Lõpukoristus

Plaanis minna Tahkosse suuskama. Elamiseks on broneeritud majake, mille lõpukoristuse plaanime ise teha. Kas tavaliselt on koristamiseks vajalik (hari, mopp, ämber jne.) kohapeal olemas või tuleb need kaasa vedada? Kas köögis on lisaks pliidile ja muule tehnikale ka potid-pannid ning sööginõud? Palun andke teada, kel kogemusi on!

Tavaliselt on olemas tolmuimeja, lapp-mopp-ämber, puhastusvahendid. Kui hytis on kööginurk/köök, siis on olemas ka potid-pannid ja nõud. Yhel korral olen ööbinud hytis, kus puudus hari-tolmuimeja ja kasutasin autoharja koristamiseks. Võib-olla oli selle eelmine pihta pannud :P Samuti olen yhel korral elanud majas, kus olid kyll potid-pannid, aga puudusid sööginõud. Aga ca 100st korrast kaks väikest puudust, siis võib öelda, et pigem ikka kõik olemas.

Tavaliselt on koristusvahendid majakeses olemas, nagu ka elementaarsed kööginõud ja -riistad. Ise küll Tahkol pole käinud, aga Himosel küll oli. Potte-panne oli mitmesuguseid, sööginõusid oli ka erinevaid ja arvestusega, et jaguks nii palju kui max. majja rahvast ettenähtud on. Isegi kohvifiltrid olid ja ka nõudepesuvahendid, meil oli veel veidi soola, maitseaineid ja veidi õli (ei tea need olid võib-olla eelmistest siiski jäänud).

Kas ilma lõpukoristuseta firma poolt, see tähendab ilma selle eest maksmata on võimalik hütte üürida ?

Minul küll õnnestus ilma igasuguste probleemideta see neti kaudu teha. Lihtsalt lõpukoristuse ja ka linade kastikesest võtsin linnukesed ära, ja kõik. Tänud vastajatele kommentaaride eest, palju julgem tunne on reisile minna :).

Oleneb firmast/isikust ja hytist. Mõnedel on valikuvõimalus, aga teised võtavad igal juhul koristamise eest raha. Nõudepesuvahendid on normaalne et olemas. Soolad, piprad, õlid ja kohvifiltrid on eelmiste poolt jäetud. Meil isegi pakk pudruhelbeid kunagi kapis olnud. Ja WC-paber 1-3 rulli on kah normaalne. Kui koristad ära, siis jäta järgmistele umbes samapalju asju - pean silmas WCpaberit jms.