Maailma esiterrorist Osama bin Laden on surnud

Uudis, mis kogu maailma ajakirjanikud üksteisest üle kisama on pannud, mis Obamale ilmselt teisegi valitsusaja annab ja millest tõenäoliselt juttu jätkub kauemaks. Paraku ei saa ükski reisisell end räpasest poliitikast täielikult eemale hoida ja peab sellega teatud piirini ikka arvestama. Mis arvavad sellest uudisest reisipisikust nakatunud inimesed? Kas maailm on tänasest turvalisem? Mida tähendab see uudis meie seitsmele õnnetule jalgratturile näiteks?

1
2

Hetkel on reisimine kindlasti veel vähemturvalisem, sest selist asja nad kättemaksuta ei jäta. Ise peaksin nädala pärast minema ühte niigi terrorismiohuga riiki, ei teagi nüüd, mis teha :S

0
0

Mis jalgratturitesse puutub: kui lihtsalt raha peal väljas ollakse, siis ei muutu midagi. Aga reisimine...No kui lubati Osama surma korral Euroopas tuumapomm õhkida, siis pole vist kuskil turvaline. Bin Laden sai aga teenitud tasu oma tegude eest.

0
0

Korrutan veelkord ka siin: http://www.ohtuleht.ee/424150

Kui läheme, siis võtame ennem käest kinni palun :)

Marks! Binipoisil olid ju väga ilusad ning sõbralikud silmad ;)

0
0

Endiselt on palju suurem tõenäosus liiklusõnnetusse sattuda või lihtsalt pättide ohvriks langeda. Ning reisimine juba on üks väga ebaturvaline tegevus :)

Aga tõesti sultanja, glaza u nego bõli dobrõje dobrõje ;)

0
0

:)

0
0

Kui uskuda STRATFORi ja tesi sarnaseid mõttekodasid, siis kutsuvad radikaalsed propagandaväljaanded juba mõnda aega (nii umbes aastast 2009) algajaid džihadiste üles ründama võimalikult lihtsate ja käepäraste vahenditega pehmeid sihtmärke. Võõras keskkonnas viibiv ja selgesti eristuv rändaja seda kahtlemata on. Seejuures, nagu elu näitab, ei ole rünnatava rahvus niiväga oluline, sest sageli ei peatuta seda küsima.

Seega võib oletada, et lühemas perspektiivis võib olukord muutuda halvemaks, kui kasvõi mingid isehakanud võitlejad kättemaksuaktsioone korraldavad. Pikemas perspektiivis võib olukord areneda nii ja naa. Sõltub ilmselt kui kaua suudetakse Osama mälestusega propagandatrummi taguda. Mõlemal poolel.

0
0

Ise seda muinasjuttu eriti ei usu terrorismist ja bin ladenist. Ennem kardan seda, mida meie oma valitused teha võiks ja mis põhjusel just praegu see bin ladeni teeema ära tehti.

Inimesi on tore hirmutada terrorismiohuga- eriti lihtne on see siis kui kuskil midagi õhata :)

0
0

Mida üks valitsus sellest võidaks, kui ta oma kodanikke õhku laseks?

0
0

Kohe ei saa vastamata jätta - valitsus "võidab" seda et rahva lollitamise tulemusena on see lambakari nõus oma taskust kinni plekkima kõiksugu viime-"demokraatia"-sinna-ja-tänna sõdu (9/11, 2005a UK bussiplahvatused). Teine võimalus on see et korraldatakse rünnakud ning leitakse kiiresti "süüdlased", "puuakse" rahva ees ja lambakari on jälle õnnelik. Ja teatud poliitikute reiting läheb lakke (vihjeks: üks meie idanaaber, aasta 2000). Aga kokkuvõtteks peab ütlema et sellist trikki tehti juba väga ammu... 1. Maailmasõja ajal (Louisitania).. Napoleoni ajal(täpselt ei mäleta kes patuoinaks toodi)... Rooma keisririigi ajal(Nero põletas ühte koma teist). Ühesõnaga, loodan et eelmine postitaja sai vastuse. Sest olgem ausad, viimane asi mille peale valitsused mõtlevad on oma riigi kodanike heaolu :)

0
0

Lollus :D Selliseid asju on muidugi põnev lugeda aga reaalse eluga pole neil siiski mingit pistmist. Sama suur rumalus nagu Maa kokkupõrkamine mingi Niburuga või luulud a`la Jüri Lina :)

0
0

Mõned nõrgad kohad:

Kui me lähtume eeldusest, et kõike juhub raha, siis peame tõdema, et igasugune sõda on meeletu raiskamine. Kuigi teatud spetsiifilised valdkonnad õitsevad, mõjuvad ebastabiilsus ja ebaproportsionaalselt suured sõjalised kulutused majandusele tervikuna siiski negatiivselt. Iraagi ja Afganistani sõjakäikudega on USA ja UK end lõhki laenanud, valitsevad poliitilised jõud on kaotanud tublisti rahva poolehoidu ja nende riikide osatähtsus muudes rahvusvahelise poliitika küsimustes on pigem langenud. Tugevnevad hoopis muud tegijad, kes ei ole end 10 aastat kestnud sõdimisega ära kurnanud.

Teine eeldus: kui 9/11 ja kõik sellega seotud sündmused on USA vandenõu, kuidas siis seletada ulatuslikke džhadistlikke võrgustikke Lähis-Idas ja Lõuna-Aasias? Isegi kui Al-Qaeda on CIA väljamõeldis, kuidas siis seletada PLO, Hamasi, Hezbollah`i, Talibani, Moslemi Vennaskonna ja paljude Al-Qaeda regionaalsete allharude olemasolu. Kui A.-Q. oleks müüt, siis tõelised islamistid ei tahaks sellega tegemist teha.

0
0

Ma võtaks vähe lihtsamalt. Arenguriikides - sõltumata usust! - on enamik inimesi üsna noored. Ei viitsi täpset statistikat välja otsida, aga mediaaniga oli vist kuskil 25. a. kandis.

Kui minna Araabia riikidesse, siis on seal 1) hulk noori mehi 2) kellest veerand kuni pool on töötud 3) mis teeb abiellumise probleemseks 4) ehk frustratsiooni on vaja kuskil välja elada ja pole ime 5) et sellest olukorrast otsitakse väljapääsu.

Bin Laden võib olla surnud, aga probleemid pole kuskile kadunud. Üsna pikalt kehtis Araabia maailmas vaikiv kokkulepe, et valitsus garanteerib odava toidu ja odava kütuse, vastutasuks keegi eriti ei kobise. See aastakümneid kehtinud kokkulepe tänu nafta ja toidu hindadele ei toimi enam. Tulemuseks on Araabia kevad, aga lahendusi pole endiselt.

Kui otsitud on siit ja sealt, siis pole ime, et mõned pöörduvad radikaalsemate lahenduste juurde. Ilmselt "ei midagi isiklikku", aga fakt on see, et mõningates maailma piirkondades tuleb reisimisel senisest enam mõelda turvalisusele. Lähis-Ida on minu jaoks endiselt üks kõige turvalisemaid kante maailmas, aga samas ei ole see enam päris sama Lähis-Ida, mis veel aasta tagasi.

Samas, ei oskagi öelda, kas hirmsam on see, et reisimine on mõnevõrra ohtlikumaks muutunud või see, et mõned inimesed hangivad infot Õhtulehest. Kahtlustan, et kollektiivne vaimse saasta tarbimine on tükimaad hävitavam, kui tuhat binlaadenit.

0
0

to johhaidii, hehe @ lollus

BeforeSunset tõi mõned näited.

Ajalootunnis ja ajalooraamatutest loetu on kõik lollus? Kahtlen. Ajalugu kubiseb minumäletamist mõõda rahvale valetamisest. Ja siiani võimsam vahend selleks on ka usk.

Lisaks, vaadeldes ükskõik millist püramiidi osa. Laps-vanemad. Õpilane-kool.Töötaja-ülemus. Rahvas-valitsus. Naiivne oleks arvata, et kõik omavahel ausalt kõigest räägivad ja oma kavatsustest teada annavad :) Kes poleks meist oma lapsele valetanud selleks, et saada laps midagi tegema? Lihtsalt mõtteaineks.

0
0

Tõepoolest iceincube, kui juba omaenda lapsele pidevalt valetada siis kasvab temast suure tõenäosusega inimene kes usub pimedalt igasugu vandenõuteooriatesse ning kelle eluideoloogiaks on ka ise kõigile valetada ja seetõttu ka kõiki kahtlustada. Koolis tööl jne. Õnneks on enamus inimesi kellega mina kokku puutunud olen oma sõnades ja kavatsustes ausad. See annab siiski lootust :)

0
0

aga ajaloo näited?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased