Lumivalged liivarannad ja helesinine vesi

Tunnen huvi selliste kohtade vastu, kus on imeilusad valged liivarannad ja mõnus helesinine vesi ja kaunis loodus :) Võiksite jagada omi muljeid kus selliseid kohti leidub - kus asuvad ?

Vaatad küll mõne koha pilte, ja tunduvad, et vau kui ilusad valged liivarannad koos ilusa helesinise mereveega, aga kui kohale jõuad on ikka kollane liiv või veel peenekiviline liivarand hoopiski ja vesi ka just kõige selgem ei ole, ning lained peksavad ja käivad ülepea, et võimatu lausa vette minna.

Kariibid kindel laks! (pole veel käinud seal, aga usun, et) Maldiivid ja Seishellid ka

Tere. Pole ma veel ilusamat liiva nainud,kui vaikses ja lihtsas kohas nagu seda on Froridas Panama Sitys. Kribiseb ja valge nagu lumi. Kull aga helesinist vett maailmas jagub. Seda pole raske leida. Aga sellist liiva pole mujal nainud.

Bantayan Filipiinidel. Kutsutakse ka Sugar Beach valge liiva tõttu.

Vesi on muidu peaaegu igal pool Filipiinidel läbipaistev ja sinine, aga see on kõige valgema liivaga rand :)

Käisime Phuketist väljasòidul Maya beachile, kus oli väga valge liiv ja sinine vesi, kuid turiste kahjuks nii meeletult ja seal pole vòimalik vòtta hotelli, ainult eksursiooniga saab minna.. sinna sòites jäi trajektoorile ka Bamboo Island, mis oli ka üliilus ja tòeline paradiisisaar, kuid samamoodi ainult eksursiooni korras minna.. Aasias kindlasti palju selliseid kohti.. samuti olen leidnud sellise koha ka Arubal, samamoodi usun, et enamused Kariibid sinise vee ja valge liivaga :)

Togeani saared Indoneesias. Väga looduslähedane ja mitte luksuslike majutustega, sõbralike inimestega, koht.

Kariibi mere saared. Ise olen nautinud valget liiva ja helesinist vett Culebra saarel Puerto Rico lähedal. Täielik postkaardi saar.

Uus-Kaledoonias on ka supper, masside poolt täiesti avastamata koht!

Soovitan kindlasti Seychelle ja seal olevat La Digue saar. Taist leiab eraldatust ja paradiisirandu väikestelt saartelt, nagu näiteks Ko Kradan, Koh Ngai ja Koh Lipe. Kõik eelnevalt nimetatud on nagu postkaardilt :)

Tulum Mehhikos, kus on valge liiv, erksinine vesi, korallrahud ja majutuse võimalused alates väikestest hüttidest kuni luksuslikumate kohtadeni välja. Lisaks ka väga hästi säilinud maiade linn, mis annab kindlasti elamuse.

Väga ei oska nõu anda, kuna olen olnud mitmes ilusas rannas, aga tihtipeale on jah ookeanirannaga see probleem et väga suured lained. Puerto Ricos oli põhjarannikul üks super ilus koht, aga mina üle põlve vette minna ei julgenud, sest tohutud lained ja vedas ikka jõuga tagasi. Ma väga ujuda ei oska ka. Indias sama lugu, et mõnus vesi jne, aga niimoodi rahulikult vees sulistada ei saa.

Väga ilus sinine vesi ja valge liiv olid Malaisias Kilpkonna saarel -Sandakan Turtle Island. Meie sõitsime sinna rendipaadiga Sandakani sadamast (Borneo), kui teil õnnestub ööseks jääda, siis ülisuured kilpkonnad käivad seal ööseti munemas ja nii võib neid seal ka hea õnne korral meres ujumas kohata. Kahjuks on saar väike, nii et nädalaks sinna jääda ei ole mõtet, aga käimist väärt koht oli see küll, kui Borneole satute.

ettevaatust nüüd natuke selle kilpkonnamunemisega: ega nad mune 365 päeva aastas! :) Mälu järgi on see aeg kevadel, aprill-mai, aga guugeldamine konkreetse saare kohta annaks täpse aja.

Maya Beachi küll ei soovitaks, just turistide hordide tõttu. Kui Phuketile satute, siis Racha Islandil on helehelesinine vesi ja lumivalged liivarannad -https://www.google.ee/search?q=racha+island&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjv0JD0mJ3PAhXFJSwKHRCtBdIQ_AUICCgB&biw=320&bih=460#imgrc=y0AfP1MR9oRw6M%3A. Soovitan. Siin leiab ka rahulikumaid randu, kus rahvast pole

Minu väike top valge liiva ja helesinise veega randadest: Havelocki saar Andamani saarestikus

Togeani saared - Seal leiab väga ilusaid randu, aga kahjuks on meres korall surnud ning snorgeldamine üsna igav võrreldes näiteks Banda saartega.

Filipiinidel on väga ilusaid helesinise vee ning valge liivaga randu väga paljudel saartel. El Nidost tehtavate päevatrippide ajal näeb väga ilusaid randu ning samuti on valge liiva ning helesinise veega turiste täis saar Boracay.

Koh Rong Kambodžas - seal sai käidud ligi 4 aastat tagasi ja arvatavasti on see muutunud tunduvalt suuremaks turismipiirkonnaks kui ta siis oli. Tol hetkel seal igatahes käisid suured ehitustööd. Aga rand mis asus teiselpool saart (sadamast minnes) oli helesinise vee ja valge liivaga. Ainus mure oli liivakärbestega, kes suutsid korralikult pureda.

Koh Lipe saar Tai lõunaosas. Lisaks ilusatele randadele on seal ka üsna vähe turiste ja suurepärane võimalus otse rannast snorgeldama ujuda.

Koh Rong Cambodias enam kindlalt mitte!!! Pool aastat tagasi rikuti ehitustega ära. Baar baaris kinni ja rand must, mitte valge. Aga üliilus valge liiv koos sinise veega oli aastaid tagasi veel Zanzibaril ühes kalurikülas. Nimi on ununenud, vist midagi Jambiani, või sarnast.

See on tõsi, et Togeani saartel korallid on ikka väga viletsas seisus. Mulle meeldib sealne rahulik vesi. Ujud koos kaladega. Neid seal ikka veel on. Saari on palju ja kohti, kus olla, ka. Üks plussidest on see, et väikese eelarvega reisijale väga taskukohane. Alates 10 eurot päev koos toitlustusega. Mingeid suuri hotelle ei ole seal. Kohale saamine kohaliku laevukesega ja lennuvälja sinna arvatavasti kunagi ei tule ka. Internetti saartel pole ja telefoniühendus peaaegu olematu ...