Londonis abi vaja-kiire!

Kaugel maal on sõber hädas. Kõigest oma varandusest õnnestus musta mandril lahti saada ja kui õnnestub emergency paper saada siis pääseb laupäeval Londonisse. Kaks kätt taskus siis ja võimalik, et nad on teise kodanikuga kahekesi ka veel. Kas on keegi Londonis, kellel oleks võimalik nad näiteks autoga Gatwickist peale korjata ja kelle arvele ma saaksin natuke raha ka panna? Neil pole pangakaarte ega midagi omal. Meesterahvad mõlemad. Arvatavasti nad on ka suht külmunud, sest talveriideid neil vaevalt on ja harjunud on teistsuguse kliimaga. Kui keegi saab aidata siis kirjutage palun(selguse mõttes siis veel, et tegu ikka eestlastega mitte pole neegrid)

[email protected]

1
23
...
14

Kas saatkonnad/esindused ei saa abistada?!

0
0

Aafrikas vist ainuke saatkond on Egiptuses? No ma ei tea, aga ma kahtlustan et see suht võimatu siiski on pealegi nii lühikese aja jooksul miski saakond leida? Aga esimesed abilised õnneks on meilile juba kirjutanud! Tänud!

0
0

Kõik EL saatkonnad on eestlastele abiks riikides, kus meil oma saatkondi ei ole. Ja Londonis on Eesti saatkond olemas ju, seega võiks nad arvestatavalt abiks olla.

0
0

Ei oska kommentaarida. Ei ole sellises kohas ilma rahata viibinud kunagi. Ei saa ka suhelda. Telefonikõne läheb läbi mitme vahendaja ja mitme ootereziimi jne ja maksab ca 100 eeku minut, isegi kui kätte ei saa. Aga nagu ma aru sain, siis isegi lennujaama pääs pidi probleemne olema, rääkimata mõne saatkonna otsimisest. Tegemist siis pidi olema lihtlabase kotijooksuga! Aga dokumente olevat juba pakutud tagasi osta-samas kui pole mille eest osta. Ja olevat politseile makstud, et ilma dokumentideta kohe pokri panna, et siis sundida raha leidma dokumentide tagasiostuks. Hollywuud täitsa noh-saada või Chuck Norris appi!

0
0

No aga kui Sa neile siin abi otsid, võid ise ju ka nt Eesti Londoni saatkonnast nõu küsida. Kui dokumente pole, kuidas nad kavatsevad Londonist edasi liikuda ilma saatkonnas käimata? Kuidas ilma dokumentideta üldse linna loodavad pääseda - mis emergency paber see on ja kes selle neile annab? Ma võin küll eksida, aga minu teada on dokumente kaotanud isikule vajalik nn tagasipöördumistunnistus, mida annab välja konsulaarametnik - selle alusel saab isik piire ületada ja Eestisse tagasi tulla. Igatahes on piiri ületamiseks (ja ka lennule pääsemiseks) vajalik isiku tuvastamine, mida saab teha siiski ainult pädev ametnik (kui dokumente pole, mille alusel sellesse emergency paberisse midagi kirjutada saab)? Minu jaoks täiesti arusaamatu. Palju küsimusi...

P.S. http://www.estonia.gov.uk/ - Londoni saatkond. Ja nagu Hea Kurimoor kirjutas, saab eestlane ükskõik mis riigis pöörduda ükskõik mis EL riigi saatkonda.

0
0

Ma sain aru, et postitaja oli valmis sõbrale rahalist abi pakkuma ja küsimus oli eelkõige selles, et leida usaldusväärne inimene, kes ulualust nõus pakkuma ja kelle kontole sõbra aitamiseks summa kanda võis. Konsulaat niisuguste küsimustega ei tegele muidu, samuti on sinna pääsemiseks oma kindel kord. Igal kellaajal ja suvalisel päeval päris sisse karata ei anna (tänane vastuvõtt lõpeb kell 1 ja helistada saab sinna alles pärast seda paari tunni jooksul - see aga tähendab, et nädalavahetus tuleb ette kui too sõber täna mingil ajal saabub ja muidu peaks sõber nädalavahetuse ju tänaval elades veetma, mis poleks kindlasti sugugi hea variant).

0
0

Aga konsulaarametnikule hr Leemet Paulson'ile võiks muidugi kirjutada ses asjas kindlasti. [email protected]

0
0

No mina lihtsalt juhtisin tähelepanu asjaolule, et kui dokumente ega muud isikutel ei ole (ehk siis isikut tuvastada pole võimalik piirikontrollis), siis nad ei saa minu teada linna peale minna. Sellega langeb ära ka ulualuse ja raha probleem mh. Seetõttu soovitan võtta ühendust saatkonnaga. Ja ma võin küll eksida, aga emergency olukorras saab konsulaarametnikuna ühendust ka erandkorras vastuvõtuaja väliselt.

0
0

Kõik on õige! Mingi paber neil seal siiski on lõpuks saadud, millega reisida saab. Ja Inglismaale jõuavad ka. Piletid on ainuke varandus, mis neil alles. Aga häda jah siis selles, et konsulaati ei saa ka ju kuidagi minna kui raha pole. Põhimõtteliselt siis kui on raha, siis ostad pileti ja sõidad edasi ja pole konsulaati vajagi. Aga kui pole raha, siis astud lennukilt maha ja seal sa siis oled:) Jala ju ei lähe-eriti arvesse võttes riietust ja temperatuurivahesid:) Või noh, et vähemalt miski telefonikaart osta või netti minna vms. Et siis jah just see ongi nagu tähtis, et saaks neile kuidagi raha saata. Ja oleks inimesed juba tsivilisatsioonis-võimalus kommunikatsioonivahendeid ka kasutada:)

0
0

Ma helistaks igatahes kohe meie välisministeeriumisse, selleks nad seal on ,et ka sellistesse olukordadesse sattunud kodanike aidata.

0
0

Olen sattunud sarnastesse seiklustesse mitmetes maailma paikades ja üks aitaja (söök, telefonikõned, rahustav süst :)), on olnud Punane Rist. Teinekord jälle mingi immigrantide organisatsioon, kes maksis kinni saatkonda sõidu, apostillimise Hansapanka, kes saatsid mulle DHL-ga uue kaardi. Kuna dokumente polnud, siis leidsin tänavalt 2 suvalist tüüpi, kes tunnistasid notarile, et mina olen mina. Kui pangakaadi kätte sain, siis maksin organisatsioonile tagasi, ja tüüpidele kah kahepeale u. 1000 eek Eesti rahas.

0
0

Muidu kui konsulaarametnikule ülaltoodud aadressil kirjutada (telefon võib tal olla töö oma ning sellele ei pruugi töövälisel ajal vastust saada), kuid oma meilipostkasti kontrollib ta pidevalt ja on mulle vastanud ka (täiesti vabatahtlikul alusel) hilisõhtusel ajal ja nädalavahetustel. Ja ma usun ka, et vajadusel ehk on võimalik midagi organiseerida, nt vastuvõtuaja väline kohtumine vms

0
0

Aga üldiselt Londoni kesklinna suvalisest punktist Eesti Saatkonda läheb jala küll. Lennujaamast tulekuga ent võib üksnes raskusi tekkida, sest see on linnakeskusest kaugemal. Londonis pidi lund sadama, ent üldiselt käivad londonlased ka talvel suhteliselt kerges rõivastuses, sall ümber kaela keritud ja kindad käes (nii külma ilma nagu Eestis siin ei ole). Minu linnas (see on lõunapoolsem) käivad üliõpilased siiani vahel lühikeste pükste ja t-särgiga. Kuigi tuli tiba lund, aga meil tähendas see hommikul paari pisikest lumelaigukest maas, mis päikese käes keskpäevaks sulas.

0
0

Reeglid näevad ette järgmist protseduuri. Eesti saatkond väljastab tagasipöördumistunnistuse. Antud juhul siis EL liikmesriigi saatkond. Sellega saab liikuda punktist A punkti B. Kusjuures A on alguspunkt ja B on koduriik. Näiteks Angoolast Londonisse pole probleemi lennata kuid Londonist Islandile või Gröönimaale on minek raskendatud. Rahadega on lood sellised, et kodus kantakse raha välisministeeriumi arvele ning seejärel väljastab saatkond raha abavajavale isikule. Seega on ainult üks võimalus. Esmalt tuleb kontakteeruda välisminiteeriumi valveametnikuga. Peaks olema ööpäevaringne valve. Edasi tuleb tegutseda saadud juhtnööride alusel. On olemas ka selline võimalus, et raha saata läbi selle riigi saatkonna, kes väljastab tagasipöördumistunnistuse (see paber võib kanda ka mingit muud nime, kuid peab olema pildiga dokument). Aga see oleks juba hirmus keeruline protsess, mis nõuab rahvausvahelisi ülekandeid ja suhtelemist vastava maa saatkonnaga. Asja puuduseks on rahvusvaheliste rahaülekannete aeglane liikumine.

0
0
1
23
...
14
Lennupakkumised
Reisikaaslased