Lend läbi Varssavi

Tere.Äkki keegi oskab öelda, kas läbi Varssavi lennates nõutakse Varssavi lennujaamas 1 doosi vaktsiini saanutelt ka koroonaviiruse negatiivset testi või pole seda vaja?

Läbi Varssavi lennates (transiit, kui lennud on samal piletil) ei ole vaja üldse mitte midagi (ei läbipõdemis- ega vaktsineerimistõendit ega testi) Poola jaoks.

3 nädalat tagasi huvitas politseid/piirivalvet ainult järgmine bp, kõlbas ka see et öö linnas

Aga Poola jäädes piisab vaktsineerimistõendist, isegi kui doos2 on tehtud vähem kui 14 päeva enne? Vm lehel oleva info järgi nagu peaks nii olema?

1.lend läbi Varssavi tehtud ja kontrolliti nii vaktsineerimise tõendeid kui ka osaliselt vaktsineeritu puhul PRC testi. Tagasi minnes oleme targemad ja piisab ka ainult antikehade testist, ei pea tegema PRC testi.

Miks teilt Vaktsineerimise tõendit ja PCR testi kontrolliti? Nagu ma olen aru saanud, siis transiidi puhul läbi Poola ei nõuta midagi. Või kontrollisid nad kõike seda kuna need olid sihtriigi nõuded?

Hea küsimus. Tallinna lennujaamas küsiti lapse PRC või antikehade testi ka, kuna Poola tunnistab vaktsineerimist ainult siis, kui mõlemad doosid tehtud. Sihtriik Austriale oleks piisanud ka ainult 1.doosist+ 22 päeva selle tegemisest. Varssavi lennujaamas lasi tollitöötaja ka kõik paberid ette näidata enne kui transiittsooni lubas.

Kas siis vaktsineerimise kohta piisab kirjast, et on 2 doosi lihtsalt? Kuupäev pole oluline? Mul tuleb 2 doosi saamisest 10 päeva, kui reisin Poola. Osad riigid on välja toonud, et 2 doos peab olema vähemalt 14 päeva, aga Poola kohta puudub selline info.

Ma olen viimase kuu jooksul lennanud juba 2 korda läbi Varssavi tagasi Eestisse ja pole mingit vaktsineerimise tõendit ega testi pidanud esitama, st mul on vaktsineerimine pooleli alles, polegi midagi esitada ja testi enne reisi ei teinud, sest sihtriik (Eesti) seda sisenemiseks ei nõua. 

Kui Eestist olen ära lennanud, siis on küll test tehtud olnud, sest sihtriik nõuab seda, aga seda testi esitasin ka vaid Tallinna lennujaamas. Varssavis ei tahtnud keegi midagi näha enam.

Siis järelikult kui EU vaktsiinipass on telefonis olemas, peaks kõik rahulikult sujuma...

Tulime täna Viinist läbi Varssavi Tallinna tagasi ja taaskord kontrolliti põhjalikult vaktsineerimispasse ja osaliselt vaktsineeritu puhul ka antikehade testi nii Viinis kui ka Varssavis. Varssavis isegi põhjalikumalt- vaadati ka täpsemalt, millise vaktsiiniga on vaktsineeritud.