LAV ja Botswana, kes käinud ?

Mida soovitate kohapeal ette võtta teismeliste lastega detsembris? Esialgne marsruut plaanitud Johannesburgist rannikulinnadesse Kaplinna, Port Elizabethi, Durbani, Maputosse ja lõpuks Botswana safari kämpi paariks päevaks.   Kui palju peaks aega varuma? Me autot ei rendiks, pole juhtijaid, tuleb katsuda mingil muul moel liikuda.

LAV on ju suletud ega avane ilmselt detsembriks või mis?

1
0

Maputo  on kas Mosambiik linnana, või rahvuspargina Zimbabwe.  Kui läheks sõbraga, siis seikleks ka ühistranspordiga. Lastega on asi juba keerulisem, nagu ka seltskonna  suurusega. Mida suurem seltskond, sedarohkem tekib takistusi .

Võta endale safarikorraldaja läbi riikide, vähemalt küsi neilt pakkumised. Siis saad hakata vaagima hindu ja sihte.

0
0

LAV on reaalsuses päris suur riik, vahemaad meeletud, ise sai tehtud Lääne poolne ring (Kaplinn-Kgalagadi-Kimberley-Port Elizabeth-Kaplinn). 2 nädalat rendiautoga sõitmist, oli vist 3500km. Meil lapsi kaasas ei olnud, aga ei kujuta ilma rendiautota seda ette. Aafrikas ägedad kohad on erinevad pargid ja loomad, suurlinnadest ei arva suurt midagi, pigem on seal probleeme turvalisusega. Igatahes selle esialgse marsruudi soovitaks mitme reisi peale jagada.

0
0

LAV on üks konservatiivsemaid riike mis puudutab koroonapiiranguid. Tipphetkel oli neil isegi sõjavägi tänavatel tagamaks inimeste kodust mitte välja tulemise. Samuti on neil 5-tasemeline süsteem ja hetkel ollakse piirangutega 3-ndal tasemel. Selleks, et rahvusvahelisi turise riiki lasta, peab tulema alla vähemalt 1-se tasemeni ja isegi siis ilmselt vaadatakse kust riigist sa tuled enne kui sisse lubatakse. 

Lootus, et rahvusvahelisi reisijaid sellel aastal riiki lastakse on peaaaegu olematu. Hetkel loodetakse, et äkki septembris saab lubada kohaliku turismi, aga piirid rahvusvahelistele turistidele loodetakse avada alles jaanuar 2021. 

https://www.thesouthafrican.com/news/when-will-south-africa-open-borders-again-international-travel-tourism/

Mis puudutab reisiplaani, siis ilma rendiautota on ikka suhteliselt keeruline LAVis reisida. Vahemaad on pikad ja turvalisuse huvides pigem hoiduks ühistranspordist. Samuti on just suurlinnad need kus on turvalisusega probleeme. Karta on, et nüüd peale koroona põhjustatud majanduslangust kuritegevus isegi tõuseb. Minna tasub rahvusparkidesse, aga nendesse saamiseks on vaja autot. Kui võtad transporditeenuse reisibüroost siis see on päris kallis seal.

2
1

Ilma autota LAV ikka veits hullumeelne mõte, üksi olles vast tasuks või mõne seltsis segasema kambaga, aga siis ilmselt kellelgi oleks ka load.

Cape Town oleks mõeldav, ülejäänud jällegi ...  vahemaad on suured, ühistransport selline, et valget seal ei näe, kohalik valge välistab ühistranspordi, mina ei riskiks, kuigi meil polnud kordagi LAVis muret turvalisuse pärast, isegi Pretorias sai jala vantsitud, sammas tuttav kohalik rääkis nn õuduslugusid, mis kuskil, mingite valgetega korda saadetud.

Botswana oleks teostatav, aga need vahemaad seal on meeletud ja inimasustus ikka minimaalne, kui LAVis leviga väga probleeme ei old, siis Botswana on ikka perifeeria, meil ikka see nn netilevi oli ikka ikaldus. Botswanast tuleb meelde, kus me kiirteel LCga sõitsime 130km/h ja üks eelmise sajandi buss lihtsalt sõitis meist mõõda, nii et väike mõttekoht.

Maputo tõesti on Mosambiik, seal sama lugu võid rahulikult ringi jalutada, ilma et keegi sind väga tüütaks, sai testitud ja isegi öösel baaris mõdu tarbitud, väga ei tekkinud probleeme.

Ütleme nii, antud marsuut, mida teema algataja sooviks liigelda ilma autota võiks vabalt aega võtta 1-2 kuud, olen ise LAVis, Botswanas, Mosabiigis seigelnud ja 4 x 2,5nädalat on ikka väga vähe nende kõige jaoks, aga see kõik on seda väärt.

0
1

Ilma autota sa seal hakkama ei saa, veel vähem läbida selliseid absurdseid vahemaid.

Durbani jätaks kohe vahele, mis teid seal muidu huvitaks? Mõtetu linn.

Samal trajektooril tõeliselt ilusad sihtkohad sul samas mainimata...

Kui teil juhilube pole kummalgi, on ainuke variant võtta auto koos juhiga. Sellist teenust pakuvad seal paljud firmad ja on väga elegantne, aga siis peab sul raha ikkagi vabalt tarbida olema. Korralik VIP klassi auto ja turvaline firma, arvan hinnaklassiks 14 päeva eest ca 4000-5000 eurot. Siis muidugi ka giid kaasas ja kuulete reaalselt huvitavat infot. Inglise keelt peate muidugi oskama.

Pikemad otsad kata lennukitega. Lähed sa kuude pikkusele reisile, et arvad end autoga lõunarannikult Botswanasse ja Johannesburgist Cape Towni sõitvat? See on ebareaalne ja ka täiesti kasutu plaan.

Kokkuvõtteks, plaan on teil vaja uuesti läbi mõelda ja endale teadvustada, et sellisel kujul on see absurdne.

LAV piirid välisturismile ka kinni ja enne 2021 avada ei kavatseta.

Lugupidamisega

eestlasest kohalik.

4
1

Tuleb välja, et LAV siiski avab end rahvusvahelistele turistidele alates 1. oktoobrist juba. Küll aga tuleb ilmselt nimekiri riikidest kellel on sinna lubatud reisida. Lisaks tuleb esitada negatiivse koroonatest mis poleks tehtud rohkem kui 72 tundi enne lendu. 

https://www.traveloffpath.com/south-africa-officially-reopening-borders-for-tourism-october-1/

1
0

 Aitäh heade uudiste eest, Blue!

No näete, kõik pole veel sugugi kadunud. Fakt on et aastalõpu turismihooaeg sunnib neid selleks, neil see ju sealkandis üks peamisi tuluallikaid. Väga lootustandev teade. Jääb ainult oodata milliste maade kaudu reisijaid üle lubatakse.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased