Lennupiletid Melbourne'i

Sooviks minna aprillis Austraaliasse kolmeks nädalaks. Kas keegi annaks nõu lennupiletite ostmisel. Ise olen vaadanud lehte: https://fly24.net/ Aga... kuna enamus lennud kahe ümberistumisega, siis mis oleks minimaalne kahe lennu vaheline aeg, osad lennud nt 50min, et ühelt lennult teisele jõuda, see on ilmselgelt ju liiga vähe. Kui nt sealt osta piletid, siis kas mu pagas tõstetakse ise lennukite vahel ümber või ma pean ise oma pagasit liigutama lennukite vahel. Või ehk on olemas parem piletite ostukoht? Igasugune nõu teretulnud, kuna ma ei ole ise kordagi nii kaugele reisinud.

Tänud ette!

Võid vaadata veel nt. www.skyscanner.net Arvan, et kahe lennu vaheline aeg võiks vähemalt 2 tundi olla. Osadel kindlustustel reisitõrke puhul see ka minimaalne aeg. Kõigi kohta muidugi ei oska öelda.

Kui lennud on samal piletil, siis on pakutud ümberistumise ajad piisavad, ning kui lend näiteks hilineb, siis hoolitseb juba lennufirma, et sa järgmisele lennule saad. 50 min on enamikes maailma lennujaamades täiesti normaalne transfeeri aeg. Miinimumajad on ka paljudes suurtes lennujaamades sellest väiksemad. Kui piletid on ostetud eraldi, siis on 50 min kindlasti vähe.

oleneb, mis lennujaamas opn vahemaandumine, kui Helsingis, siis peaks kull joudma. Uldiselt piletit ei valjastata, kui ei ole tagatud minimaalne aeg lennu vahetusel. Uuri ka Norwegian Air sooduspakkumisi Oslo-Bangkok, voib moned paevad Tais olla, siis Jetstariga Melbourne. Koige mugavam on lennata Tallinn-Helsini-Singapur-Melbourne. Voib ka nii teha et Tallinn-Helsinki-Singapur-Melbourne ning tagasi Bangkok-Hel-TLL, ostad lihtalt uhe otsa pileti Mel-Bangkok ja saad molemas riigis kaia. Otsi, kus saab "multiple destination" broneerida, selleks on naiteks www.byojet.com.au

Tervitused Austaaliast, Melbournest

kui ma ostan pileti nt läbi skyscanner.net keskkonna(kõik korraga edasi-tagasi), kas siis mu lennud on samal piletil? Isegi kui kõik lennud on erinevate firmade lennukitega. Ja kui kõik lennud on erinevate firmade lennukitega, kas ma pean siis ise pagasi ühelt lennukilt teisele viima?

jah, kui ostad skyscannerist voi mujalt korraga edasi-tagasi, on koik lennud uhel piletil ja pagasit valja votma ei pea, broneerides naed ka, mis lennufirmaga lendad

Mul natuke sarnane küsimus... kui ostan nt.Qatar sooduka pileteid läbi www.airtickets24.com ja siis Qatar või EA muudab lennuplaani, kes mulle uusi pileteid pakub? Airtickets ? ja kas uue pileti pean siis uue hinnaga ostma ? Siia maani olen ostnud soodukaid otse lennufrmadelt, ja viimne kogemus oli Iberiaga, kus nad lennuplaani muutsid - pakkusid mulle erinevid variane ja raha rohkem ei küsinud.

Skyscanner ise pileteid ei müü. Nemad on ainult vahendajad. Pileti müüb see firma, kelle lehele sind sealt suunatakse. Aga enamasti tähendab ühe broneeringuga ostetud Tallinn-Melbourne pilet ikkagi seda, et kõik lennud on ühel piletil ja pagas läheb kuni Melbourne'i välja. Lennufirmad võivad olla erinevad, tähtis, et kõik piletid on ostetud ühe broneeringuga. Täpsemaks vastuseks oleks vaja pakutud lennumarsruuti.

Kui on pilet, millel on lennud erinevate firmadega, näit EA ja Qatar samal piletil, siis juhul kui lennuplaan muutub peab piletid müünud firma sulle uue ühenduse pakkuma. Kui uus lennuplaan ei sobi, siis võid tasuta tühistada ja kogu raha tagasi saada. See, mida sulle asenduseks pakutakse, sõltub juba vahendavast firmast ja lennufirmadest. Ise ostan sellised piletid tavaliselt ainult ebookersist või expediast, mille klienditeenindusi olen juba piisavalt positiivselt kasutanud. Ka neil olen vahel eelnevalt uue sobiva ühenduse ise välja otsinud ja pakutud imeliku asenduslennu puhul soovinud just enda valitud alternatiivi. Ja peale pikka pusimist ja edasi suunamisi olen lennud ikkagi oma soovi järgi saanud. Samas mõni teine vahendaja võib sind täielikult ignoreerida ja kui selle nende pakutud kirvega tehtud asenduslend ei sobi, siis on nad rõõmsalt valmis selle tühistama. Peaasi, et ise rohkem midagi tegema ei pea.

Enne kui airticketsile oma raha kannad, tutvu ka selle teemaga: http://www.trip.ee/content/airtickets24.html

Finnairil on praegu sooduskampaania, kehtib müügiks kuni 20.01 (lennukuupäevadest ei kehti 02.04-06.04.15). Ümberistumisi kaks ja lennuvahed ka täiesti mõistliku pikkusega. Ma ei tea, mis oleks mõistlik hind Melbourne eest aga seal kuskil 1000 euro ringis.

Lendude vahe võib olla lühike, mul oli 1,5 tundi, mina jõudsin ilusti teisele lennule, aga pagasit ei jõutud minu lennule panna ja pagas jäi maha. Kui saabuv/väljuv lend on eraldi terminalidest, siis pagas ei pruugi nii kiiresti liikuda, kui vaja.