Lastega nädalaks Eilatisse

Meil on plaanis nädalaks minna puhkama Eilatisse, koos lastega. Reisikorraldajaks siis sedapuhku TopTours. Et Topil pidevad plaanimuutused, siis uuringi esmalt, kas on kedagi, kes viimasel ajal on Eilatis käinud, eriti TopToursi kaudu - kuidas sujus kogu transfeer Sharm-Taba-Eilat ja tagasi? Ja siis ootaksin ka muljeid Eilatist endast - kaua võtab aega Egiptuse-Iisraeli piiri ületamine, milline on Eilat üldse, kas on mõistlik liigelda ühistranspordiga, taksoga või on ka hotellidel oma bussid, mis keskusesse viivad või on kõik vahemaad nii lühikesed, et tasubki hoopis jalgsi liikuda? Äkki oskab keegi rääkida ka midagi hotellist Rimonim? Lastega reisinutele - kas mähkmed, titatoidud jms kraam tasuks Eestist kaasa võtta? Mida tasuks sellelt maalt kaasa tuua? Milline on hetkel Eilatis hinnaklass? Teretulnud on kõik muud nõuanded ja viited. Tänan ette!

Sharmist Tabasse kulub umbes 3,5 tundi. Tabast Iisraeli piirini umbes 15 minutit. Egiptuse bussid Iisraeli ei pääse, nii et oma kodinad tuleb Egiptuse poole peal bussist välja võtta. Egiptusest väljaminek käib kiiresti, saad templi passi, et oled Egiptusest lahkunud. Iisraeli sisenemine on tükk maad põnevam :). Aga üle saavad lõpuks vist ikka kõik. Aja kohta ei oska ütelda, meil läks ruttu (45 minutit). Iisraeli poole peal on buss vastas, viib teid hotelli. Iisraeli hinnatase on meie omast kõrgem. Eilat on kuurortlinn, ühel pool Aqaba laht, teisel pool kõrb. Vaatamist eriti pole, merealune vee(kala)park. See on terve kompleks, kus saab vaadata lisaks korallidele ja kaladele merekilpkonnade toitmist, haikalasid, raisid, pimedas helenduvaid mereelukaid, filmi veealusest maailmast, minna vaatetorni tippu jne. Seal on ka söögikohad ja paar suveniiripoodi. Mida kaasa tuua? Surnumere-staffi ehk. Iisraelipärane meene on silmaga käsi. Kohalikud küpsetised on väga maitsvad, kogu toit on väga maitsev, eriti 5* hotellised.. Kui meeldib, võid minoora (9-haruline küünlajalg) koju tuua, Kohalike kullaseppade ehted on ka omapärased, pärlite valik on suurem kui meil.

Tripi otsingust leiad ka paar söna Eilati kohta.

Kõik, mis tripi otsinguga Eilati kohta on tulnud, on läbi loetud. Paraku on suurem jagu väga, väga üldised ja napisõnalised ehk stiilis a la käisime ostlemas või ööklubis.

Aitäh hellikule!

Eilat on ilus linn ja see kontrast mis Egiptusest minnes on suur. Ise olen käinud eilatis omalkäel Egiptusest, lihtsalt võtsime Dahabist takso ja sõitsime piirile, hull ettevõtmine arvestades seda et meil oli 2 pooleteistaastast last kaasas:))) Siis ei olnud piiriametnikud Eesti passe igaljuhul näinud (4a. tagasi)ja siis oli suur katsumus üle saada, aga ma arvan et kui reisibüroo korraldab siis on teine lugu. Vaatamiste on nii, et kuna me olime seal vaid ühe päeva siis eriti midagi ei näinud, kindlasti on Eilatisse piirilt paremal mere sees ocanaarium, see on väga vinge koht. Aga muidu on tore. Hotellid peaväljaku juures olid küll vinged aga milisesse Top-tours teeb seda ei tea. Üldiselt ei ole minul Topiga probleeme eriti olnd, olen nendega päris palju sõitnud. . . . Trip.ee palub kasutada suuri algustähti lause alguses ja kohanimedes, samuti tühikuid peale kirjavahemärke! Täname

Iisraelis on riigist lahkumise maks, meil oli päris suur katsumus kuna olime kõik Iisraeli raha ära raisanud ja kaardid piiril ei töötanud, seda tuleb uurida. See oli minumeelest 60 või 65 kohalikku, see tuli korrutada 3-ga eesti rahaks. Võibolla on muutunud nüüdseks.

Tabast Eilati minnes oleneb piiriületamise aeg järjekorrast. Elasin mingi aja otse piiripunkti kõrval Egiptuse poolel ja oli selgelt eristatav gruppide üleminek ja eraviisiline üleminek. Vene gruppidega oli tõeline kamm, järjekord liikus väga aeglaselt. Kui gruppe ees ei ole, käib väljumine Egiptusest väga kiiresti. Iisraeli poolel on tõepoolest paras katsumus ees. Te peate valmis olema kõikvõimalikeks jaburateks küsimusteks: mis on su isa nimi?, kas sa elad korteris või häärberis?, kas sa suitsetad?jnejne. Igas valvepostis (neid oli vist 4?) küsitakse, kas sul on kaasas relvi. Täiesti juhumeetodil võidakse märgistada su pagas ja kõrvale panna: avatakse ja vaadatakse läbi, sina seisad kõrval ja vaatad pealt kuidas seal soritakse. Muidugi pead vastama ka erinevatele 'tähtsatele' küsimustele: kas sul on kaasas sigarette, kui kauaks sa Iisraeli jääd, kas sul on pagasis relvi jnejne. Eilat iseenesest on üsna räpane väike linnake. Ei saa aru inimestest, kes räägivad, et Egiptusest minnes satud otse Euroopasse. Ei satu ikka küll. Või noh, ehk satud, aga siis Lõuna-Euroopasse. Räpane, aeglane asjaajamine jne. Nt raha vahetamine pangas ja autorendi vormistamine 50 m raadiuses läks mul 3 tundi ILMA järjekorrata. Metsikult palju bürokraatiat. Rensiautoga tasub liikluses olla väga ettevaatlik. Kuigi kiidetakse Iisraeli liiklust, on kohalikud juhid tihtipeale üsna lohakad: ei näita suunda, keeravad ette jne. Kiirustada ei tasu, Aga teed on võrdlemisi head.

Olen lapsega minemas Elati 28.02, kuid meil erinevad perekonnanimed. Kas keegi oskab kommenteerida, kas võib tulla piiril probleeme? Samuti pasis näha, et hiljuti käidud Türgi. Ette tänud!