Mäesuuskade määrimine

Tere Kas keegi viitsiks kirjutada mäesuuskade määrimise teemal kodustes tingimustes. Mida panna,kuidas panna,mitu kihti,millega,soojalt või külmalt. Oma määrimise tulemusel 3 tundi Kuutsemäel ja suusapõhi servast matt. Määrdeks oli muidugi vene aja parafiin. Spetsialistid,ärge siis väga pikalt naerge.

Tegelikult, tuleks vähemalt kord hooaja jooksul suusapõhju lihvida ja kante teritada. Määrida võiks enne igale mäeleminekut. Pigem kasuta spetsialistide teenust. Minuteada pakutakse seda isegi Kuutsekal. Hooldada olen endi omi lasknud Hawaii poistel.

Määrimine kodus tglt jummalast lihtne, aga ikka kuumalt. Kui kodus vana triikraud, mida ema/naine retsida lubab, siis selle abil siristad peene joana sulaparafiini põhja alla. Sulatad laiali, nii et plastikut alt lahti ei kärsata. Kui suits taga, siis raud liiga kuum.Ühe koha peale seisma jääda ei tohi, keerad suusa p....e.

Nüüd jahtuma õue. Pärast plastikkaabitsaga (näit kõvast plastikust joonlaud, terava kandiga (90 deg), aga parem ikka päriskaabits) kraabid KÕIK liigse mögina alt ära. Võid üle harjata kõva ja lühikese karvaga nailonharjaga. Ühest kihist piisab.

Ostad mingi universaalse igailma parafiini, aga mitte päris pehmet. Küll spordipoodides teavad, mis sobib. Me kasutasime Nõmme Lumepargi, http://nommelumepark.ee/, suuskadel-laudadel eelmisel talvel näit. Toko punast, kollane liiga pehme.

Seepärast spetse soovitasingi, et väga lihtne kallid lauad p...e keerata ;)

Selle isetegemise juures on kõige tüütum see meeletu tolm ja sodi, mis maha kaapimisel tekib. Kodus seda teha on üsna ebamugav, kuna korralikuks põhja töötlemiseks on vaja ka suusad kuhugi kinnitada. Aga vana triikrauaga ja madala temperatuuriga saab üsna edukalt määritud. Ja kui mõistus peas ja käed otsas, siis p...e keerata on üsna keeruline. Kaasaegse parafiini leiad igast korralikust suusamüügiga tegelevast poest.

Ennem määrimist ära unusta lauda tõrvamast . Otsi garaazist vana leeklamp välja ja soeta ehituse ABC'st pigi . Kõrveta see julgelt oma uue kalli raha eest ostetud laua põhja alla kinni . Pärast mägedes alla tuhisedes tekib selline eriline tunne , et sõidad ülesmäge ning kindlasti jääd inimestele silma . Nii, et on võimalus tuttavaks saada mõne kena tütarlapsega . Hoian sulle pöialt .

Määrded jah samad mis murdmaasuuskadel ning pole vaja muud kui punast parakat, kas Toko, Briko, Holmenkol vms, tavaliselt temperatuurile 2-8, st igailmamäärded. Ja kaabitsa võiksid ka ikka endale spetsiaalse muretseda, ei maksa palju ning kestab eluaja, sinu eluaja. Sulatamiseks sobib ilma aukudeta triikraud. Kui kasutad aga sama rauda, millega linu triigid, siis kata triikraua plaat hõbepaberi või küpsetuspaberiga. Määrima peaksid siis, kui suusapõhi halliks tõmbub, või kui on hele suusapõhi, siis kõhutunde järgi, iga paari korraliku mäepäeva järgselt.

Aitäh Sebin.Tegin täpselt Sinu õpetuse järgi,aga see ehituspoe pigi ei lõhna niimoodi,kui lapsepõlve suusatõrv.Aga tühja sellest,kõige parem selle asja juures on see,et korralikult tõrvatud suuskadega ei ole üldse nii valus kukkuda,kui kapitalistide toodetud parafiiniga. P.S. Kas kuumaõhupüstolit ei tohi kasutada?

Kuumaõhupüstol ? See on minu jaoks juba liiga tehniline termin , pead teistelt , targematelt foorumlastelt üle küsima aga ma arvan , et naiselt fööni võid laenata küll . Mis puutub kapitalistlikusse parafiini siis siin me mõtleme ühte sammu .

Mina soovitan vedelat määret SWIX Performance Liquid Glider. Eriti suusareisi ajal. Lahustiga suusk/laud alt puhtaks, saapaviksisarnane määre peale ja kahe minuti pärast korgiga laiali. Häda korral (märg lumesadu näiteks) saab isegi mäe peal toimetada. Päev ei lähe vähemalt kaotsi, lumi ei kiti suusa külge kinni. Muidugi jäistel radadel sõites pole mõtet määrida, igasugune määre kulub paari tunniga alt ning libiseb niigi. Määrimata suusaga võrreldes on vahe tuntav, eriti laugetel laskumistel. Ei pea hoogu lükkama. Kogemuslikult püsib määre all terve suusapäeva.