Lufthansa ja Frankfurdi lennujaam

Olen viimasel ajal lennanud odavlennufirmadega, seega mõned küsimused Lufthansa ja Frankfurdi lennujaama kohta.

1. Kui oma ostan lennupiletid Lufthansast (Tallinn-Tenerife, vahemaandumine Frankfurdis), siis on need lennud igal juhul ühe pileti peal (tagasilend vist ikka omakorda ju eraldi)?

2. Kas on loogiline Lufthansa puhul, et kui ostad üheotsa pileti (Tallinn-Tenerife), siis on pilet üle kahe korra kallim?

3. Konto sain Lufthansas tehtud, kuid millegipärast viskab errorit Miles&More konto loomisel (kas see on mõeldud, et kogun punkte mille võrra siis hiljem soodsam lennata). Segadusse ajab ka "area" kood mobiiltelefoni juures (kas seal korrata riigikoodi- 372)?

4. Lugesin siin foorumis, et võib probleem tekkida, kui lendude vahe on nt 55 minutit. Covidi kontekstis, siis ka see oht, et isegi kui nad teoreetiliselt leiavad asenduslennu Tenerifele (kui see ikka nii toimib), siis kaotab nt kehtivuse covid´i test (72 tunni teema). Samas olen kuulnud, et kui lennud on ühe pileti peal ja kui esimene lend nt natuke hilineb, siis oodatakse isegi vahest natuke. Ühesõnaga kas ma pean sellepärast muretsema? Mõlemad lennud toimuvad terminalist 1 ja check in pagasit ei oma (ei ole kursis kuidas siis teoreetiliselt käib check in pagasi ümberseadmine).

5. Frankfurdi lennujaamas ma ei pea ju läbima turvakontrolli, lihtsalt otsin ülesse oma väljumisvärava...?

Ette tänades, kui mõni kogenud reisija viitsib kommenteerida... :)

Kui pilet on Tallinn-Tenerife, siis on kõik lennud samal piletil. Kui pilet on Tallinn-Tenerife-Tallinn, siis on ka tagasilend samal piletil.

Lufthansal on üheotsa piletid kallimad. Sama veel mitmete mitte-odavlennufirmadega. Tõenäoliselt on mõtet osta edasi-tagasi pilet suvalise kuupäevaga. Hetkel on tingimused sellised, et saad tagasilendu muuta ilma teenustasuta. Tasuda tuleb vaid võimalik hinnavahe uue piletiga. Ja kui tõesti tagasi tulekut vaja pole, siis jäta lihtsalt kasutamata.

55 minutit oli tegelikult ka enne koroonat Frankfurdis piisav kiireks ümberistumiseks. On ka väiksemaid vahesid. Hetkel on lennujaam peaaegu tühi ja see 55 min peaks olema mugavalt piisav. Midagi tegema ei pea, kõnnid järgmisesse väravasse. Siin ja seal kontrollitakse tõenäoliselt seda, et sul sihtkoha jaoks kõik testid jm olemas.

Jah, kui ostad kõik lennupiletid otse Lufthansast (panedki alguseks Tallinn ja lõpp-sihtkoht Tenefite), siis on need ühel piletil isegi kui vahepeal on connection Frankfurdis. Piletil on üks booking code. 

Jah, üheotsa pilet ongi kallim kui edasi-tagasi pilet. Selline on nende ärimudel. 

Kui sa vaid mõned korrad aastas kusagile puhkama reisid, siis minu arust nende miilide kogumine ei oma mingit tähtsust. Sa pead olema ikka regulaarne lendaja, et nendest mingit kasu saada. Piletite ostmiseks ei pea kontot omama, võid ka ilma sisselogimata osta. 

Jätkulennu puhul sa muideks ei peagi oma pagasit välja võtma ega uuesti sisse checkima, see läheb automaatselt lõpp-sihtpunkti. Seega terminalist väljuda pole vaja ja jalutad vaid uude väravasse. 

55 minutit Frankfurdis on üldiselt täiesti normaalne ümberistumise aeg. Loomulikult alati võib lend hilineda jne. Ma täpselt seda koroonatesti nõuet ei tea aga kui Hispaania nõuab 72h enne departure seda testi, siis pole vahet kaua su teekond kestab ja isegi uuele lennule suunamise korral peaks kõik ok olema, sest tegu on lendudega ühel piletil ja loeb esimese lennu departure aeg. Samas 100% kindel muidugi pole.

Kanaaridel üldiselt ei tunta huvi testi sertifikaadi vastu - ei lennujaamas ega majutustes (v.a. suured hotelliketid, seal on kindlasti veidi bürokraatiat.). Kohalikud võimud tahavad saabumisel kindlasti QR-koodi. Lennufirma esindaja Arlandas uuris küll testitulemust tähtsa näoga, kuigi see on kõigest PDFi väljatrükk ja Synlabi templijäljendil puudub isegi kuupäev.

Eelmise nädala kogemus. Lend  väljumisega Tallinnast hilines 30 minutit. Frankfurdis paluti kiired ümberistumised esimesena lennukist välja sh. Tenerifele lendajad. Tenerife lend rahulikult ootas meid ära ja  isegi pagas jõudis uuele lennule.

Tenerifele lennates küsis küll Lufthansa check-in sertifikaati. Samuti soovis seda näha hotell. Synlabi sertil on kuupäev teksti sees mitte templil.