Lennujaamade üldstreik Itaalias

Sain infot, et 8.05 toimub Italian national air traffic control and ground handling strike. Asja teeb keeruliseks see, et mul on kaks erinevat lendu, esimene on easyjet lend Tallinnast Milanosse, teine ryanair lend Milanost Palermosse. Erinevate lennufirmadega, mis võib tähendada, et ei jõuagi teisele lennule. Natuke teeb ärevaks see olukord, easyjet ei oska ka veel midagi täpsemalt öelda. Kas on kellelgi sarnast kogemust? Kui teeksin reisitõrke kindlustuse, kas streigi puhul kindlustus maksaks midagi? Lihtne küsimus, mida teeksite minu asemel praegu?

Tavaliselt on lepingus umbes järgmine punkt: "Reisi ärajäämise või katkemise kindlustuse alusel ei hüvitata kahju, mille põhjus on ilmnenud enne kindlustuslepingu jõustumist." Kui lennufirmad ei ole sellekohast infot andnud, siis ehk läheb õnneks. 

0
0

Reisitõrke kindlustus hakkab kehtima tavaliselt 3 päeva peale lepingu sõlmimistStreik kuulub tavaliselt kindlustuslepingutes välistuste alla (st. kindlustus ei hüvita sellest tulenevaid lisakulusid)Kindlustada ei saa asjaolude vastu, mis on lepingu sõlmimise hetkel teadaKindlustusele teadlikult valeandmete esitamine (kindlustuskelmus) on karistatav Karistusseadustiku aluselTeha pole suurt midagi, lepi olukorraga ja mõtle enesele välja "plaan B".

0
0

Kui lennujaamas on üldstreik, siis ei jõua sinna nii esimene lend, ega tõuse sealt õhku ka teine lend. Proovi mõlema lennufirmaga kokkuleppele saada oma lendude muutmiseks mõnele teisele päevale.

0
0

Meil oli märtsi alguses sama asi - samamoodi oli Easyjet lend Milaanosse. Meil tühistati lend 2 päeva ennem. Easyjet andis valida, kas muudame lennu kuupäevad ümber või maksavad raha tagasi. Hotelli meil õnneks kinni pandud polnud.

0
0

Lend tühistatigi ära. Alternatiivset lennumarsruuti ei leitud (öeldi, et kõik välja müüdud?). Raha tagasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased