trip-krainetrip-ukraine-dark
Lend Lissaboni, ümberistumine Amsterdamis - mõned küsimused

Tere,

Olen novembris elus teist korda lendama minemas ja sedapuhku juba üksi ja ümberistumisega. Olen ikka tiba närvis, sest ei ole üldse kogemusi..seega otsin mööda netti kolades abi.

Sai siis bookinghouse kaudu piletid ostetud:

Minek: 17.55 Tallinn - Amsterdam 19.45 KLM Royal Dutch Airlines KL1328 kahe lennu vahe: 1.05 20.50 Amsterdam - Lissabon 22.50 KLM Royal Dutch Airlines KL1697

Tulek: 7.00 Lissabon - Amsterdam 11.05 KLM Royal Dutch Airlines KL 1692 kahe lennu vahe: 2.40 13.45 Amsterdam - Tallinn 17.15 KLM Royal Dutch Airlines KL1327

Lugesin siin lehel mõningaid teemasid ümberistumiste kohta ja närv jõudis juba sisse tulla..kas 1.05 aeg on piisav, et jõuda järgmisele lennule? [Vaatasin ka palju vanemaid teemasid, millede linke nägin, kuid seal räägiti veel Schengeni passikontrollist ja eraldi paberpiletitest:), seega ei ole mul vist nendest informatsioonidest enam väga kasu.] Helistasin veel bookinghouse infosse, et küsida, kas need paberid, mis nüüd ise netist välja printisin, on tõesti kõik, mida mõlema lennu jaoks vajan? Tädi seletas miskit võimalusest Tallinnas kogu check in ära teha. Mida see tähendab? Mida ma sellisel puhul Amsterdamis tegema pean?

P.S. Kas erinevatel lennufirmadel on üldjuhul pagasi mõõtmetele samasugused nõudmised? Näiteks Estonian Airi kodulehel on kõik kenasti olemas, mis mõõtudega olla tohib, aga tollest KLMist ei tea ma midagi..

Tänan ette, kes hädavarest aitavad :)

Check in-i saad Tallinnas ära teha, seega pead Amsterdamis ainult õigesse väravasse jõudma nii umbes 25 minutit enne väljalendu. Kuna kahe lennu vahel on aega ainult 1 tund, siis tähendab see tõenäoliselt seda, et päris kindlasti sinu pagas sulle järele ei jõua. Mina igatahes sellele panuseid ei paneks. Ma ei saa aru pagasi küsimusest, see on praktiliselt piiranguteta(raha eest). Kott reeglina ei tohi kaaluda üle 30 kg(raskem läheb erimärgistusega ja vist ka eri tasu alla), pileti hinna sees on 20 kg pagasisse antav pagas ja 5 kg käsipagasit. Käsipagasi mõõdud on määratud, need võid võtta ka Estonian Airi kodulehelt, lennukite käsipagasi laekad on ju standardmõõtudes.

Kuna sul on connect flight samuti KLM-iga siis tehakse sulle kohe kogu check-in 2ra ja pagas l2heb kah kohe loppsihtkohta. Tallinnas saad juba pardakaardi ka Amsterdam-Lissabon lennule, mille peal on sul kirjas juba ka gate kust see v2ljub. Kuna molemad su lennud on KLM-iga siis sul ei ole yldse p6hjust muretseda, sind oodatakse igal juhul 2ra. Amsterdami lennujaam on kyll suur, aga v2ga loogiline. Tund aega on igati piisav aeg. Ise just paar nadalat tagasi k2isin j2lle KLMiga Amsterdami kaudu Eestis ja vahe oli koigest 40 minutit aga polnud mingit probleemi. Pagasist niipalju et 2ra-antava pagasi suurus on 20 kg, käsipagasi oma p2ris kindlalt ei tea, vaata KLM-i kodulehekyljelt, aga eks ta sarnane ole Estonian Airile, aint Ryanairil ja Easyjetil on v2iksemad moodud kuna need on odavlennufirmad. KLM on minule v2ga sympaatne lennufirma ja ma ei usu et sul mingeid probleeme tekib. Edu ja 2ra muretse. . . . Trip.ee lisas tühikud ja suured algustähed!

St. et kui lend hilineb, siis ei pruugi sind ära oodata, vaid saadetakse edasi järgmise lennuga. Igatahes pole mind kunagi oodatud, vaid mingite järgmiste lendudega ning läbi uute ja huvitavate kohtade kohale lennutatud. Aga jah, kui check in on Tallinnas tehtud, siis nad hõiguvad sind paar korda.

Tsiteerin hhberti:

Kuna kahe lennu vahel on aega ainult 1 tund, siis tähendab see tõenäoliselt seda, et päris kindlasti sinu pagas sulle järele ei jõua. Mina igatahes sellele panuseid ei paneks.

Mida see tähendab?:$

Hubert, kas sa paned seda pagasijuttu mingi statistika põhjal? Miks ei peaks Schengeni-sisese ümberistumise puhul tunnist piisama, Amsterdam pole ju Heathrow või Frankfurti sugune kaos? Endal on küll seal sarnase aja jooksul ilusasti jõudnud pagas jätkulennule.

et Lissaboni Lennujaamas sinu pagas lindilt ei tule. Vaid saadetakse järgi mõne järgmise lennuga ja tuuakse sulle hotelli või peatuspaika järele. Seega on minu soovitus nii lühikese ümberistusmise aja puhul: võta kõik oluline käsipagasisse st katsu mahutada lubatud 5 kg sisse. Minu parimad kogemused näitavad, et mõnikord sellisel juhul võibki pagas järele saabumata jääda. Aga tõenäoliselt saabub järgmise lennuga ja toimetatakse kenasti sulle hotelli järele.

Kuna on connected flights, siis tehakse mõlema lennu check-in Tallinnas. Pagasit Schipholis välja võtma ei pea. Kui Tallinnast lennu start ei hiline (mingi 10-15 minti KLM-i Cityhopperi väljalennu hilinemine on täiesti tavaline asi - olen seda ise 4-5 korda kogenud), siis jõuad kiiresti lipates Lissaboni lennule. Arvestama pead sellega, et Cityhopperi Fokkerilt viiakse bussiga terminali. See tähendab täiendavat ajakulu. Pagas võib jõuda sellele lennule, aga võib ka mitte. See tähendab seda, et kulub teatav aeg selleks, et pagas võetakse Tallinna lennukilt maha, viikase keskusse ja sealt edasi Lissaboni lennukile. Tunniga peaks jõudma, aga pole kindel. Sel juhul saadetakse pagas mõne järgmise lennuga sihtkohta järele. Pane käsipagasisse varuriided ja esmatarbevahendid vastavalt lubatud normidele. Kui ei jõua Lissaboni lennukile pöördu Transfer areas KLM-i letti (võta koha jrk number - järjekord on tavaliselt sigapikk). Nemad korraldavad Sulle esimese võimaliku lennu sihtpunkti. Vajadusel annavad öömaja lähedalasuvas Schipholi hotellis. Korralik 4**** hotell KLM-i kundedele koos õhtu- ja hommikusöögiga.

Ilmselt on sul sel juhul rohkem õnne olnud. Minu kogemus näitab, et isegi Helsingi-Tallinn pagas ei jõua sellise vahemiku peale järele.

Mul on olnud 50 minti TLL-AMS ja AMS-NCE lennu vahe - pagas jõudis. Samas oli 1.10 TLL-AMS ja AMS-MXP vahel. Sain pagasi järgmisel päeval Milanos kätte. Kuidas joppab...

Olen KLM-iga viimase kahe aasta jooksul ikka oma 4-5 korda aastas lennanud ja pagasiga pole kordagi veel probleemi olnud. Ptui ptui ptui. 2ra liigselt muretse. . . . !

Okei, igatahes targem olen nüüd küll. Aitäh! Aga kuidas ma tean, kas hakkan Lissabonis oma pagasit lindil ootama või mitte(kui tuleb mõne järgneva lennuga) ?

Ootad seal, kui pagasilint on saanud tühjaks ning sinu pagasit pole saabunud, on asi selge. Pagas ei jõudnud. Siis lähed otsid ülesse kadunud pagasi infopunkti, annad oma andmed või täidad formulari ja lähed hotelli.

Muuseas, kui oled oma reisi ära teinud, siis anna teada kuidas pagasiga läks! Mul endal märtsis sama reis ees, samad lennud minnes. Tagasi tulen õhtuse lennuga.

Ma ei taha küll kedagi hirmutada aga minu kogemus näitab, et Schipolis on kaost oioi kui palju. Viimati siis endal näiteks selline case, et Tallinnast tuleva lennuki pagasi kohta infot tabloole ei ilmunudki. Infost öeldi, et nemad ei tea midagi ja pagasi leidsime täiesti juhuslikult ühelt pagasilindilt tiirlemast.

Nii, reis läbi, anna sulle teada, kuidas läks. Põhimõtteliselt ei olegi midagi suurt kommenteerida, sest kõik läks plaanipäraselt ning pagas jõudis mõlemal korral mulle kenasti järele. Minekul jäi mu kahe lennu vaheks tõesti minimaalne aeg, jõudsin ise vaid järgmise värava taha kapata, seisin u. 15 minutit ja juba uuele pardale. Tallinnas tehti mulle asi üsna puust ja punaseks selgeks ja sain hakkama. Schpol ei ole sugugi keeruline jaam, aga vahemaad on seal küll ebamääraselt pikad :S