Lastega Soomes oktoobris

Kas on lastele mingit huvitavat tegevust, vaatamisväärsust, kui liigume Jyvaskyla suunas. Lapsed 7 ja 14.

Teema paistab olema: Lendamine ja lennufirmad. Eks midagi ikka lennukiaknast paistab Jyvaskyla poole lennates. Lendab madalalt aga vaade sõltub ilmast.

Kui lähete autoga ja Lahti kaudu, siis pole vaadata ega teha mitte midagi. Kui Tampere kaudu, võite minna Hämeenlinna kindlusesse koos kindlusvanglaga, Hyvinkää raudteemuuseumi ja soovi korral ka Tamperes Särnkänniemi lõbustusparki.

Mine parem siis juba Pärnusse!

https://www.flamingospa.fi/ fi wikipedia = Salpausselän Hyppyrimäet

Purjetama - Päijänne http://visitjyvaskyla.fi/

Siin Jyväskylä pool on turismi mõttes tõesti natuke kehvad lood. Aga Kesk-Soome poole sõites on järved, järved, järved.. ja kaljud. Jyväskyläs ehk Matti Nykäneni mägi, meeeletult ilus vaade. T Ühelt poolt metsad, teiselt poolt peaaagu kogu Jyväskylä linn. Keset linna veel Harju "mägi" ka, seal ilusad pargialad, oktoobris kindlasti väga ilus. Peurunka hotell-veepark Jyväskyläst välja Laukaas, põnev ja pime ja teistsugune, aga Eesti veeparkidega siiski võrrelda ei anna.
Lõuna pool ehk Heureka? Linnanmäki? Sealife? Helsingi saaretripp? Saab siin ka poole päeva või terve päeva järvekruiisile, aga oktoobri sõitude kohta info puudub.