Lissaboni lennujaam

Tere. Ei ole varem Lissaboni lennujaama külastanud. Eeldades, et  Ryanair`i lennugraafik peab paika, siis 1.50 aeg ümberistumiseks (ühelt Ryanair lennult teisele), kas see on piisav? Ma pean põhiliselt silmas lennujaama suurust, turvateemat jne..

Ryan lendab eraldi odavlennufirmade terminalist, peaks ajaiselt jõudma vabalt.

Edasi sooviks jah lennata Ponta Delgadasse (Assooride pealinn :)). Nagu ma aru saan, siis seal on konkreetne terminal kuhu on odavlennud kokku surutud..:)?

Nad opereerivad eraldi väikses terminalis. Probleeme võib olla siis, kui üks lendudest nõuab Schengeni piiri ületust. Eelmise aasta augustis tippaegadel olid passikontrolli järjekorrad kasvanud juba isegi 3 tunniseks jne. Pole kindel, kas selleks suveks leiti raha lisatööjõu palkamiseks.

Vatse, kas ma saan õieti aru, et kuid ma lendan Londonist Lissaboni ja Suurbritannia ei ole Schengeni liige, siis võin takerduda passikontrolli. Edasi muidu liiguks Portugali siseselt e siis Assooridele..

Ma ei tea, kuidas hetkel olukord on. Või noh hetkel kindlasti probleemi ei ole, sest on madalhooaeg. Aga eelmine aasta, kui Schengeni piiril kord karmistus, siis kaasnesid suvel sellega Portugalis tõsised probleemid. Rohkem rahvast liigub nädalavahetusel (neljapäev kuni esmaspäev) ja muidu pikkade pühade ajal, nagu selle nädala Lihavõtted. Suuremad massid liiguvad juulis ja augustis.

Läbisin viimati passikontrolli novembris terminal 1-s ja siis ei olnud seal mingit erilist järjekorda. Suvel käin seal ainult Schengeni siseste lendudega ja ei ole ise seega probleeme kogenud.
Terminal 2 on üsna väike ja kui sinna saabub korraga kolm lennukit Suurbritanniast ja Iirimaalt, siis võib mõneks ajaks kontrolli igal hetkel umbe tõmmata.