Legolandi

Plaan siis minna suvel lastega Legolandi. Lähme omal käel, aga kuidas saaks soodsat majutust? Olen vanad teemad kõik läbi lugenud, keegi kirjutas mingist suurest kämpingust Legolandi lähedal, kas keegi oskab täpsemalt rääkida nimest ja hindadest? Praegu jäänud silma ainult Billund Kro hotell, teised lähevad juba hirmus kalliks. Ja muidugi ka kõik muu info Legolandi kohta on oodatud. Kas tasub piletid netist ette ära osta, millal oleks kõige norm. aeg minna. Ise plaanime minna 9-12 juuli. Kas seal linnas on veel midagi mida peaks kindlasti nägema? Kuna lähme lennukiga ja seal liikleme jala/bussiga siis väga pikki otsi ette ei saa võtta.

Billund FDM kämping asub 500m kaugusel Legolandist.

Givskudi safaripark http://www.givskudzoo.dk on üsna lähedal. Ei tea, kas otsebussi sinna läheb, aga Vejle kaudu pääseb liinibussidega ligi ilusti.

Uuriks ka Legolandi kohta -

oskab keegi Legolandis müüdavate legode hinda kommenteerida? Kas Legolandis olevates poodides kaardiga saab maksta?

Legolandi parkla on vist tasuline, aga kui palju see maksab ja kast maksta saab ainult sularahas?

Kas vihmase ilmaga on väga niru seal olla? On seal äkki mingeid siseruume ka, kuhu suurema vihma eest peitu minna saab?

Käisime eelmisel suvel juuni keskel, seega aasta tagasi. Auto parkimine on tasuline jah. Hinda eriti ei mäleta. Legode hinnad olid nagu meiegi Jukudes. Aga seal oli ka eelmiste hooaegade komplekte, mis olid siis odavamad ning sellist kraami, mida meil pole kunagi müügil. Samuti müüdi vigastada saanud pakendeid väga odavalt, mingi plekk-karbis sõdalane oli 25.-krooni näiteks. Karp oli mõlkis väheke. Meie pere sealoleku päeval hommikul tibutas. Ega see eriti ei häirinudki, kuna kõik oli wau! Pärast läks sadu ka üle. Tegelikult on igasugu maju seal hullult palju, kuhu minna. Territooriumil on mitmed söögikohad ja poed ja veel muid hooneid. Söögi osas on sedasi, et oma toidu saab vahepeal autost sisse tuua ja oma pikniku ära pidada ja jälle asjad autosse viia ning edasi nautida. Selline söömisviis on väga levinud. Samas võid muidugi kohapeal osta, on bufee variant ja igasugu kohvikud, restoranid ja kiirtoidukohad. Territoorium on ikka üsna suur. Päev kulub ära küll, võimalus on ka kahepäevapilet osta. Meie seal lähedal ei ööbinud.

Segan ka teemasse. Meie pere läheb juunis Legolandi autoga. Kaua sõidab Rootsis Taani? Plaan kohapeal olla kaks päeva ja ükspäev jääb hetkel õhku, ei teagi kas olla see Taanis või vaadata Rootsis ringi ja oskab keegi ka soodsat ööbimist rootsis soovitada?

vaata http://maps.google.com/ - seal pakub ligikaudse sõiduaja ka. Aeg sõltub ka sellest, kas lähete praamiga või silla kaudu. Meie läheme Frederikshavni kaudu ja tuleme silla kaudu. Viimase öö plaanime Malmös olla ja siis järgmine päev kiire sõit Stocki poole. Meil jäi samuti üks päev reisi lõpus vabaks ja otsustasime selle Kopenhagenis veeta - kanalil sõit, mõni muuseum ja niisama linnas kõndimine.

Legolandi 2011 juulis

Kas keegi plaanib minna sinna ise omal käel, autoga? Mis suurusjärku rahaline kulutus umbes tuleb, kui minna autoga Rootsi, sealt üle silla edasi ja ööbida telgis? Kuidas telkimine on – igale poole ei tohi telki üles panna, kindlad kohad vaid? Mis sellest kohast arvate – http://www.billundcamping.dk/ – kas tuleb broneerida endale terve maja?

Mida veel seal Legolandi kandis vaadata – kuhu sõita?

Ise olen sinna minemas koos lastega. Kõige odavam üle lahe Rootsi saada on www.bsl.ee Telkida soovitaks ikka kämpingus, Taanis on mujal raske kohta leida. Billundi kõrval on veel suur veepark. Ise ostan Merlini aastakaardi. See maksab aastaks vaid 75 EUR ja tagab sissepääsu nii Taani Legolandi kui ka ca 15nesse lõbustusasutusse Saksamaal. Billundist on näiteks Saksa suurimasse Heideparki vaid nii 4 tunni autosõit. See kaart annab siis aastase sissepääsu kõikidesse mainitud parkidesse ja seda vaid sisuliselt 2-päeva Legolandi hinnaga. Lisaks müüakse veel 4 aastakaarti 3 hinnaga, ehk sisuliselt vaid 56,25 EUR ja saad aastaks kõikidesse nendesse parkidesse sisse. Hea võimalus on lennata Tallinnast Ryanairiga Bremenisse, Heidepark sealt vaid 100 km. Merilini aastakaardi info:http://www.legoland.de/de/Besuch-planen/Jahreskarten/Merlin-Jahreskarte/ Ühe otsa sõidan Rostock-Trelleborg ööpraamiga, ülesõit auto+kajut ja inimesed oli 250 EUR. Saab mugavalt ööbida, head kellaajad ja jääb ära ka Öresundi sild. Lisaks palju vähem sõita. Pole päris kindel ka Taani Legolandis seda aastakaarti osta saab ja mis hinnaga, ise lähen kõigepealt Saksa ööpraamiga, käin Berliinis erinevad pargid läbi , siis Heidepark ja viimasena Legoland Billund, Saksast saab igast kohast selle aastakaardi osta.

Autoga saab Rootsist Taani http://www.stenaline.se valides Varberg-Grenå ja tagasi Grenå-Varberg. Olenevalt kuupäevast on ülesõit 5 inimest+sõiduauto 595.-SEK kuni 1599.- SEK. Mõnel üksikul päeval laev ei välju. Rootsi-Taani sõiduaeg 08.05-12.20 Seda suunda pole ise kasutanud.Kui keegi on kasutanud, siis võiks oma kommentaari lisada. Taani Rootsi sõiduaeg 23.50-04.20 Sellel suunal saab pileti osta sadamas. Broneerimisel on lisatasu. Viimasel minutil laevale minejal tasub alati sadamasse helistada ja küsida palju vabu kohti on. Piletit ostes saab valida kas soovid kell 04.20 kohe laevalt lahkuda või soovid laevalt lahkuda hiljem. Võimalus on võtta kajut või alternatiivselt magada pinkidel või põrandal. Sel juhul tasub magamiskott ja padi kaasa võtta. Magamiskohta valides tuleks hoiduda kasiino aparaatide lähedust, sest nad harrastavad oma müntide kolinal öö läbi mängida. Süüa saab ka täitsa ok hindade eest. Laev on üllatavalt suur sellise reisi jaoks. Sadamad on väga väikesed, kuid sealt leiab huvitavaid voldikuid teemal kuhu minna lastega. Sees on wc, mõned toolid ja laud - kogu ruum.

Legolandi sõit laias laastus 1auto + 4inimest Tallinn-Stockholm-Varberg-Grenå-Billund (laevasõidud, bensiin) edasi-tagasi = 1000 EUR + Legolandi piletid, ööbimine ja toit. Võibolla on Frederikshavni kaudu soodsam. Pole uurinud. Tagasiteel Stockholmi tasub külastada veel loomaaeda Kolmården zoo. Tasub vaadata YouTube. http://www.kolmarden.com/ Seal kulub terve päev. Autoga saab sõita mööda safarit, vaadata delfiinide etendust (jälgida kellaaegu) jne. Väga põnev. Rootsis ja Taanis on kombeks oma toit kaasa võtta igale poole kus terve päev kulub ära. Näiteks Legolandis, Pipimaal, loomaaedades, Rootsis liblikate muuseumis(liblikad lendavad), delfinaariumis jne. Paljudes kohtades on isegi mikrolaineahjud, kuigi samas kõrval saab ka süüa kohvikus või restoranis.

Nüüdseks reisilt tagasi. Legoland selgelt ikka lastele, päris väike park, soovitaks kuni 12 aastastele. Legolandi ise on huvitav vaadata ja kena, teha seal aga väga palju pole, Heidepark on selgelt suurem ja asju igale vanusele, hinnatase nii pool Legolandist. Kogemuste põhjal lendaks nüüd Ryanairiga Bremenisse ja sealt on vaid 100 km Heideparki.

Mis see Heidepark on? Ja kus asub?

Ka tagasi Legolandist. Olime 2 päeva. Ühest ei oleks kohe kindlasti piisanud, kahega jõudis kõik atraktsioonid läbida aga iseenesest oleks ka kolmandal veel tegevust olnud. Kolmanda päeva olime aga veekeskuses seal kõrval. Täiskasvanule on minu arust pargis palju teha. Mina käisin lapsega kaasas ka väikestel rongidel/autodel ja miniilmarattal ja ka peaalaspidi pööritajal ja ameerika mägedel ja 4D kinos ja sealife´s jne jne. Oli väga väga tore. Minu arust just see oligi pargis tore, et vanemad said kõike koos lapsega teha. Lapse vanus (7) ja pikkus (130) oli ka pargi jaoks sobiv, sest talle pakkusid huvi veel ka väiksemad atraksioonid ja juba ka suuremad ning pikkuse poolest lubati teda ka kõikjale. Osad atraktsioonid kas alates 110 või 120 ja liikluslinn alates 7a. Reis Pärnu- Riia(bussiga)-Billund(lennukiga)-Riia-Pärnu+4 ööd ööbimist+legolandi 2 päeva piletid+lalandia veekeskuse biletid+Riia loomaaja piletid+söök+meened/legod=750€ täiskasvanu ja laps kokku. Senistest lapse reisikohtadest paneks järjestuse: Legoland, Väski saar (Muumimaa kõrval), Vembu-Tembumaa, Muumima.

Aga kui ööbimist ette kinni ei pane, võtame telgid kaasa, kui suur on täenäosus siis leida koht kuhu telk panna? Kuna vaataks ilmade pealt millal täpselt minna siis ei hakkaks ennem kohti kinni panema. Ju kannatab mõned ööd telgis ka veeta.

Soovitan sealoleku aeg aegsasti välja valida ja ööbida http://www.zleephotels.com/hotel/zleep-hotel-billund kui bronnid vähemalt 60 päeva enne on hind 199 DKK ja kui 40 päeva enne on hind 299 DKK inimese kohta (kui muidugi kohti on), see on Taanis ööbimmise kohta väga soodne hind ja minu arust ka mugavam kui telgis

To Firsty. Telkimise kohta niipalju, et seda saad teha kämpingutes. Sellist metstukka või looduslikku platsi, kuhu telk üles panna, ei ole. Kõik maa on haritud. On muidugi piknikuplatsid laudade ja WC-ga, kuid seal telkida ei tohtivat. Meie matkabussis ööbisime küll piknikukohtades ja seal oli mõnikord ka teisi autos ööbijaid, telke ei näinud.

Nii, kah Legolandis käidud. Autoga läbi Rootsi, kaks täiskasvanut ja laps. Viis ööbimist, kogu eelarve ca 1600€. Kellel küsimusi võin muljetada täpsemalt.

Räägi lähemalt mis laevaga käisite. Kas söök ka seal hinna sees või oli Eestist kohe kaasas? MIda Legolandis peaks teadma, kas kasulikum kohe algusest pihta hakata või pigem tagnt ette? Ise lähme 4 aug ja kuna minek 3 last ja 2 täiskasvanut, siis lähme matkaautoga. eelarve läheb küll suuremaks, aga samas ei pea sõltuma kämpadest ja söök ka siit kaasas. Kas läksite ja tulite üle sildade või kasutasite ka praami?

Läksime Tallinkiga, tuli kõige soodsam kokkuvõttes, B4 kajut, 2 täiskasvanut, 7 aastane laps, auto, hommikusöögid laevas sees, kokku 458€. Hommikusöögi(pudru keetmiseks) asjad olid kaasas, aga kasutada saime ühe ööbimiskohas, sest mujal oli hommikusöök kohapeal olemas 65 DKK. Legolandi pilet oleks mõtekas enne webi kaudu ära osta, on odavam ja ei pea piletisabas seisma, sellega võib võita kuni tund aega. Meie alustasime algusest tahapoole ja pärast sama teedpidi tagasi. Liikluskool tasub kindlasti läbi teha, maksis vist 75DKK, aga lapsele väga meeldis. Söök on Legolandis suht sama hinnaga kui mujal. Põhimõtteliselt käib ja teeb ühe päevaga kõik läbi kui kohe hommikul alustada ja seda täiesti vabalt. 4D kino soovitaks külastada, pritsib vahtu, auru ja vett :) Legolandi outletis midagi erilist ei ole, valik suht nigel, küll aga on poes selliseid Legosid mida meilt ei leia, hinnad samad mis meil või natuke kallimad. Nii minnes kui tulles kasutasime sildasid, kokku 4 ületust 150€. Olen ka varem praamiga käinud, aga hind on hetkel sama. Kokku oli meil 5 ööbimist korralikes hotellides neist üks Copenhagenis ja üks tagasiteel Rootsis, kolm tankimist, üks Eestis, üks Taanis ja üks Rootsis. Sööke ma eelarvesse ei lisanud sest see on väga subjektiive kes ja kus :) Tasub kindlasti külastada ka Givskudi loomaaeda mis on Legolandist ca 20 km kaugusel, saab autoga sõita otse loomade keskel, piletid 24€ täiskasvanu ja 14.10€ laps, ka elamus omaette, pool päeva läheb kindlasti ära.