Lennuaegade muudatus

Ostsin piletid Malaisiasse vahendaja Paravion kaudu, lennufirma Turkish Airlines. Mõned päevad tagasi sain Turkishilt teate lennuaegade muudatuse kohta Tallinn-Istanbul lennul, mis on edasi lükatud päeva võrra. Seega praegu seis selline, et lend Istanbul-Kuala Lumpur on päev varem, kui Tallinn -Istanbul. Lend tegelikult alles kevadel, kuid kas peaksin muretsema ja kuhugi pöörduma või ootama, et korrigeerivad ise? Kui pöörduda, kas siis lennufirma või vahendaja poole? Lennud ühel piletil.

Esialgu võiks pöörduda vahendaja poole. Samas on Turkishi Tallinna kontor täiesti toimiv töötajatega esindus, kust võib samuti abi saada. Huvi korral võid uurida, et äkki sobib sulle ka päev varasem Tallinnast lahkumine. Sellise muudatuse puhul saab suure tõenäosusega reisi ka päeva ette tuua.

Istanbulis võimalik saada teatud tingimustel tasuta öömaja! Kasuta ka foorumi ostingut, et selle kohta infot rohkem saada

Tasub vahendajalt uurida. Tõenäoliselt üritatakse sellises olukorras graafikut sättida. Tühistasin hiljuti sarnase lennu Turkishiga, sest graafiku muudatused läksid liiga koledaks - tegu võis olla siit läbi käinud lendude vähendamisega Tallinnast. Algne Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur suunati algselt Istanbulist läbi Colombo (vahemaandumisega Malel) Kuala Lumpuri, siis kadus Tallinn-Istanbul (võis eelseisvas graafiku muudatuses kinni olla) lend üldse. Lennuaeg läks võrratult pikemaks ja loomulikult ebamugavamaks. Turkish oli vähemalt nõus tasuta tühistamisega ja nüüdseks uued piletid olemas. Kuna aega on, siis esimese hooga jälgiks olukorda, suhtleks vahendaja või lennufirmaga ja kui midagi asjalikku välja ei pakuta, võib järgmisi samme kaaluda.

http://trip.ee/content/news/99307 Hiljuti teatas Turkish Airlines, et talvises lennugraafikus (kehtib 30. oktoobrist 2016 a. kuni 25. märtsini 2017. a.) vähendatakse lennusagedust paljudel liinidel ja tühistatakse mõned plaanitud liinid. Eelkõige puudutavad kärped Euroopasse suunduvate lendude sagedusi.

Tallinnast Istanbuli toimuvad lennud talvel praeguse 7 korra asemel 5 korda nädalas (ETNRP), Riiast Istanbuli saab talvise lennuplaani kohaselt 4 korda nädalas (ENRP). Praegu on sealgi lennud iga päev. Vilniusesse hakatakse 7 korra asemel lendama 5 korda nädalas. Helsingis mahte vähendada ei plaanita. Nii et 2016/2017 talvel Tallinna ja Istanbuli vahel kolmapäeval ja laupäeval lende ei toimu. Võimalik, et talvine graafik jääb ka edaspidiseks kehtima.

Minu Lõuna-Ameerika (Bogota) lend Turkishiga sai ka pihta.

Alguseks pakuti asenduseks lendu New Yorki kaudu, mis oleks kokku kestnud üle 36 tunni. Aga siis ma veidi ise otsisin ja leidsin paar päeva varem toimuva sobiva otselennu. Palusin selle peale ringi tõsta ja seda ka tehti.

Õnneks polnud veel jätkulende ostnud.

Aitäh vastanutele! Pöördusin Turkishi Tallinna esinduse poole, kust pakuti välja kaks lennuvarianti, mis ei ole just kõige paremad. Esimese puhul ööpaev Singapuris ja teisel öö Kuala Lumpuris, sealt jätkulend Langkawisse. Eks peab mõtlema, mis teha. Kui pakutud variandid ei sobi, lubati piletiraha tagastada.

Seoses lennuaegade muudatustega on CheckMyTrip-s meie lendudega suur segadus (samaaegselt isegi lend nii Kuala Lumpurisse kui ka Singapuri), kuid lennufirma (Turkish) kodukal kõik õigesti. Muudatuste osas suhtlesin otse lennufirmaga, algsed piletid ostetud vahendajalt ja korra andsin vahendajale teada ka, et lennud muudetud. Kas piisab, kui lennufirmal õiged andmed?