trip-krainetrip-ukraine-dark
Lendude ümbersuunamised Ukraina sõja tõttu

Kuna suur osa Euroopa õhuruumist on suletud (Ukraina + pea kogu Valgevene + suur tükk Venemaad), siis tulev arvestada üsna suurte häiretega sellesuunalises õhuliikluses. Näiteks tänahommikune Qatari Doha-Helsingi lend on hetkel ümber suunatud Bukaresti, aga kindlasti on mõju ka nt Turkishi lendudele

Ma pakun, et need lennukiga lendamise "häired" ja seega ilmselt ka reisimine, on täiesti olematu pseudoprobleem selle kõrval, et Euroopas on alanud täiemahuline sõda. Mõnele on ehk reisimine hetkel tõesti prioriteet number üks või suur mure, kui lennuk teeb paaritunnise ringi ümber Ukraina, kuid üldjuhul siiski vist mitte. 
Kas te Malaisia allatulistatud lennukit Ukraina kohal veel mäletate?

Üle Ukraina lähiajal ilmselt ei lennata. Huvitavam on hoopis see, mis üldse Venemaa ja Euroopa riikide vahelisest lennundusest saab. Kui Venemaa kuulutatakse paariariigiks, siis võib juhtuda, et lennukompaniid ei saa ja ei taha enam Venemaa vahet lennata. Teisalt ei ole ka väga inimesi, kes sooviksid ja tahaksid Venemaalt kuhugi lennata.

UK juba keelas Aeroflotil nende juurde lennata ja seal tegutseda.

Usun, et paljud riigid järgnevad sellele algatusele.

Huvitav, kui Venemaa keelaks vastusena UK lennukitel oma õhuruumi läbida?

Õnnetu Finnair hakkab Jaapanisse ja Taisse Ameerika kaudu lendama :)

Ma nt ootan huviga, mis saab meie LOT-i lendudest Sri Lankale läbi Varssavi. Ukraina ja Valgevene jäävad igatepidi tee peale ette…

Midagi ei jää "ette", lihtsalt ring tuleb suurem ja piletitasu pisut kallim. Oli 500 eurot, hakkab olema 600 eurot ja asi lahendatud.  Kui piletid juba ostetud, siis ei lähe ka pilet enam kallimaks. Lennuaeg muidugi suureneb pisut.

Vene õhuruum brittidele suletud, punkt Reaperile.

@VäikeLotti siin on tegemist reisifoorumiga, kus jagatakse reisimisega seonduvat infot. Sinna hulka kuuluvad ka reisipiirangud, lendude muutused või ärajäämised jne. Neil teemadel arutamine ja info jagamine ei pisenda kuidagimoodi selle sõja kohutavat iseloomu, ent nii nagu pole Ukrainas abi vajavate organisatsioonide kontaktandmete vahendamise foorumis kohane hakata arutama soodsaimate New Yorgi piletite leidmise nippe või Covid passide nõudeid, nii pole ka siinses foorumis kohane hakata arutama Ukraina sõja käiku või põhjuseid. Kui aga arvatakse et sõja ajal pole reisimisega seonduvast kohane rääkida, siis võiks Tripi foorumi mõneks ajaks kinni panna, mis ta siin niisama tolmu kogub.

Siit:

https://www.flightradar24.com/multiview/47.8,38.83/5

on väga hästi näha, mis toimub.

Eile jälgisin ühte LOTi lendu Varssavist Dubaisse - väljumisel hilines 35 minutit, saabumisel aga oli hilinemine ainult 5 minutit (ehk enamus aega tehti tasa).

Eks sõltub liinist. Eilne Flydubai Dubai-Helsinki hilines 1h ja Helsinki-Dubai 2,5h. Doha lend samuti hilines mõlemal suunal ca 2-3h. Kuna siin ühes teises teemas olid Helsingis ümberistumiseks kuluvad minutid teemaks, siis võib olla oluline neile, kes Tallinna edasi liiguvad.

Et siis reisifoorum, kus jagatakse reisimisega seotud infot. Uskuge, Ukraina teema võib siin reisifoorumis väga oluliseks muutuda. Kui Ukraina vastu ei pea, piisavat ja tõhusat abi ei saa ja Venemaa saab oma tahtmise  Ukraina omariiklus hävitada, siis meie võime olla järgmised. Elanud selle võimu all piisavalt, olin 43, kui esimest korda välismaale sain. Ei taha väga mustades toonides jätkata, aga vabalt võib olla, et see, kes praegu 43 aastane, tema jaoks ongi reisid lõppenud. Sõda on tõsine asi, proovige ette kujutada, et just Teie kodukohta pommitatakse. Sõja põhjuste üle pole tõesti mõtet arutada - Putin tahab impeeriumi taastada. Ja kui praegu lendamine ja reisimine kohati mingeid probleeme tekitab, see on ju köömes, hea, et üldse reisida saab.

isadora, VäikeLotti:

Ega jah, lennukid peavad lihtsalt ringi lendama. Mu enda homne Hurghada-Tallinn lend kestab ka pool tunnikest kauem. Aga vähemalt on nüüd selgus majas, et ei lenda üle Ukraina. Muidu oli mul juba kartus, et võin ühe järjekordse "õppuse" ohvriks langeda.

Õhuruumide blokeerimisest: Poola juba sulges ka õhuruumi Vene lennukitele, Tšehhi teeb seda järgmisena. Kindlasti Putin vastab samaga, aga neil riikidel pole eriti kauglende. LOT-il vist mõned on...

Offtopic: tekkis hoopis küsimus, et kui nüüd mõni ukrainlane perega Egiptuses on... Ja nüüd jäsku märkab, et enam lennukid ei lenda, kodumaale tagasi ei saa. Mis siis toimub, kas peab pagulaseks hakkama?

@ago7 

Jah, Balti riigid oleks järgmine loogiline samm küll, kuid nende ründamine oleks Nato ründamine, mis tähendaks otseselt III maailmasõda. Ma siiski (tahan) uskuda, et asi piirdub Ukrainaga ja asja eesmärk oli Putinil Läänega jutule saada.

Offtopic @ago7:

Olin 6-aastane, kui esimest korda välismaal käisin, NSVL ajal. Ungaris. Nii et ju oli ka siis võimalik. Idabloki riikides muidugi. Vanemate jutu järgi hulk allkirju tuli võtta töökohast ja parteist ja KGB-st. Lisaks sai tehtud palju reisimist NSVL piires. Palju küll ei mäleta, olin liiga väike siis.

Pigem 90-ndatel jäi pikk auk sisse reisimises, sest olid majanduslikult rasked ajad.

Henry086. Sul täiesti õigus, lihtsalt utreerisin oma kirjutise, et mõistetaks, olukord on ikka väga paha.

Eestil on hea võimalus ka meie õhuruum Vene liiklusele sulgeda. Kahju ei oleks suur, kui Estonian Airil üle Venemaa lennata keelataks ;)

#Lisasin naerunäo, et minu iroonia veidi korrektsemalt esile tuua.

Novatursi teade Egiptuse lennul    

Eilsed sündmused Ukrainas vapustasid kogu maailma. Reisikorraldaja Novatours taunib igasugust vaenutegevust ja agressiooni. Me pooldame kogu hingest rahu, avatud maailma ja vabadust reisida. Oleme saanud küsimusi hetkel toimuvate ning hilisemate reiside kohta ning seetõttu jagame Sinuga hetkel teada olevat informatsiooni.

Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ja me hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Pärast Ukraina õhuruumi sulgemist tsiviillendudele, lendame Ukraina õhuruumist ohutus kauguses, mis on Euroopa Liidu Lennuohutuse Agentuuri (EASA) soovitusel ohupiirkonnast enam kui 200 km eemal. Seoses korrigeeritud marsruudiga, pikeneb Egiptuse lendude kestus ca 10-15 minuti võrra. Ülejäänud reisid mainitud piirkonda ei puuduta, lennuaeg ei pikene ning kõik lennud toimuvad graafikujärgselt.

Praegune kaart Vene lennukitele suletud õhuruumist:

https://twitter.com/flightradar24/status/1497370358806200324/photo/1

Ma imestan, et Bulgaaria ka liitus... Kui ma 2018 Bulgaarias käisin, siis nad olid ikka väga venemeelsed seal...

PS. Mu Hurghada-Tallinn lennuk jääb lausa tunnikese hiljaks. Aga noh, pole hullu, kõige tähtsam kohale jõuda.