlasti selline kooslus. Mauritius oma randade, laguunide, valgete liivadega saarekeste ja omapärase loodusega, Reunion oma ülivõimsa looduse, vulkaani ja seejuures euroopaliku elustiiliga. Reunioni võiks võrrelda Tahitiga. Sama teema - novembris on veel kuivem periood. Lennata saab Pariisist või Londonist. Air Mauritius on enam-vähem talutav. Tiba odavamat hinda pakub vahest Air Austral.
  3. Enda järgmine eksootikaplaan - Uus-Kaledoonia, Vanuatu, Fiji. Ülim looduse-, eksootika ja erinevate kultuuride komplekt. Kuu ajaga pmst teostatav. Loodan ise selle 2011 teostada.

Singapur meeldib mulle muggava inimesena ülima efektiivsuse, läänelikkuse, sõbralikkuse, korrektsuse ja turvalisuse tõttu + väga palju erinevaid meelelahutuse võimalusi. Intercontinental on väga hea ja mõistliku sõbrahinnaga hotell: Http://www.ihgfriendsandfamily.com/stevesickel Rannapuhkuse jaoks, mis mind eriti pikalt ei tõmba, loetakse Malaisiat ja Balit paremaks: aga kuna ma kummaski piirkonnas "randunud" pole, siis täpsemad kommentaarid jätakse teistele. Mis lendu puutub, siis "lamavasse asendisse käivat tooli" saab ainult äriklassis. Piletid Aasia sellesse kanti algavad 35000ndest per nägu, aga kuskil 40-50% odavamalt võib saada miilidega mängides, kui pakub huvi see teenus, siis saada sõnum.

Praegu natuke uurisin siinset foorumit ning ilm tundub Malaisias nov. kahtlane. Ühe kirjutatu põhjal küll läänes ok kuid idas pidi ikka suht vihmane olema. Paljud põnevad kohad suisa kinni. Ei teagi mis nüüd siis teha. Lapsega tahaks ikka head ilma..kui teaks, et vihma palju ei tule siis ju täitsa võiks. Kuid kui ikka päevast-päeva vaid sajab siis nagu oleks reis ju natuke rikutud ka.

Näiteks Langkawi saarele. Variandid: Singapur (+Kuala Lumpur?)+Langkawi. Või siis tõesti Singapur+Bali.

Vot ei tea miks, aga Bali õhkond ja inimesed jne. annavad Mauritiusele ja Sri Lankale ja Malaisiale pika puuga. Singapur on paras selliseks stopoveriks, kui lendad Sinagapur Airlinesiga, siis nad pakuvad stopoveri puhul norm hotelle neljandiku hinnaga, lisaks tasuta sissepääsud loomaaeda jne. Malaisia ilm oli eelmine aasta novembri algul vihmane, seepärast põrutasime KL ist kohe edasi Balile Air Asiaga, hind oli miski 1400 eeku edasi-tagasi. Hotelle võtsime Balil Agodast, kord oli isegi juhus, kus tahtsime üheks päevaks antud hotelli pikendada ja ütlesime, et Agodast saame sellise hinnaga, aga sama hinda ei pakutud, tuli siis läpakas välja võtta ja asi netist osta. Samas tagasiteel oli Singapuris juba ilm väga hea ja päikesepaisteline, seega eks selline loto värk, samas Bali on suht kindla peale minek sel ajal, seal vihmaperiood hiljem.

et kuu aega on Balil liig, meile piisas kahest nädalast. Ma ei tea kust kuhu teie pikk lend on. Meie vahtsimine pea kaks nädalat Tais ja siis sealt 2 nädalat Balil. Mulle meeldiks Malaisia+Bali rohkem, kuidagi väga samas suunas olemine on. Kuigi kindlasti neatakse mind maa põhja. Soovitaks Balil Nusa Dua randa(minu arust lolle vähem). Langkawi on ka siuke paari nädala teema, kui just golfimängija ei satu olema. Ja kui lendate erinevate lennufirmadega, siis uurige kindlasti kas transiidikoridor on olemas, muidu peate ikka väga pikad vaheajad planeerima. Ning Denpasarist taksoga NusaDuasse on max 15USD, Kallima hinna eest saad juba päevaks taksojuhi.

Tere, Mõtlesin tõstatada sellise filosoofilisemat sorti arutelu. Kas väikeste lastega tasuks ette võtta pikemat reisi, mõtlen sellist, kus lennusõit kestab üle 10 tunni (nt Malaisia, Maldiivid vms). Mul on 2 last, kellest 1 saab novembris 7 ja teine 1. Läheks kevade poole reisile, kuid soovitavalt kogu perega. Kuhugi lähemale (nt Kanaaridele) eriti ei taha, juba on käidud. Vanema lapsega sai käidud Mauritiusel, kui ta oli 5-ne, ei olnud probleeme. Kas 1-aastasega sellist pikka reisi ette võtta oleks hullumeelsus? Kas kellelgi on olnud kogemusi, nii head kui halvad kogemused on teretulnud.

Endal just järgmise aasta veebruaris-märtsis selline pikkemat sorti ringreis samasse piirkonda ees ja ei julenud oma 3 (siis juba 4 aastast) tütart kaasa võtta... Ehhki ta meil juba suur lennufänn ja lähemates puhkusekohtades (Tuneesia, Teneriffe ja Türgi) meiega koos käinud küll, Tuneesias isegi lausa 6-kuusena. Aga see kord jahh jääb kahjuks koju, just nende pikkade lendude pärast. Meil muidu reis täpselt 3 nädalat marsuudil Tallinn-London-Kuala Lumpur-Denpasar-Bangkok-Phuket-Kuala Lumpur-London-Tallinn, lennuajaks kokku 43 tundi, neist pikim lausa 14 tundi (London-Kuala Lumpur), kartsime et see kõik liig tema jaoks. Aga muidu selline väike, kuni aastane talub pikka reisi ehk isegi paremini, kui meie 3-aastane mürsik, kes üldse paigal püsida ei suuda, nii et võite võib-olla isegi proovida.

...siis eeskätt sõltub lastega reisimine nende laste kodusest kasvatusest. Umbes pooli, kes siin "kuumades teemades" postitavad, ei julgeks isegi 25-aastaselt ja ilma lasteta reisima lasta.

Aga aastase lapse jaoks pole isegi kõige lühem lennukisõit mugav ja mõnus ning vaevalt, et ta tulevikus sellest reisist midagi mäletab.

Isiklikest kaasreisija kogemusest lähtudes:

  1. olen olnud mitmel Euroopa-sisesel lennureisil, kus tuttavatel kaasas ca aastane tegelane ja pole üldjuhul probleeme olnud
  2. LAX-PPT 2008 - 8 tundi katkematut kisamist iste eespool reisivalt imikult
  3. LHR-SSR 2009 - 12 lennutunnist 6 tundi sama teemat, mis eelmises punktis Olgugi, et olen tsiviliseeritud inimene ja laste isa, tekkis paaril korral soov asi füüsiliselt vaigistada, sry.

Üldjuhul läheb long-haul lendudel asi sageli jamaks. Sõltub lapsest ja tema füüsilisest konditsioonist (ntx hammaste tulek, õhurõhumuutuste talumine, stressitaluvus) jne. Mina ei võtaks puhkusele kaasa nii väikest last, sest see poleks puhkus sõna otsese mõttes.

Kuna sarnaseid postitusi on trip.ee-s juba massiliselt olnud, siis VEELKORD: Iga lapsevanem peab ise teadma ja tundma iseennast ja oma last. Võõras ei saa Sind oma nõuannetega aidata.