Londoni transport

Kui sooviksin piiramatult sõita bussi ja metrooga 1-3 päeva Londonis,siis kas Travelcard on soodsaim variant v. on veel mingi odav päevapilet ka olemas? Kui on, siis mis maksab? Internetiotsingud viivad mind ikka Travelcardini...

Ei paista olevat, Londoni transport on võrreldes näiteks Berliini omaga väga kallis. Kui viitsid süveneda, siis siin on TfL-i põhjalikum piletiinfo: http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/guide-to-fares-and-tickets-08-01-02.pdf

Tuttavad suutsid mingil viisil endale Oyster kaardi teha ja see tuli neile 3. päevasel reisil kõige odavam. Kohalikud tundusid kõik selle Oysteriga sõitvat.

Internetis tuulates uurisid välja kuidas ja mis.

Käisin paar kuud tagasi ja ostsin iga päev päeva pileti( 24h), see maksab umbes £1,25, mis on suht odav minu meelest, terve päev sõita. Oyster on mõtekam kui kauemaks jääda, aga seda saab kohapeal suht kergesti ise vaadata. Bussipileteid saab peatusest müntide eest. Ilusat reisi!

Ma ikka natuke kahtlen, et päevapilet 1,25 maksab. Sama palju maksab Oysteriga üks sõit?!

Elasin ise Londonis mõned aastad tagasi, seal hästi palju erinevaid variante nendest travel card, dest. Kui kohale jõuate, siis saate esimeses müügikohas küsida ja uurida milline kõige soodsam tuleb. Seal nädalalõpu ja kolmepäeva kaardid, nädala kaardid ja veel mitmed erinevad variandid. Päevapilet võib täiesti 1.25 olla. Kolmepäeva kaart tuli omal ajal ka päris soodne, täpset hinda ei mäleta:)))

Tavaline metroopilet (1 ja 2 tsoon) maksis vähemalt eelmine sügis 5,10 või 5,20 päevas. Sellega sai bussidega muidugi ka sõita, sh. ööbussiga.

Oysteriga kas pole mitte mingi selline case, et mida rohkem sõidad, seda odavam? Igal juhul otsustasid sõbrad teha Oyster kaardi ja mina sõitsin tavapiletiga. 1 korra pilet on odavam vaid siis kui sõidadki 1 või 2 korda ainult.

üksikpilet on ikka megakallis, metroo üksikpilet 1.tsoonis on 4naela, sama Oysteriga 1,50 (käisin Londonis kuu aega tagasi)

Ma pidasin silmas, et päevapilet on 5,10 või 5,20, mitte ühe korra pilet.

oysteriga on kõige soodsam. täpset hinda ei mäleta. niisama ostes on päevapilet on 5.30

ostsime tavalie travelcardi offpick (1, 2 tsoon), kärutasime rahulikult kõikjal bussi või metrooga, ei muret,ainult kehtima hakkab peale hommikust tipptundi. tundus soodne (oli vist ca 100 kr). ostsime kohapealt Victoria stationi lähedalt arvutimänge mängivate pilude kontorist.Neiu tembeldas käsitsi ära ja tuld.

Mis on kallis? Oxford streeti ja mingi muu tnava ristil tai baaris. sööd end seaks 130 kr eest, nn rootsilaua moodi asi, joogid on kirved seal. aga eks ka nemad taha teenida. puhas, viisakas... ei mingit jama, aa pangakaart ei toimi, sulas vaid. Kaasa saad aga hunniku osta karbis 70 kr eest,

siider, odavam õlu väikses nurgapoes alla 20 kr... vs helsinkis eile siidripurk ca 40 kr poes... Buckinhami palee juures pargis riidetoolidel istumise eest küsis must poiss - 10 penni. ei ole valesti - meie rahas 2 kr... sellist hinda ei küsi meil vist kuskil enam keegi.

Osta omale £3 eest Oyster ja pane sinna mingi £30 peale. Sellega sõidad siis nii palju kui tahad nii metroo, bussi, trammi kui rongiga (overground). Raha jookseb iga reisiga maha, kuid päeva peale mitte rohkem kui päevapilet (umbes £8). Kui lõpuks selle sama Oysteri poodi tagasi viid, saad seal peal oleva raha tagasi koos £3'se Oysteritasuga. Süsteem toimib, järele proovitud.

Kuidas on soodsaim liikuda Stanstedist - Londonisse ja pärast edasi Gatwicki lennujaama? Ekspressiga läheks selline liikumine kokku 1500.-, mis tundub kirves soodsalt saadud lennupiletite juures. Kas see Oysteri süsteem kehtib kõigis tsoonides?

Kuidas selle 1500.- said? Ei saa kiirrongiga ka edasi-tagasi otsaga nii palju.

Variant on Stanstedist Easybusiga Victoriasse ja samast Easybusiga Gatwickisse edasi. Kokku max 16 naela üks ots (Stansted-Gatwick), internetist võib saada odavamalt. Aga tipptunnil võib minna sõiduks kuni 4 tundi

1500.- tuleb eesti reisifirmadest saadud pakkumistest edasi-tagasi sõidule.

Praeguse seisuga on Easybus kõige odavam ja seal ka superpakkumine - from £2 one way. http://www.easybus.co.uk/gb/bookGB.php . Võid ka siit leia midagi, aga mitte enam nii odavalt(ja kes on öelnud, et Inglismaal transport odav on!!! Vahel lihtsalt tehakse supepakkumisi) http://www.stansted-airport-guide.co.uk/ . Siin ka väike hinnainfo http://www.milesfaster.co.uk/information/stansted-airport/stansted-to-london-transfers.htm

Sainigi 2£ piletid kahele otsale, teised kaks maksid 4£ ja 7£. Nii et suured tänud igaljuhul neile, kes viitsisid infi jagada.

appi ma ka hädas plaan jaanuaris nädal (5p) ringi seigelda ja tahtsin küsida siinsete hindade usutavust -> http://www.tfl.gov.uk/tickets/faresandtickets/seasontickets/4805.aspx kas tudengisoodust saab? mõtlesin osta 7-day cardi või on mingi summane oyster odavam??

surfan ja nuputan.. hea kui keegi oskaks kommenteerida :)

Tänud!

Tudengisoodust ei tea et saaks. See Student värk käib kohalike tudengite kohta minu arust.

Oyster ei ole mingi kindla summane. Paned sinna ise peale nii palju raha kui tahad ja kui liiga palju paned, siis saad ülejäägi välja võtta.

Kõige mõistlikum oleks kas või umbeski välja mõelda, kus (millistes tsoonides) ja kui palju liikuda kavatsed. Ma algul mõtlesin ka, et sõidan üsna palju 1. tsoonis ringi, aga tegelikult polegi selleks eriti suurt vajadust, kui jalad all ja plaan nt vaatamisväärsusi külastada.

Võrdluseks, et kui ühe otsa bussipilet maksab £2, siis Oyster cardiga maksab see kõigest £0.9.

mina ostsin kevadel Londonis olles 2päeva London Passi koos transpordi päevakaardiga. Kogemus oli see, et kuna olis Londonis esimest korda ja tahtsin nö peamised vaatamisväärsused ära vaadata, siis pass tasus ära küll aga transpordikaart mitte. Tundub et transpordi osas on õigem vist ikkagi see Oyster võtta ja sinna raha peale panna, alati saab ju juurde lisada ja üleliigse võid ka tagasi saada. Kui juba kesklinnas oled ja mööda vaatamisväärsusi käid siis ega eriti ühistransporti vaja ei lähe. Lõpuks kippus ikka nii olema, et sõitsin hommikul oma 2.tsooni majutuskohast linna ja pärast tagasi. Mis aga kindlasti ära ei tasu on üksikpilet, minu mäletamist mööda vist 4 naela.