trip-krainetrip-ukraine-dark
Lendamine Ryanair-iga

Nagu ma aru saan on käsipagasiks lubatud ainult üks kott. Oleks selline küsimus, et kui soovin lennukisse kaasa võtta laptopi, siis kas see läheb arvesse käsipagasina või võib selle eraldi läpaka kotis lisaks käsipagasile kaasa võtta?

Neil on minu meelest rangelt 1 käsipagas reisja kohta.

Minul oli käsipagasis arvutikott ning väike kohver. Lubatud ning ilma probleemideta.

Nii et siis lennukisse võis ikkagi siseneda kahe kotiga (nt. seljakott ja arvutikott), kuigi on kirjas, et on lubatud ainult üks kott? Ja oli ikka kindlasti tegemist Ryanairiga?? Jutud, mida kuulnud olen on nii vastakad; ei tahax kohe kindlasti plindrisse jääda..

Mina lendasin ryanairiga Stockholmist Barcelonasse juunis ja siis sai reisikaaslane küll ilusti nii et seljakott oli ja läpakas ka. Polnud mingit probleemi. Pool maailma lendab läpakatega ringi, suht kahtlane oleks kui ei saa. Ainult turvakontrollis tuleb läpakas kotist välja võtta ja ette näidata..;)

Elizabeth, nõustun sinuga, et oleks kahtlane, kui ei lubataks - aga samas erinevad lennufirmad ja konkreetselt erinevad riigid võivad käituda just nii nagu neile hetkel meelepärane: ja Ryanairi kodukal oli kirjas, et ainult üks kott on lubatud. Seepärast tekitabki segadust... Kas oskab keegi Riia lennujaama nn. kommete kohta midagi kommenteerida? Kas on olnud olukordi, kus seal ei ole lubatud, et läpakas on teiseks kotiks? Sest lugesin kusagilt Inglismaa kohta: ja vaata aga vaata - seal võib tõesti olla ainult üks kott!!! Ja kusjuures kotiks loetakse ka naisterahvaste puhul käekotti...

Ma ei tea kui kaval plaan see nüüd on, aga kui ei lubata kahte võtta, siis sõlmi kotid kokku või kui ruumi on topi üks teise sisse. Belgias, Brüsseli lennujaamas, ma kunagi sidusin magamiskoti seljakoti külge ja sain läbi ainult käsipagasiga;););)

kuulge seltsimehed, kuidas nüüd Ryanairis selle pagasiga ikkagi on- tuleb igatahes maksta 5 eurot koti eest või kuidas?

Käsipagas ei maksa midagi, check-ini pagas on minuteada alati 15eur per lend.

vaatan siin neid tingimusi edasi ja...saan ma õieti aru, et kui vähemalt kahekesi minna ja pagasisse ainult 1 kott anda, siis on mõistlik teha bronn nii, et üks meist läheb online checkinniga ja 0 pagasiga ja teise eest on siis mõitlik maksta juba ette airport checkinn pluss 1 kott?

Minuteada ei lase ryanair mitmele inimesele broneerides teha sellist check-ini, et ühel on pagas ja lennujaama check-in ja teisel online check-in. Sellisel juhul tuleb teha mõlemad broneeringud eraldi (kallimaks teeb asja eraldi krediitkaarditasu). Niimoodi oli see vähemalt paar päeva tagasi. Juhul kui broneerida ikkagi kaks reisijat korraga ja 1 kott, siis peavad mõlemad reisijad tegema lennujaama check-in'i (lisandub eraldi tasu ka reisijale, kellel pole kotti). Nokk kinni, saba lahti olukord. Easyjetil on selles mõttes parem, et sellist probleemi ei esine ja saab ka kõik lennud ühe korraga broneerida/maksta.

Muide hoiatus - ryanairi kampaaniate puhul on pagasi hind väga erinev - kui tavahind on 7.5 latti, siis kampaania (free flights, no taxes) puhul maksis üks check-in pagas lausa 21 latti.

Ja eelnevalt küsitud lapaka koti kohta - kindlasti ei tohi olla, jälgivad ikka väga rangelt.

Krediitkaardi tasu on Per passenger/ Per One Way Flight (4 naela või 5 Euri), ehk siis pole tähtsust mitu broneeringut teed. Kui Ryanair alustas oma tasuta lendude kampaaniaid üle aasta tagasi, siis krediitkaardi tasu ei olnud, ja lennata sai tõesti tasuta. 5 Euri ei ole muidugi ka hull, aga kui minna mitmekesi (ja mitu lendu), tuleb ikka korralik summa juurde.

mille kuradi pärast peakski nad tasuta asju pakkuma, ega me NSVLs ei ela.

Kas keegi on pärast lennubroneerimst seda ka muutnud? Ostsin edasi-tagasi lennu ja valisin online check-ini ja ühtegi äraantavat pagasit ma ei valinud. Nüüd pean ma siiski lisama 1 äraantava pagasi ja loogilselt valima lennujaama check-ini. Ma kujutan ette, lähen ryanair.com lehele, valin menüüst Manage My Booking, sisestan andmed ja ühesõnaga valin rippmenüüst (nagu lendu bronnides) 1 bag and airport check-in ja maksan ära?

Muidu kas seda on võimalik ka tasuda lennujaamas koha peal, ilma internetis midagi tegemata?

endal sama küsimus. ainult et kas laseb nii muuta? ses mõttes, et igasugune muutmine on tavaliselt seotud mingi tasuga. ja kui bronnides maksis 1 kott vist 5 eurot, siis lennujaamas tuleb vist maksta 10 eurot koti eest

Ja kõige naljakam on see, et lennupilet läks mul maksma ~10LVL, siis 1pagas ja lennujaama check-in oleks läinud maksma ~20LVL ehk kokku ~30LVL. Nüüd varsti hakkan seda pagasit ja lennujaama check-ini lisama, siis vaatame, kui palju tuleb juurde tasuda.

Loomulikult ei pea midagi tasuta pakkuma. Ma konstanteerisin lihtsalt asjaolusid, millised need olid aasta tagasi ja millised on need nüüd. See on iga äriettevõtte oma asi, milliseid pakkumisi ta teeb. Ryanair on teinud tasuta lendude pakkumisi. Miks neid siis kasutada ei võiks? Peale lendamise on palju muidki võimalusi, mille peale raha kulutada. Samas, mul isiklikult on alati hea meel, kui inimestel on võimalik väga luksuslikult reisida (ja nad naudivad seda).

Minu point oli see, et need "päris tasuta" lennud olid lihtsalt reklaamiefekti pärast ja täiesti loogiline, et neid enam pole, eriti arvestades kahekordistunud kütusehindu. ja Ryanair kasutab lihtsalt oma meetodeid raha kättesaamiseks, nagu siin kirjeldatud. Need võivad olla veidi ebaeetilised trikid,aga nende üle nuriseda on rumal. Isiklikult pole ever Ryanairiga lennanud ja ei taha ka eriti. samas, kui mingi hetk just nende lend aega säästaks, siis võib-olla isegi riskiks. Kunagi aga ei kasutaks neid juhul, kui ees ootab jätkulend.

Minu teada oli ryanair eelmisel aastal firma, kelle lennud Euroopas jõudsid kõige täpsemalt sihtpunkti (st. ei hilinenud). Seega ei saaks üldse sellest rääkida, et ryanairiga oleks suurem oht järgmisest lennust maha jääda vms. Kui ise lennanud ei ole, ei maksa ka kommenteerida. Hetkel on näiteks ryanair (vähemalt minu jaoks) parim ja mugavaim viis saada näiteks Itaaliasse (olen sunnitud seal tihti käima seoses õpingutega) ja sama kehtib ilmselt ka Suurbritannia/Iirimaa kohta. Ja keskmiselt maksan edasi-tagasi pileti eest koos kõigi maksudega 400-1000 EEK.

Lihtsalt ääremärkusena tahtsin lisada, et olen Ryanairiga lennanud kokku julgelt kümmekond korda, sh jätkulennud läbi Londoni ning mitte üks kord ei ole lennuk hiljaks jäänud. Isegi pagasitasude ning lennujaama minekuks kuluva aja ja rahaga kokku maksab Ryanairi pilet nii vähe, et tasub mõned ebamugavused igal juhul ära (nt eelmisel suvel Tampere-Dublin return 800 EEK). Päris tasuta ei ole Ryanair kunagi midagi pakkunud, lennujaamamaksud on ikka tasuda tulnud, pluss nüüd ka pagas.
Oma sihtgrupp on Ryanil kindlalt paigas, aga samas olen kohanud nende Dublin-London liinil ka ärireisijaid, kes käivad lennukiga Londonis tööl, makstes pileti eest vähem kui taksoga lennujaama sõitmise eest.