trip-krainetrip-ukraine-dark
lennukiga Rijekasse

Sõidame lennukiga juulis Rijekasse (lennupiletil kirjas nii, tegelikult vist see ju Krk saare lennujaam). Lennuk jõuab kell 17.50. Pole enne Horvaatias käinud ja foorumi järgi soovitatakse pigem lõuna poole minna, siis küsiks käinutelt arvamust. Kas sõita lennujaamast kohe bussijaama ja sealt edasi kuhugi lõuna poole, et enne õhtut nt. 22.00 olla kuskil kohal või ööbida esimene öö lennujaama lähistel mandril ja järgmine päev bussiga edasi. Kui kaugele soovitaksite üldse sõita, kus oleks juba piisavalt ilus ja tegevust ka lastel (3a ja 9a). Või mis kohad on need kus võiks peatuda ja kindlasti külastada. Reis kestab 04.- 14. 07. Ootan igasugust tagasisidet, olen foorumid läbi lugenud ja kuna paljud autoga reisijad, siis lennuk - buss variandist suht vähe infot.

Olen suvitanud Opatijas, sealt sõitsime Pulasse amfiteatrit vaatama ja Krki saarele. Liikusime autoga, aga kûllap käivad bussid ka igale poole. Kui tahtmist, saate minna ka Veneetsiasse, see pole sealt kaugel. Looduspargid (Plitvicka, Krka) on ilusad, aga seal on palju kõndimist ja kolmene ei jaksa ilmselt nii palju. Lõuna pool on palju ilusaid väikesi linnakesi (alates Zadarist) - Sibenik, Split, Makarska. Liiklus on mägiteedel lõunas on aeglane ja tuleb ette ummikud, 200 km läbimiseks kulus meil 6 tundi. Mina kolmeaastasega lõunasse ei lähekski, kuigi seal on väga ilus loodus. Juulis on seal väga palav ka, aga vee ääres saab hakkama. Mererannad on enamasti kivised, aga on ka kohti, kust peab vette hüppama betoonist plate pealt, sellega kolmene kûll hakkama ei saa. Horvatia on ilus maa, inimesed on sõbralikud, kodumajutus odav, toidud head. Odavam ka kui nt. Itaalia.

Juulis on Istrias ja Krk saarel piisavalt soe. See lõuna poole suundumine on aktuaalne meie jaanipäevani ja peale 15. septembrit. püsipaigaks julgeks soovitada Crikvenicat.

Mina soovitaks ka jääda Teil põhja poole. 10 päeva pole eriti pikk aeg, et sadu km. läbi uhada ( lennule kulub ju ka päevake ) Ise lendame Rijekasse juuni lõpus kaheks nädalaks, kuna lõuna pool paar korda käidud, siis plaanime külastada saari Rab ja Pag lisaks Krk-ile. Ja tundub, et aega jääb vähekski. Krk-ilt ja Istriast saab ka Cresi saarele. Bussidest kahjuks ei tea midagi, kuna rendime auto. Praamide plaan ja hinnad: http://www.croatian-adriatic.eu/kvarner-en/ferry-boats-guide.html Plitvickas võiksite ikka käia, ilmselt saab sinna ka bussiga ja kohalikud reisibürood organiseerivad kindlasti väljasõite, väiksemale lapsele võtke kokkupandav käru kaasa. Krk saarele broneerisime majutuse: http://mare-vrbnik.com/booking/en/welcome-to-vrbnik.html lehelt ( vt. ka muud infot ) Väikesed koopad: http://krkinfo.com/biserujka.htm Rannad Horvaatias: http://croatia-beaches.com/index.html Veel majutustest: http://www.silo-krk.at/index_en.htm http://www.croatia-hotels-apartments.com/apartments_holiday.htm Kui tekib küsimusi, vastan meelsasti.

Kui nii väiksega Plitvickasse, siis võimalikult vara 2. väravast sisse, autorongiga üleeelviimases peatuses maha ( selline naljakas pisike peatus tee ääres ), sealt tulete rahulikult jalgsi alla laevale, väike piknik ja jalgsi väravasse nr. 1 , kust teid autorong viib väravasse 2 või leiate sealsamast transpordi tagasi. Niimoodi näete kõik ära, jalutade allamäge ja läheb nagu pidevalt põnevamaks. Juulis võib olla veidi veepõud, mis atraktiivsust vähendab. Ka on seal veidi jahedam , kui mere ääres, aga juulis see ei ole probleem.

praegu vaatasin majutusi nii, et nt 7 päeva Vrbniku linnas ja ülejäänud aja Baška linnas. Lennujaamast Vrbnikusse tuleb sõita vist taksoga. Kas rendiautot on vaja, nt. kas need vahemaad linnapiires majutusest randa on pikad. Mõtlesin, et kui rentida auto, siis ikka pikema vahemaa jaoks. Olen vist oma majutuse otsimise ja plaanidega hilja peale jäänud. Juhe täitsa koos. "Rinoke" kas auto võtate kohe lennujaamast ja kuhu kohe edasi suundute, kas Rab ja Pag saartele lähete praamiga.

Meie võtame auto lennujaamast kaheks nädalaks , jõuame sinna 27.06 ja liigume mööda rannikut veidike lõuna poole. Paari-kolme öö kaupa oleme rannikul, Pag ja Rab saarel. Pag-ile saab ka praamita, aga seda otsustame kohapeal. Pag-ilt plaanime korraks rannikule põigata ja siis praamiga Rab-ile. Rab-ilt Loparist läheb praam Krk saarele. 4.07 algab meie nädalane puhkus Krk-il Vrbniku linnas http://mare-vrbnik.com/booking/en/accommodation-vrbnik/apartments-krk-vrbnik/viewproperty/Nenad-2--S2***/157.html , ehk saame autoga abiks olla ( lennujaamast majutusse, kuigi 3 aastasele on ilmselt vaja turvatooli??? ) Milliselt lehelt vaatate majutust, seal peaks ju näha olema kaugus rannast. Kas olete midagi juba broneerinud? Vaatasin just, et samas majas on http://mare-vrbnik.com/booking/en/accommodation-vrbnik/apartments-krk-vrbnik/viewproperty/Nenad--A2+1***/112.html majutus 5.-11.07 vaba ja lapsevoodi ka saadaval ( 4.07 vastu 05.07-t jääb muidugi küsimärgi alla, aga seal on üks apartment veel http://mare-vrbnik.com/booking/en/accommodation-vrbnik/apartments-krk-vrbnik/viewproperty/Nenad-3--A4***/244.html ehk annavad üheks ööks??? Selle maja kaugus on 150 m rannast, siis poleks autot küll vaja ja teine rand veel ka jalutuskäigu kaugusel. http://mare-vrbnik.com/booking/en/active-vacation-krk-vrbnik/active-vacation-krk-vrbnik.html Kuna endal plaanid paigas, siis aitan meelsasti.

Tere Merlekas! Kuidas olete plaaninud lennujaamast edasi liikuda? Saabusime eile ja see lennujaam on väga väike. Tundus, et sealt said kiirelt liikuma vaid need, kel auto või takso tellitud. Soovitan asja uurida. Busse ka ei märganud, aga meil läks ka mõningane aeg auto kättesaamiseks ning ei näinud kõike, lõpuks oli muidugi lennujaam tühi.

Rinoke votaks uhendust 37251994959

Lähim küla Omisalj on lennujaamast 3,5 km kaugusel. Kodumajutusi (Apartmani) on palju. Meie maksime 40 euri toa / öö eest. Küla keskuses oleval turismiagentuuril on majutustest hea ülevaade.