trip-krainetrip-ukraine-dark
Lõuna Hispaania

Plaanin minna Hispaaniasse kümneks päevaks mai lõpus aga kuna riik on minule täiesti võõras, ei oska ma isegi asukohta valida. Kas kellelgi on häid kogemusi miski kandiga, kus on kena vaikne rannajoon, kus renditake välja väiksemaid rannamaju? Lihtsalt internet annab palju hotelle, aga mul oleks soov just privaatset elamist rannas saada. On see üldse võimalik?

Mina käisin Kirde-Hispaanias, vaata Googlest Santander, imearmas poolsaareke! Seal on ka kämpingukoht. Ja kodumajutus oli 15 EUR öö. Söök poes päris odav. Mina jäin seal ranaga väga rahule, merekarpe saab huvitavaid korjata. Aga uuel suvel lähen Compostela kanti.

Costa del Sol on minu lemmik paik : Puerto Banus , Estepona , Sotogrande ,Cadiz , Puerto de la Ducesa , vabandan grammatiliste veade pärast . See on piirkond . Selge see ,et seal kus vähem turiste seal ka vähem kära . Väikse , prvaatse rannamaja rendiga ei tohi probleeme olla ... masu aeg . Kui viimati käisin praktiliselt iga maja fasaadi peal on silt : müüa , anda rendile ...

Aga kas sellisel juhul tuleb kohale sõita ja siis rentida? Et varakult interneti kaudu on raske leida selliseid. Mis suutsin leida, siis neljakohalise rannamaja rent nädalaks alates 30 000 krooni, mis on üüratult kallis.

Elan ise Esteponas, Costa del Solis. Leidsin mõned majad, mida saab välja üürida kuuks ajaks alates 400euri eest. Ja seda praegusel ajal, hooajal äkki veel kallimad, ei tea. Aga usun, et leiab odavamaid ka.

Paar päeva tagasi teatati kusagil, et Costa Del Sol on Euroopas või isegi maailmas kõige hullemini massiturismi poolt kahjustatud paik. Olin paar aastat tagasi seal, pole hullu midagi. Costa del Sol`is tasub vaadata Marbella vanalinna, Ronda linnakest, muidugi Alhambra paleed, Gibraltari kalju otsas käia. N-ö kohustuslik turistvärk.

http://www.jaaknilson.ee

Septembris sai samuti veedetud omal käel ringi rännates Lõuna- ja Kesk Hispaanias. Kuna elukaaslane hispaanlane, siis sai teadlikult välditud suuri turisti kuurorte . Peatusime Conil de la frontera nimelises linnakeses, väga armas ja mõnus koht, ei ole rand täis ehitatud suuri hotelle ning tänaval ja rannas jalutavad sulle vastu ikka hispaanlased, mitte britid või sakslased. Külastasime ka Cadiz ja Granada linna ja selle kuulsaid Alhambra paleesid. Tarifat, mis on kuulus oma tuulisuse poolest, ja seda ta oli tõepoolest, sel päeval oli võimatu rannas jalutada, nii valusalt tuli tuulega liiv üle kogu keha. Linnana jättis Tarifa meid täiesti külmaks, pealegi on seal veidralt kallid hinnad igal pool. Sevilla jättis väga sooja mälestuse, täiskuu taevas, flamenco kitarr mängimas tänaval, hobuse kaarikud, väga romantiline oli :). Ja veel kolasime mõningates väikestes rannakülades, mis olid väga lahedalt hipilikud, jällegi teeb suurtele kuurortitele pika puuga ära. Elamise leidsime selliselt kodulehelt , Niumba.com , seal annavad eraisikud oma kodusid rendile puhkuste ajaks, kas just endi kodusid ,kuid selleks otstarbeks oleva korteri või maja. Seal sa saad ka kaubelda kui vaja. Loodan ,et naudid oma puhkust, olgu selleks siis mistahes valitud koht, sel suurepärasel maal :)

Kriipsuke - respect. Kaks teemat järjest satun eriti asjaliku jutu otsa ja võtan näpust - sama inimese poolt kirjutatud ;) Eelmise aasta lõpu poole sai isegi sarnast trajektoori rännatud - Marbella(peakorter oli seal), Sevilla, Jerez, Cadiz, Ronda, Malaga, Granada. Ja rõhutaks siinkohal varemamainitut - odavaimad rendiautod Euroopas asuvad just selles piirkonnas ;)