trip-krainetrip-ukraine-dark
Lennupiletite ostmine internetist.

Tere! Kas täielikul võhikul on mõtet hakata lennupileteid internetist ostma või on soovitav ikkagi reisibüroo abi kasutada :) ? Tahaks võimalikult odavalt hakkama saada. Ja kas Ryanairi kohta midagi jubedat on rääkida? (peale selle, et lennukid on koledad ja mustad :) ) Aitäh!

Ükskord on ikka esimene kord:) Mina ostsin Turkish Airlines`i kodukalt esimest korda möödunud kuul. Kõik toimis suurepäraselt. Kellad helisesid küll, eriti siis kui nädala möödudes polnud mu krediitkaardilt raha maha võetud. Nüüdseks on reis tehtud ning edaspidi bronnin ainult netist

Muidugi broneeri ise. Olen siiani kõik oma lennupiletid ise interneti kaudu soetanud ja probleeme pole tekkinud. See on ju ülimalt lihtne.

Olen otsustanud broneerida selle firma kaudu pileteid kuid seal hinnad koguaeg tõusevad ja langevad... Eile vaatasin oli 10500 ja täna 11065. Nu ma ei saa aru... Olen täitsa segaduses kas tasub suveks juba nüüd ära osta või ootan veel ehk satun veel odavamate peale? Aga järsku tõusevad veel rohkem hinnad uuest aastast?

Kui on sihtkoht, kuhu on palju lennuvariante (nagu näiteks New Yorki), võib enne suve ka mingeid sooduspakkumisi veel tulla. Kui on mingi vähemkäidav koht, siis ostaksin pigem praegu ära. Ei tea, kuhu sa lennata tahad, aga näiteks Lõuna-Ameerika, Aasia ja Sahara-aluse Aafrika puhul 10-11 tuhandest palju odavamaid hindu enamasti eriti ei esinegi.

Soit oleks Torontosse ja meid oleks 6 inimest... Seega ei usu viimase hetke pakkumisse ka.

Mina olen enamasti ostnud kalevatravel.ee kaudu, mitmete lennufirmade pileteid saab reisibüroode portaalide kaudu soodsamalt kui näiteks lennufirma kodulehelt. näiteks viimati sain estonian airi pileti 500-. soodsamalt. Ja pilet saadetakse koju või lähed büroosse järele, väga mugav. Ja Ryanairi lennukeid on erinevaid, olen lennanud väga uutega ja samas vähem kulunumatega, aga ei nuriseks küll.

Torontosse on märksa odavam kui võtad eraldi AirCanada kodukalt Stockholm-Toronto ja EstonianAirist Tallinn-Stockholm. Saad alla 10000 kätte. Või siis Expediast, näide:

Total price for this trip: $895.80

Traveling to Toronto Wed 11-Jun-08

Tallinn (TLL) Depart 7:25 am to Vienna (VIE) Arrive 8:45 am 852 mi (1,371 km) Duration: 2hr 20mn
OS Flight: 7162 Operated by: ESTONIAN AIR


3Economy/Coach Class, Boeing 737-500
Please check in with Estonian Air. If checking in at a kiosk, use your name rather than confirmation number.


Vienna (VIE) Depart 11:20 am to Toronto (YYZ) Arrive 2:45 pm Terminal 1 4,327 mi (6,964 km) Duration: 9hr 25mn
AC Flight: 9617 Operated by: AUSTRIAN


3Economy/Coach Class, Boeing 767-300


Total distance: 5,179 mi (8,335 km) Total duration: 11hr 45mn (14hr 20mn with connections)

Traveling to Tallinn Sat 21-Jun-08

Toronto (YYZ) Depart 6:30 pm Terminal 1 to Warsaw (WAW) Arrive 9:05 am +1 day Terminal INTERNATIONAL TEMINAL 4,307 mi (6,931 km) Duration: 8hr 35mn
AC Flight: 6760 Operated by: LOT POLISH AIRLINES


3Economy/Coach Class, Boeing 767-300
Please check in with LOT-Polish Airlines. If checking in at a kiosk, use your name rather than confirmation number.

Sun 22-Jun-08
Warsaw (WAW) Depart 11:10 am Terminal INTERNATIONAL TEMINAL to Tallinn (TLL) Arrive 1:55 pm 526 mi (847 km) Duration: 1hr 45mn
LO Flight: 785


3Economy/Coach Class, Lunch, Embraer RJ145


Total distance: 4,833 mi (7,778 km) Total duration: 10hr 20mn (12hr 25mn with connections)

Olen siiani reisinud , ostes pileti kindlalt lennufirmalt. Nüüs soovin kasutada hintaseuranta.fi portaali, kuna sealtkaudu tulid ajad ja hinnad sobivaimad. Samas ei ole mingit krediitkaardijama, saab ära maksta kohe. Kuna ei ole kunagi varem selliseid lk kasutanud, siis sooviksin targematelt/kogenumatelt nõu. 1. Kuigi lennul vahemaandumine, kas tegemist siiski nö sama piletiga? Ehk, kui esimene lennuk nt hilineb, kas saan ikka vahepeatusest edasi juhul, kui teine lennuk juba läinud? 2. Kuidas nende kindlustustega on? Kui mul omal nt reisitõrke kindlustus olemas, kas siis peaks igga veel ka sealt netilehelt võtma kohe pakutavad reisitõrke kindlustused? Palun valgustage rumalat, kuidas sellistelt netilehtedelt see piletiostmine käib! Tänud, kui keegi viitsib vastata!

Ei tea nimetatud lehte.

  1. Jah, kui piletid pole eraldi ostetud.
  2. Ei pea

Ka mõned küsimused. Plaanis esimest korda "oma pead" kaugemale minna, siis kui seltkond on 6 inimest, siis:

  1. kuidas pileteid ostate, kas tavaliselt ostab 1 inimene kõigi eest ära või iga üks ostab ise (siis vist oht, et äkki ei saagi kõik ühele lennule :D; minek siis Taisse arvatavasti)
  2. kui ostan ühe piletiga vahemaandumisega reisi, nt 5 h, siis kas pagas toimetatakse automaatelt teisele lennule või pean uuesti oma pagasi järel käima ja ka uusti turva väravad läbima või viiakse pagas ise teise lennule ja ma saan rahulikult oma aja nn lennujaama tagatoas veeta ja oodata uut lendu ilma kõike algusest läbimata (rumal küsimus, aga ei ole vahemaandumisega varem kokkupuudet olnud, palun infot)

Pean kohe kommenteerima teema esimest postitust, kus väideti, et Ryanairi lennukid on koledad ja mustad. :) Einoh...kui sinine värv ei meeldi, siis see on maitse asi, aga lennukid on korralikud ja täiesti puhtad! Kasutan seda sageli, kuna hinnad ikka väga madalad. Aga küsimusest niipalju, et netist tellimine on läinud niivõrd mugavaks ja lihtsaks, et soovitaks küll ise netist osta. Meil on nii, et tavaliselt ostab ikka üks inimene kogu seltskonna piletid ära, aga arvan, et pole vahet sellistel lendudel, kus istekohti piletil pole. Kui on kindlad istekohad, tasub muidugi ühekorraga osta, et saada lähestikku istuma.

Bookinghousest KLM Royaliga läbi mitme vahemaandumise lennates viidi pagas igatahes Tallinnast otse Bangkokki, nii et väga mugav oli. Aga küsi kindlasti üle, enne kui pagasi ära annad.

Selline huvitav asi, Finnairi piletid USAsse on firma enda kodukal üle 200 euro kallimad kui Amadeus süsteemis!! Samad kuupäevad ja lennud. Amadeus pakub hinnaks veidi üle 700 euri aga Finnair.ee koguni 970eur.

Kas see on normaalne? Või on Amadeusis viga, ostan pileti ära ja pärast selgub et jama?Kuna hinnavahe ikka nii suur siis hakkasin täitsa kahtlema siin. Kas keegi teab nõu anda??? Tahaks tõesti sealt Amadeusist (estraveli kaudu) siis need piletid ära osta.

Finnbell:

Endal oli eelmine aasta umbes sama teema, et Estraveli veebisüsteemi kaudu hinnavahe pileti kohta ca 150 eurot. Helistasin Estraveli klienditeenindusse, et kontrollida, kas neil on see hind ikka tõesti selline, sain sealt jaatava vastuse ja ostsin ära. Kui muretsed, tee samamoodi. :)

Lugesin, et hiljuti avati uus lennupiletiportaal SKY24.EE http://www.tarbija24.ee/?id=401572

Kas keegi on seda proovinud? Millised on kogemused?

Mida veel soovitate kasutada?