LAV-is auto-suvilaga

Plaanis minna detsembris perega LAV-i 23 päevasele ringreisile. Et mitte sõltuda valmis tehtud marsruudist-broneeringutest oleks ju mõtekas öömaja kaasa vedada, pakkumine internetis on päris suur. Kas kellelgi on kogemust või on neid seal näinud? Kas tohib ka metsikult ööbida? Kas valida motorhome(suvila) või neljarattaveoline telgiga katusel?

Pole LAV käinud aga euroopas küll ringi sõitnud.Kas nüüd valida suvila või auto ja telgi vahel,siis kindlasti soovitan tekli ja autot.Kuna tõenäoliselt tuleb pikk sõit siis ikka peab sõidumugavusega ka arvestama.

0
0

Ootaksin ka vastuseid sellele küsimisele. Endal ka ees autoreis sealmaal. Kui on katusetelgiga kas siis kämpingutes on ka kohaprobleemi? Ei tahaks ette broneerida. Kas saab ka nö. metsikult ööbida? Ehk ikka leidub kes on seal seigelnud? Tänud. reisiv

0
0

LAV-is saab üldjuhul väga hästi hakkama ka tavalise sõiduautoga. Teed on enamasti väga head. Kohalik rahvas reisib enamasti sõiduaotodega, peatudes kämpingutes ja lodge'ides. "Telk katusel" variant tundub natuke mõistlikum kasvõi manööverdamise mõttes. Kujutage ette, et olete kuskil rahvuspargis ja märkate midagi huvitavat. Enamasti tulebki rahvusparkides ette palju sellist pisimanööverdamist. Haagisega on see natuke raske. Haagissuvilaid väga ei märganudki. Kohtade saadavus kämpingutes sõltub üsna otseselt koolivaheaegadest. Juhul, kui teie reis satub koolivaheajale, siis on mõistlikum ette broneerida. Metsikut telkimist LAV-is ei kohanud. Rahvusparkides on see täiesti mõeldamatu. Mujal peaks erinevaid organiseeritud telkimisvõimalusi olema samuti piisavalt.

0
0

Tegelikult plaanin sõita mitte haagise, vaid matkaautoga (motorhome,campervan). Loomulikult on dziibiga mugavam kui 5-6m matkaautoga, Krügeris tuleb nagunii organiseeritud safari. Samas 23päeva neljakesi matkaautos annab rohkem liigutamisruumi, söögitegemise võimalus, külmik, voodi alati käepärast. Aga ikkagi, kas metsikult tohib kusagil maantee ääres põõsastikus ööbida ja kuidas on siis turvalisusega? Asja mõte ongi selles, et ei taha end broneeringutega siduda, oleks seal, kus parajasti huvitav on

0
0

Turvalisus ongi põhjuseks, miks oleks mõistlik kasutada campe. Ei oska öelda, kas metsikult telkimine on lubatud või mitte, aga ei julgeks seda soovitada. Kui teil on oma telk, siis saate selle campis vast alati püsti panna. Seega olete paindlikud, aga ei pea samas tarbetult turvalisusega riskima. Krügeris ei ole minu arvates mingit erilist põhjust organiseeritud tuuri võtta. Enamik ongi seal oma autodega. Lisaks sellele on seal selline komme, et võid suvalise vastutuleva auto kinni peatada (viipad käega või võtad lihtsalt kiiruse täiesti maha) ja vahetada infot, mis loomi ja kus keegi näinud on. Toimib väga hästi. Inimesed on väga lahked. Krügeris oleks majutus mõistlik ette broneerida.

0
0

Tänan info eest. Millal ise käisid, milline oli marsruut. Oskad ehk soovitada, mis regioonis kauem peatuda, mis jättis parema mulje. Kas näeb ka kohalikku reaalset küla- elu või on kõik turistilik? EI tahaks uskuda, et matkaautoga pimedas bensiinijaama parklasse ööbima jäädes ära aetakse.

0
0

Ma siin rääkisin jah, nagu oleks hirmus teadja. Mina ise tegelikult autoreisil ei käinud ja veetsin autodes vast 5-6 päeva, neist 4 Krügeri safaril (kohapealt ostetud, 5 inimest). Käisin oktoobris 2008. Midagi ehk oskan siiski öelda. Ma usun, et te kõigepealt ostate reisijuhi, kust leiab teadagi palju rohkem infot. Võtke turvalisust äärmiselt tõsiselt. See on riik, kus valel ajal vales kohas ei tasu lihtsalt olla. Autosse ei tasu midagi jätta, vähemalt nähtavale mitte. Peale sisseistumist auto uksed kindlasti lukku! Bensukad on enamasti 24 h avatud ja turvatud, aga kuidas seal ööbimisse suhtutakse, pole aimugi. Kui soovite rohkem näha "päris" Aafrikat, siis oleks mõttekas avastada Zululandi ja Svaasimaad. Näiteks Zululand - Svaasimaa - Blade river kanjon (muide - maailma suuruselt kolmas kanjon ja tasub Panorama touri mööda sõita) - Krüger tunduks minule väga huvitav marsruut. Svaasimaal ehk näeb seda külaelu, aga LAV-is? Ei usu hästi. see ei ole turistilik, vaid lihtsalt suvalisest materjalist kokku klopitud tikutopsid. Üldistada on tegelikult väga raske, sest kõike on. LAV-i kohta on igasugu autoatlaseid koha peal (väheamsti linnades) palju saada.

0
0

Reisisime eelmise aasta novembris 3 nädalat rendiautoga marsruudil Kaplinn-Garden Route-Wild coast (e siis jääbki juba sinna zululandi kanti) ja väikese ringiga tagasi. Kuna tegemist surfi- ja rannapuhkusega, siis rahvusparke ei oska eriti kommenteerida (peale selle, et meie sealoleku ajal käis uudistest läbi nupuke, kus ühes lõunaranniku rahvuspargis ronis turistide autokapotile ninasarvik:).

Ka ise ei harrasta pikka etteplaneerimist ja algselt lootsime meiegi metsikult ööbida (telkigi vedasime kaasas) - kuid kuritegevus on seal siiski piisavalt murettekitav, et kohapeal enam sellisele mõttelegi ei tulnud. Kui enam-vähem marsruut selge, helistasime lodgidesse ja guesthouse-idesse paar päeva enne tulekt ette ja reeglina öömajaga probleeme ei olnud. Kui kusagil meeldis ja kauem peatuda tahtsime, siis oli alati võimalus järgmine bronn tühistada v edasi lükata.

Piirkondadest niipalju, et kui Kaplinnas küsisime kohalikelt, kas Durbani suunas automatka teha on ok, siis loomulikult soovitati kõigest hingest Garden Route-i kuid Port Elizabethist edasi minek pidi olema paras ekstreemsus - turvalisuse mõttes. Päris Durbanini küll ajahäda tõttu ei jõudnud kui Coffee Bay- Hole-in-the-Wall olid juba Zuulumaal ja vahe mitte-endiste-reservaatidega oli suur. Alates rahvastiku koosseisust ja elustiilist/külade väljanägemisest kuni selleni, et endiselt ei ole kõik piirkonnad lõpuni kaardistatud (ja palju muud seal vahel:). Pakutakse ka turistipakette, mis hõlmavad ööbimist kohalikes kodudes külades (või ka linnade slummides, kui huvi on). Loomulikult aga jätsid just need alad kõige suurema mulje ja inimesed olid muidugi kõikjal väga sõbralikud (kuritegevusest saime meie õnneks ülevaate mitte omal nahal vaid kohalikke ajalehti lugedes, ja see teema OLI hirmutav).

Kokkuvõtteks aga - LAV on autoreisiks super ja tahaks kohe tagasi:)

0
0

Mis olid need konkreetsed põhjused, mis telkimist segasid? Loodan ikka, et autos on turvaline. Loomulikult tuleb kohta valida. Kas tekkis mingeid ebameeldivaid olukordi? Miks kõik sellest turvalisusest räägivad? Omal näiteks rahakotivarguse läbielamus Pariisist. Kas mäletad, palju 3 nädala jooksul ühe inimese majutuse ja söögi peale umbes kulus? Kas arveldasite rohkem kaardi või sularahaga?

0
0

Mõned näited turvalisusest - autosse ei soovitata tõepoolest mitte midagi nähtavale jätta, uksed alati lukustada, pimedal ajal mitte sõita jne. Meie korra olime sunnitud ikka ka pimeda peale jääma ja teed olidki tühjad, nii et seda nõuannet järgivad ka kohalikud.. Põhjuseks ikka see, et keegi sinu vara endale võib tahta ja inimelul on selles subkultuuris sageli tühine hind. VÄGA suur osa sealsest rahvastikust elab väga vaeselt, samas on hinnatase Eestiga üsna võrreldav - sotsiaalsed pinged ja ebavõrdsus tulenevalt nii minevikust kui ka hetke majandusolukorrast muudavad olukorra keeruliseks. Lehest lugedes on röövide-mõrvade stoorid igapäevased, naisteajakirjad annavad muuhulgas nõu, kuidas käituda, kui valgusfoori taga seistes sulle püstol otsaette surutakse ja tundus, et mõrva eest tuleb maksta u 5000 eeku kautsjonit ja jalutad jälle vabaduses...

Olen ka Indias reisinud, kus vaesus ja kontrastid samuti suured kuid mingit muret enda ohutuse pärast seal nt ei tundnud.

Endal midagi hullu ei juhtunud ja vastupidi - inimesed jätsid kõikjal supersõbraliku mulje, eriti "valgest tsivilisatsioonist" kaugemal. Samas aga, piinlik küll, tuli ikka hirm naha vahele kui rendiauto keset tühja teed otsad andis ja kamp kohalikke meie poole jalutas. Ei juhtunud muidugi midagi:)

Olen täiesti nõus, et kuritegevust on kõikjal ja reeglina selliseid hoiatusi ülitõsiselt ei võta kuid - seal tundus mõttetu riskida. Lihtsalt peale nende lugude kuulmist ei ole endal mugav end ohuolukorda seada ning samas olid kämpingud-hostelid-lodge-id alati piisavalt kättesaadavad. Kuid kõik sõltub ju ka sellest, kuhu satud ja kui külma närviga oled:)

Hostelites jaotatakse muide tasuta erinevaid majutuskohtade inforaamatuid, nii et kui ka paksu "planetit" v "guide-i" ei viitsi kaasa vedada, siis infot võimalike ööbimiskohtade kohta on lihtne leida ka kohapeal.

Eelarvet ei mäleta - kokku kulus piisavalt palju, et olen selle mälestuse mõtetest välja surunud:) Hinnatase üsna Eesti-sarnane kuid turistil kulub ju ikka palju. Ööbimise eest maksime kahepeale vist reeglina 300-450 eeku öö.

Poodides (suuremates) ja hostelites sai reeglina ka kaardiga maksta kuid üsna palju oli vaja ka sularahas arveldada - tanklad reeglina millegipärast kaarte ei tunnistanud nt. Kütus oli odavam kui Eestis...

0
0

Tänan info eest! Just lehitsesin Päevalehte - Tabasalu tabas varguste rünnak, nii et .... saame veel enne reisi kuu aega poksitrenni teha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased