Liikumispiirang Kreekas

Tere, Isolatsiooni kohustust küll enam ei ole, kuid päevane liikumispiirang tundub olema selline, et 8-15 maiks olemasolevad lennupiletid on kaduma minemas. Kas on kellelgi infot piirangute leevendamise osas enne 8. maid või on minu arusaamine liikumispiirangust liialt kategooriline?

All non-essential travel between Greek prefectures will remain prohibited until Monday, May 10, at 6am.

Tean, et turistidele avatakse Kreeka 15.05. Samal kuupäeval toimub Aegani esimene otselend Tallinnast Ateenasse.  Aga selle lingi kaudu saab Kreekasse reisimise nõuetel silma peal hoida! 

https://greecehealthfirst.gr/?fbclid=IwAR3yvsC-bP5afc1pn0FpXw4GsmvPApbGiW7GuVO3gyr3NrGSXPolZBmt74Q

Kas keegi on uurinud, mis paberit Kreeka aktsepteerib vaktsineeritud isikult?  Lugesin küll, et riiki saab testiga või vaktsineeritud aga ei märganud seda, kuidas tõestada. Ei usu, et nad veel meie vaktsiinipassi qr koodi loevad. Piletid juuniks ostetud, loodan et kõik toimib.

@Minuke, kui lähed digilugu.ee keskkonda, siis seal saad genereerida elektroonilise vaktsiinipassi dokumendi ja selle kas telefoni salvestada või paberile välja trükkida. Kui Sina või kes iganes sellel olevat QR koodi skaneerib, kus iganes seda ka ei tehta, siis ilmub ingliskeelne veebileht, kus Eesti riigi nimel kinnitatakse et oled vaktsineeritud. Proovisin, töötab, usun et sellest peaks piisama. Ise peaksin juuni alguses teise süsti saama, aga juba praegu saan selle passi genereerida, lihtsalt praegu on seal öeldud et mul on 2st süstist saadud 1.