trip-krainetrip-ukraine-dark
London 2018

Kuigi Londonist on kirjutatud sadu teemasid, tahtsin mina ka luua ühe. Lähen siis sõbrannaga juuni alguses sellesse kallisse linna eesmärgiga kulutada võimalikult vähe raha (primarkis läheb niikuinii rahakott ribadeks). Otsisin täna terve pärastlõuna odavat majutust Londonis, kuid midagi väga ei leidnud. Ei taha väga kaugel ka kesklinnast elada, samas ei ahvatle jagada 4 ööd 16-inimesega kohe üldse. Ehk keegi oskab soovitada majutust? Võimalik, et äkki keegi pakub lausa kodumajutust?Ja no loomulikult kui kellegil on soovitusi, mida teha Londonis, siis kuulan huviga. Big Benid ja London Eyed olen ma juba ära külastanud. 

TereKahjuks sa ei maininud, mis su majutuseelarve on, aga julgen öelda, et odavat  majutust Londonis võid otsima jäädagi. Soovitaks nõudmistes järgi anda ning vaadata natuke Londonist välja, mõni linnake, millel Londoniga kiire ja tihe rongiühendus, näiteks Woking, Slough, Oxford jne.Samuti ei maini sa oma huvisid, et sulle tegevusi soovitada. Pakuks välja Covent Garden, Camden Market, Kew Gardens, O2 climb, jõebussid, Emirates Airline, õhtul näiteks dringid Capeesh Sky Bar'is vms.Toredat reisi igatahes!

Paraku pean nõustuma, et praegu majutust otsima hakates ei ole alla 100£ suurt midagi leida. EasyHotels on üks soodsamaid, neil on valikus nii privaatse vannitoaga kui ka jagatud vannitoaga tube. Transport on UK-s üsna kallis, seega ei pruugi Londonist väljaspool majutus alati odavam olla. Ning arvestama peab siis ka sellega, et osades suundades väljub viimane rong kl 23 paiku.

Soovitan ka kuhugi linnast välja vaadata või hoopis teise lähedasse linna. primark on igas linnas olemas ja kuskil lähedal a’la Nottingham vms on rongiga odavam minna ja majutus võtta kui Londonis. Olen alati ise nii käinud :)

Jätsin ütlemata, et Londonis soovitan külastada mõnda stand-up comedy pubi, reeglina on sissepääs tasuta ja joogid odavad (Londoni kesklinna kohta). Erinevad Londoni turud on ka minu lemmikud. 

Mina olen tavaliselt ööbinud https://www.travelodge.co.uk/ hotellides.Mina linnast välja ei vaataks, siis läheb aeg sõidule ja sõit ka maksab, lihtsam ikka linnas sees.

Näiteks Woking-London off peak päevapilet on umbes 25 naela ja sisaldab Londoni ühistransporti 1-6 tsoonis, mille eest tuleks linna sees peatudes niikuinii maksta. Woking-Waterloo sõiduaeg on pool tundi.Slough-London päevapilet 17 naela ja sõiduaeg Paddingtoni 50min min kuni tund.

Ma valiks sellise eesmärgi korral mõne teise linna. Ausalt ka. Aga kui ikkagi London, siis mõni eelmärkimata asi:Varajane hommik Primrose Hill'il. Linnavaade. Puha tasuta.Võtke rendist rattad.  Ausalt - pole ohtlik, valepidise liiklusega harjub kärmelt ja see on täiesti hämm-mas-taav, kuidas kõik ratturiga arvestavad. http://www.cyclist.co.uk/reviews/4062/ridden-and-rated-ultimate-guide-to-london-s-bike-sharing-rental-bicycleshttp://kurinurm.blogspot.com.ee/2014/06/londoni-ratta-asjandus.htmlLondon experience täieks nautimiseks sõitke tipptunnil kesklinnas.Pehmemaks maandumiseks saareriigi liiklusse aga näiteks South Bank'il. Minge Hampstead Heath'i.Käige Olümpiapargis. Sõitke või jalutage piki Regent's Canalit. Näete täiesti teistsugust, arhailist, päris-Londonit.https://londonist.com/2016/03/weekend-walk-regent-s-canal-towpath-from-camden-to-limehouseMuuseumites on mingid tasuta päevad. Aga neid peab ette uurima, et mis ja millal.Google "budget london" ja "free london" annavad paaaaalju mõtteid.Head reisi!

Kui lendate juhtumisi BA-ga Heathrowsse siis soovitaks ööbimiskohana Hounslowd. Näiteks Ibis Budget Hounslow võib öö olla 40£ ringis. Sinna saab metrooga päris ligi. Peatus Hounslow Central on neljas viiendast terminalist lugedes. Metrooga ka lihtne Londoni sõita ja aega võtab see 30-40 minutit. Maksumus Oister kaardiga on ka mõistlik

Võib otsida ka Premier Inn kodulehel (need pole ka tihti suurtes otsingusaitides, aga on viisakas kvaliteet).Näiteks Euston/St Pancras/King's Cross piirkond.4 ööd King's Crossi juures oli 280 naela juuni alguses näiteks. Iseasi, kas see tundub odav, aga Premier Innis on head toad selle raha eest, pole mingi kingakarp.

Mina olen siiani kõik korrad EasyHotelis ööbinud.  Üks asub Victoria Stationsile väga lähedal, see oli äärmiselt mugav, sest sealt tulime ja läksime bussiga lennujaama. Samuti on see üks odavamaid kohti nii lähedal kesklinnale - hea undergroundi ühendus.Soovitan.

Tänud kõikidele vastajatele! Uusi teadmisi sain kõvasti juurde. Olen ka vaadanud, et aribnbis pakutakse päris hea hinnaga majutust. Kuna ma ei ole kunagi seda site varem kasutanud, kõhklen natuke.Primrose Hill'i vaade tundub küll maaliline, selle võtan küll oma plaani. Avastasin, et Londonis on tõesti päris palju muuseme tasuta, lausa kolm kunstimuusemit, mis mind koheselt tõmbasid!Kuna lähen oma sõbrannaga, siis eks ta rohkem selline peomeeleolus reis kulgeb. Loodetavasti Londoni kirvehinnad ei ehmata meid ära!

Ma käisin hiljuti Tallinnas ja sealsed kirvehinnad ehmatasid mind päris tõsiselt...

Heheh, hea teada, et kuskil on veel kirvehindu 

Mina soovitan majutust vaadata ka sellelt lehelt:  https://www.voyage-prive.com.  Kui veab, võib sealt leida 100£ öö heas asukohas 4* hotelli. Või siis see leht: https://www.travelzoo.com/uk/Vaba aja osas soovitan sellist tuuri: https://funlondontours.com/changing-guard-walking-tour. 

Käisime novembris sõbrannaga Londonis ja ööbisime Generator Hostelis, mis on kesklinnale üsna lähedal. Väga okei hind, asukoht ja olemine. :)

Pärast pikka otsimist broneerisin toa sellises kohas: https://www.abercornhousehostel.co.uk/Tundub ok, loodetavasti ka päriselt. Kaugus Big Benist oli vist 6km, tundub hea asukoht, samas sellest saab aru alles Londonis olles.  Muideks, hosteli lehelt oli odavam broneerida kui booking.com-ist.

The Walrus Bar and Hostel sai viimane kord Londonis võetud. BigBen`ist 600 meetri kaugusel. All on väga lahe inglise klassikaline pubi veel lahedama omanikuga ja vibe on päris hea. Aga ööbimine hostelis, 6 inimest toas, nõuab muidugi kõvemaid närve või siis lihtsalt suuremaid koguseid jooke all pubis :) Minu toakaaslased olid kõik õnneks väga väsinud, nii et südaööks, kui mina tuppa jõudsin, kõik juba magasid. 20£ maksis öö koos hommikusöögiga, all pubis. Londoni kesklinnas saab odavalt ööbida küll, kui väga pirtsakas ei ole. 

Nii, Stansted lennujaama jõuan ma 12:55. Hetkel vaatan busse, kuidas jõuda lennujaamas Londine kesklinna. Mõtlesin, et ostan piletid nationalexpress bussile, mis läheb 13:45. Kuid siis hakkasin aatlema, et äkki on see liiga vara? Liiga hilja? Kas keegi oskab öelda, kui kaua läheb lennujaamas umbes aega? Tuleme Ryanairiga, kõige odavam pilet. Ilmselt tuleb ka kohvrit oodata tükk aega..

Kui sul on äraantav pagas, siis ma ei hakkaks riskima nii lühikese ajaga. Ryanairi väravad on enamasti pärapõrgus, passikontrolli jõudmisega läheb juba aega.Ma ei ole 100% kindel, aga lennujaama liinidel lubab NE vist ka tund hilisemale bussile, kui seal kohti juhtub olema. Võid vaadata ka easyBus, ehk on neil sobivamad ajad. Või siis Stansted Express, kui tahad kiiresti Londonisse saada.

Rongid väljuvad täpselt ning sõidavad pidevalt. Bussid ei sõida kogu aeg ning bussist ei saa piletit osta (veebileht, piletikassa, vmt). Lisaks sellele on Londonis ummikud ning ei saa kindel olla bussiga sõites ajaliselt. Aga huvitav on bussiga sõita, sest rongiga sõites eeslinnasid eriti ei näe. Londonis on riided poodides odavad, suuremad muuseumid tasuta ning toit enam-vähem sama nagu Tallinnas. Huvi korral Londoni lugemist.