trip-krainetrip-ukraine-dark
Lissabon ja autotripp Portugalis

Tere! Lendan augusti lõpus 10ks päevaks Lissaboni.Plaanime rentida auto,et lisaks pealinnale maast paremat pilti saada ja sõltumatult varjatud kohti avastada. Ööbida plaanime telkides ja hospitality-clubi kaudu. Siit 3küsimust? 1)Millist autorenti soovitate? 2)Milliseid kohti lihtsalt PEAB nägema ja kas tasub marsruut võtta põhja või lõunasse(valima peab paraku,aeg piiratud)? 3)Kuidas telkimisega-Kas tee äärde või rannale telkimiskoha leidmine on keeruline?Kuidas kämpingutega lood? Aitäh juba ette! Mari

Kõik oleneb sellest, mida näha soovite. Kõige üldisemalt saaks öelda nii, et lõuna on turistikas (palju punaseks kõrbenud britte), samas on seal ilusad rannad jne. PÕhjas on Douro jõe kallastel imekena, aga see rada viib juba sisemaale. Kui aega 10 päeva, siis võiks sõita Lissaboni ümbruses ning mööda rannikut (natuke Lissabonist üles ja siis jälle alla). Portugalis on ka väga hea ja tihe kämpingute süsteem, ostke kohapealt mingi kaart - lihtsalt vabas loodduses oma suva järgi telkimine ei ole soovitatav. Päris kindel ei ole, aga võib ilmselt sekeldusi kaasa tuua.

Kindlasti soovitan käia Porto's (seal on ka lennujaam), see asub Lissabonist põhjapool. Teel Lissabonist autoga Portosse soovitan minna ka Aveiro'sse ja sealsesse mereäärsesse linna mille nime ma kahjuks enam ei mäleta. Porto on vana ja suur linn, super äge. Olen Portugalis 2 korda käinud ja mõlemad korrad ka Portos, ning see ei jää kindlasti viimaseks :)

esimene poolaasta sai Portos veedetud. mõtlesin, et midagi lahedamat ei saa olla. siis sai Lissaboni kolitud töö tõttu ja tagasi mõeldes tore, et sai sellest väiklaslikust Porto linnast minema.

nüüd juba otsaga Albufeiras ja ka Lissabon võib omadega teabkuhuminna...Algarve on super!

joeman, nagu ma aru saan siis elad ja töötad Algarves praegu? Mis tööd teed, kui saladus ei ole?

Hei,

Kes teab -- kus ja kuidas on võimalik leida soodne autorent (Soovin: Laenutust Faros - Tagastust Lissabonis) või transport, et liikuda nädalaga Farost Lissaboni. Joeman kui kallis sinu hotellis öömaja on ? Kas vahemaa läbimine on mõeldav ka jalgratastel. Eestis pole 50 km päevas 3-400 nädalas ju probleem aga seal? Kas/kus jalgrattaid saaks laenutada.

Tänud ette iga hea idee vihje infokillu eest.

Päikest teile!

Hotellis on hetkel öömaja alates 150 eurist öö. Farost Lissaboni nüüd küll eriti ei soovita ratastel läbida.

rattarent- http://www.megasport.pt/pt/

Odavaim autorent- www.interrent.com

Joeman, kes sa elad Albufeiras, mida kostad selle paiga kohta? On seal palju teha, palju näha?

Käisin oktoobris Portugalis. Sealt sõitsime ükspäev rongiga Sintrasse, kust võtsime bussi, et minna Euroopa kõige läänepoolsemasse otsa Cabo da Roca’sse. Ilus vaade, ookean... Plaan oli veel minna Farosse, aga kuna meil oli väha aega, siis soovitati pigem Lagost. Sinna saime Lissabonist ekspressbussiga. 5 tundi sõitu ja kohal. Imearmas ookeani äärne väike linnake.

Estravelist ostsin täna endalegi täiesti ootamatult Lufthansa sooduka Lissaboni. Pole elus Portugalis käinud, pealegi olen ma reisidel alati pealinnu vältinud. Nüüd tehtud, siis tehtud. Ööbimise bronnisin ka ära täiesti esimese emotsiooni ajel - vanalinna (nagu nad ütlevad): in Rua Garrett, at the Chiado area, near Bairro Alto. A few minutes walk takes you to the Rossio, in the Baixa, and to the Elevador da Lavra. Pildi peal tundus ilus :P Üsna naljakas kindlasti, aga mul pole halli aimugi, kas mu tänane tegu ka mingi positiivse märgi mulle jätab peale seda reisi. Ok, võite julgelt öelda, et ma olen loll, aga öelge siis ühtlasi ka seda, kas piirkond on enam-vähem ok selleks, et ka vaatamisväärsusi lähedusse jääb? Et ma fadoga kokku põrkan, selles ilmselt ei maksa kahelda. Kas on targem osta trammi-bussi-metroo päevapilet või rentida auto ja GPS-i abil linna avastada. Deem, mul pole isegi Lissaboni reisijuhti:P Aga ehk jõuan veel hankida. Mis värk seal veebruaris üldse on? :)

Tänav otse keset vanalinna-linna keskust. Et vaatamisväärsusi on piisavalt, ka ööelu ja restoranid jne jääb jalgsikäigu kaugusele. Autot Lissaboniga tutvumiseks kindlasti vaja pole, enamik vaatamisväärsusi käib jalgsi läbi. Kaugematesse kohtadesse pääseb ilusti metroo ja trammiga. Lisaks pole seal hotelli ümbruses kuhugi eriti autot parkida, see tänav on jalakäijate tänav ka veel. Kui päevaks auto võtta, siis saab teha mingi tiiru linnaümbruses. Näit Sintra poole või üle jõe Sesimbra, Setubali poole jne. Ilm võib veebruaris muiudgi üsna ja he ja päris vihmane olla.

Turismiperioodil on möllu piisavalt. Ka parim linn kus peatuda kui tahad siit kohaliku ühistranspordiga Algarvet kaeda- täpselt keskel.