Madeira reisist video

Eelmise aasta sügisel sai abikaasaga omal käel Madeiras käidud. Fotokaamera oli korralik, kuid videokaadrite jaoks kasutasin telefoni Samsung A5 (kolm aastat vana). Seega kvaliteet ei ole tipp, kuid abiks ikka. Video on koostatud mälestuseks eelkõige endale, kuid kui keegi plaanib minna Madeirale, siis siit leiab infot ikka vähe.


Huvitav, millal telefonide tootjad hakkavad 90 kraadi keeratud sensoreid telefonidesse panema, sest näha on, et inimesed ei õpi telefoni käeshoidmist videote salvestamise jaoks kuidagi ära.

Jah, video on tore ja vahvat infot sisaldav kuid kallid inimesed -- PALUN, PALUN hoidke telefoni filmides ALATI horisontaalasendis. Mõelge sellele, kuidas teil koduses elutoas televiisor asetseb ning kuidas kinos ekraan on -- need ei ole ju vertikaalselt.

Vertikaalse telefoniga videot salvestades jääb 3/4 kaadrist tühjaks ning vaatajale tunne justkui piiluks läbi lukuaugu või vaataks paokil ukse vahelt -- kogu aeg tahaks ust laiemalt lahti lükata ning "nurga taha" piiluda...

Ega jah, selle video juures pole enam midagi parata, aga üldiselt võiks küll inimesed hakata videosid ikka horisontaalselt filmima. Isegi nägemisväli on inimestel horisontaalne! Tegelikult ei viitsinud videot eriti vaadata, niivõrd häirib see uksepraost piilumine.

Jah võtan selle omaks, et telefoni käes hoidmisega panin puusse. Mul on küll hobifotograafina suhteliselt pikk ajalugu (peegelkaamera jne), kuid millegipärast, ei tulnud selle peale, et telefoni teist pidi käes hoida. Nagu näha on, siis hoidsin ühte stiili lõpuni välja :). Aga jah mingi hetk lihtsalt lühis, mida tagantjärgi raske isegi seletada..:)

Sisukas ja tore video! 
Meie pere Madeira video 1 min 30 sek on praegu Õhtulehe reisivideote konkursil. Kui see meeldib, ootame teie lahket hääletamist, klikake allolevale lingile ja punasele südamele! 
https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14753
Hääletada saab kuni 14.05.2018.
Kniksud- kraapsud vaatajatele- hääletajatele!


Täitsa tore ülevaade! Aitäh!

Olen ise mitu korda Madeiral käinud, aga ikka oli huvitav vaadata. 
Anoonast nii palju, et seda süüakse siis, kui see on kergelt pehme - umbes sama nagu avokaadoga. Toorelt see ei maitse (müüakse valdavalt toorelt, aga valmib u 2 päevaga kui panna koos banaaniga paberkotti), küpselt on aga üks parimaid puuvilju, maitse meenutab ananassi ja banaani segu. Lõigatakse sektoriteks ja koori ning seemneid ei sööda. 
Soovitus, kes Madeirale läheb, võtke hotelli asemel rõduga korter, hoiate raha kokku ja naudite kohapealset elu palju rohkem. Madeira on ilus, toit on maitsev ja inimesed supertoredad, mõnus reisisihtkoht aasta läbi (v.a ehk veebruar, kui sajab kõige rohkem).

Kui filmitud on iPhone’ga, siis saab püstised kaadrid väga lihtsa vaevaga iMovie nimelises rakenduses telefonis õigeks keerata. Ja muidugi saab seda teha ka muudes videotöötlusprogrammides telefoniväliselt. Nii et kui viitsimist, siis saaks sellest videost veel asja.