Madeira ilm

Tere,

Soovin minna aprilli lõpus nädalasele puhkusereisile. Kindlasti oleks soov natuke ka päikest nautida. Madeira ilmaennustus on aga külmavõitu. Max aprilli temp 20´C. Kuidas hindavad aga seal käinud antud temperatuuri aprilli lõpus? Olen tagasiside eest väga tänulik.

Inga

Wunderground.org järgi (ise käisin 2008 novembri lõpus ) on seal aastaringselt n.ö Eesti vananaistesuvi. Ehk siis midagi sarnast nagu oli Eestis 2009 augusti lõpus. Päeval 20-25 kraadi ringis (lõunarannikul), päikese käes olles isegi parajalt kõrvetav, õhtul 15-20 vahel.

Aga päikse nautimiseks on Madeira IMHO raiskamine, pigem tuleks seal maksimaalselt ringi liikuda (head mugavad jalatsid võta kaasa). Matkamiseks on sealne ilm ideaalne, külm ei ole ja liiga palav ka mitte.

Kui plaan autot juhtida, võiks enne Eesti kitsamatel teedel trenni teha :-).

2008.a aprilli viimastel päevadel tehtud pildid. Soovitan antud matka läbi teha, kui aktiivne matkamine sobib. Ca 8km kõrgemasse tippu Ruivo ning tagasi ca 6km. Terve päev tuleks varuda ning kindlasti peaks ilusa ilmaga arvestama...

http://www.royalmadeira.com/madeira/santana/areeiro-to-ruivo/

Madeiralt kuumust otsida ei maksa, selleks on teised kohad. Samuti on ka randadega mida seal praktiliselt pole. See saar on looduse nautimiseks ja lihtsalt puhkamiseks, Samuti matkamiseks.

www.wunderground.com Vaata ilmaandmete ajalugu aastate ja kuupäevade kaupa.

Teema lõpp.