M2gironimine Ecuadoris

Tere!

Kas keegi teab, kas eestlased on Ecuadoris m2gironimisretki korraldanud v6i mis m2gesid vallutanud?

Praegu olen ma Ecuadoris vahetus6pilane ja tegelen vaikselt siinsete m2gede otsa ronimisega. Huvitav oleks teada, milliste kohalike m2gede otsas eestlased varem 2ra on k2inud.

Ecuadoris on ilmselt üsna vähe käidud. Kui L-ameerikasse minnakse siis peamiselt ikka Aconcagua otsa. Väiksemad mäed niipalju pinget ei paku ja on kodule lähemalgi valikut palju. Niiet eestlasena oled ilmselt pioneeri rollis nii mõneski tipus :)

0
0

Kui tõesti tuleb välja, et eestlased ei ole mõne siinse suurema tipu otsas käinud, siis oleks vähemalt hea teada, et olen esimene eestlane selle mäe otsas.

Võibolla oleks mõtekas uurida mõne ronimisklubi käest? Ehk oskab keegi soovitada, millisest ronimisklubist on selle kohta võimalik kõige rohkem infot saada?

0
0

http://www.jkalpiklubi.ee - Jaan Künnap vast midagi oskab öelda ..

0
0

Alpiklubi Firn liige Eveli Habakuk on mõnel viimasel aastal teinud mitmeid edukaid tõuse Ladina- Ameerikas, Andides. Argentiinas ja veel mingis riigis, täpselt ei mäleta. Küsi www.firn.ee JK Alpiklubist pole minu teada keegi sealkandis tõuse teinud. Küsi Künnapilt www.jkalpiklubi.ee

0
0

Jaanuaris ronisime vulkaanidel, Illiniza, Cotopaxi ja Chimborazo olid p6hilised. Blogi http://mapuche-jane-tarmo.blogspot.com/

0
0

on palju häid vulkaane ronimiseks. Ise käisime Cotopaxil, Pichinchal ja Tungarahual. Viimasele küll tippu ei saanud, kuna on aktiivne ja ohtlik. Käisime kuni viimase shelterini. Aga maa müdinat, kivide kukkumist ja vulkaani purskeid sealt kuulata - väga huvitav elamus.

0
0

lugesin põgusalt blogi, loen hiljem huviga edasi. Kui Cotole läksite, kas olite ka selles imeilusas mägishelteris Coto jalamiL? Ma ei ole varem oma elus nii ilusat shelterit näinudki. Omanik oli väga meeldiv meesterahvas, kes Eesti mainimise peale teadis rääkida, et varem seal pole eestlasi nähtud (shelteris siis, mitte ilmselt Cotol) ja kaarti tundes on Eesti üks väga lauge koht.

0
0

Cotopaxi tavamarsruudi mägimaja ('rifugio', 'shelter') mida me ööbimiseks kasutasime on suur (mahutab üle saja inimese) ja rahva liikumist on seal justkui raudteejaamas :) Maja on muidu kena ja ümbrus puhas. Kahtlustan, et olid ehk m6nes teises rifuugios mäe teisel küljel.

0
0

siis see ei olnud see Coto refugio tõepoolest. Meie olime omal ajal selle raja peal ainsad (kolm inimest + giid). See oli detsembri alguses. Mis taseme tõus seal selle poole peal on, kus teie käisite? Ja kas kraatrit ja kõige nägite selgelt?

0
0

Kraatrit nägime vaid lennukist :) (vt. blogi) T6usu "tase" on selline, et n6utav on p6hiliste mägironimisoskuste valdamine järskudel lumen6lvadel liikumiseks, st. kirka kasutamine, seongus liikumine, enese ja kaaslase julgestamine jms. Algajatele teevad kohalikud giidid p6hilise ruttu selgeks ning juhatavad neid edukalt tippu ja tagasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased