trip-krainetrip-ukraine-dark
Lubatud alkoholi kogus USAst?

Tere. Kas keegi oskab öelda, kui palju võib üks inimene USAst Inglismaale alkoholi kaasa tuua.

Leidsin Internetist sellise info: "Vähemalt 18 aasta vanusel reisijal on alates 1. detsembrist 2008 lubatud väljastpoolt EL territooriumi Eestisse tulles ühe päeva jooksul oma pagasis mitteärilistel eesmärkidel maksuvabalt tuua kuni 16 liitrit õlut ja 4 liitrit veini (va vahuveini)ning lisaks kas 2 liitrit alkohoolseid jooke alkoholisisaldusega kuni 22% (va punktides 1 ja 2 märgitud alkohol) või üks liiter kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%)."

Samas kehtib see jutt Eesti kohta. Tahaks teada, kas Inglismaa puhul on kogused samad. Eriti huvitaks see kange alkoholi koha pealt. Nimelt tahaksin mõned liitrid Puerto Rico rummi Eestisse tuua.

Tervist! Sooviks teada palju on lubatud tuua Ameerikast Eestisse alkohooli ja tubakatooteid.Samuti sooviks teada, milliseid esemeid võib tuua ja milliseid mitte jne… Teretulnud on ka kõik muu kasulik info tavareisiale.Kuna puudub eelnev sedasorti reisikogemus, siis oleks tore,kui keegi saaks mind informeerida. Reisi periood: 15–30 Juuni

Kogu info peaksid leidma Maksu-ja Tolliameti kodulehelt siit: http://www.emta.ee/?… Muu info juba vanemates teemades olemas.

Mina tõin küll ühe liitri Baccardit ja 1,14 liitrise Cruzani rummi.Keegi ei tundnud mu pagasi vastu huvi.

Inimese peale üks liiter kanget alkoholi ja selle pead panema suurde pagasisse. Seda, et keegi ei kontrolli, ei saa uskuda. Meil USA-st tulles oli mõlema kohvri sees silt, et kohvrid on läbi vaadatud. Seda nägime alles kodus. Käsipagasisse saad osta alkoholi alles siis, kui lõppeb lennureis. Näiteks lõppeb reis Helsingis ja edasi sõidad laevaga.