Mägedesse

Tervist. Pole varem kunagi mägironimisega tegelenud, aga tekkis soov teada saada, kui kalliks läheks see hobi? Varustus ja kõik muu sellega seosnev. Ning kui kalliks läheks reis mõnele madalamale, kuid siiski arvesse võetavale mäele. Ei tea kohe üldse midagi selle kohta. Kindlasti on kuskil foorumites varem selle kohta kirjutatud, aga vabandan ei leidnud ise midagi tarka. Ehk oskab keegi aidata?

Ega sellele küsimusele üksühest vastust polegi. Sama hea küsimus, et palju reisimine üldse maksma võib minna - vastused on erinevad ja sõltuvad sellest kas minna ümbermaailmareisile või Jurmala veeparki.

Aga aitavad äkki lehed: www.firn.ee www.jkalpiklubi.ee www.matkaliit.ee

Lihtsama reisi Tatratesse või Norrasse - seal on igati arvestatavad mäed - nii umbes nädalase kestusega, saab ca 4000 krooniga.

Aga hobi võib suhteliselt kalliks minna. Esimesele matkale saab ju tuttavatelt asju laenata - alates magamiskotist jne, ei maksa suurt midagi. Keskmine matkavarustus maksab ca 20000 EEK, korralikum oluliselt rohkem.

Hindasid ei saa niimoodi ütelda, näiteks matkasaapadki võivad maksta nii 600 EEK kui ka 6000 EEK. Magamiskott võib maksta nii 300 krooni kui ka 10 korda rohkem. Nii on kõigi asjadega.

0
0

On mitu eri asja: mägironimine, mägimatkamine, kaljuronimine, talvematkamine... Kulutada võib neile ükskõik kui palju või ükskõik kui vähe. Sügava hobina võtab alpinism ära KOGU sinu raha ja lisaks otsid sponsoritelt nutuga pappu juurde. Kergemalt võttes võid häälega Balkanile minna ja seal mööda imeilusaid mäestikke ringi kolada - peaaegu tasuta.

Üldiselt, raha on viimane, mis mägedesse minekul takistuseks saab. Kui on tahtmine minna, füüsiline vorm ja sobiv seltskond, küll siis leiad ka oma võimalustele vastava mäed.

0
0

ehk soovid proovida mägironimist country-stiilis?

http://abcnews.go.com/US/wireStory?id=2931513

0
0

et eelkõnelejad väga ära ei ehmataks siis tegelikult on nii et näiteks väga korralik 20päevane Kaukaasia matk (algajatele ja ka edasijõudnutele) on võimalik saada (näiteks JKA klubis) 5100kr eest + toidu maksumus. . ja varustus on nii, et korralikud mägimatka saapad (maksavad nii 2000-3500kr) on peamine enda poolt vajaminev varustus. miskid tormijoped ja püksid ja kindad ning soe pesu ja fliisid ja mütsid ja prillid ning muud vidinad saab ikka kuskilt kas kokku laenata või siis enda olemasolevatest talveriietest kokku kobineerida. . ja kui ei saa siis olilisuse järjekord on selline:

  1. mägimatka saapad
  2. magamiskott (-15 kuni -25C) + matt
  3. seljakott (80-100liitrine)
  4. tormijope + püksid
  5. soe pesu jnejne . surfa siin lingi all ringi: http://www.jkalpiklubi.ee/teoksil/index.html otsi sealt Kaukaasia matk ning siis näed ka pikemat nimekirja asjadest mida matkal võib vaja minna.. :)
0
0

Nojah, indrek, aga see ei ole mägironimine. matkata võib igaüks ja saab ka ilma magamiskoti ja seljakotita - on igasuguseid mugavus-matka võimalusi. aga küsiti mägi-RONIMISE kohta, selleks on vajalik ikka erivarustus ja tehnika ja väljaõpe.

0
0

Reisikirjelduste põhjal on jäänud mulje, et ikka tohutult tuleb asju kaasa võtta; et a la 20kg üldpagasis ja 10 käsipagasis toime ei tule... või peaks ikka olema võimalik kogu kaasa võetud kraam ühte 100 liitrisesse ja teise 20 liitrisesse seljakotti mahutada.

Kui matkarajal Tatrates, kus silt näitas, et aega kulub 3 tundi (1000m tõusu) ning endal läks veidi alla 3 tunni üles ja u. sama palju aega siis ka tagasi - kas sellise vormiga peaks saama ka Elbrusel hakkama?

0
0

tihti inimesed ajavad mägimatkamise ja mägironimise ja ka kaljuronimise kõik omavahel sassi, nimetades neid koondnimega mägironimine. . jah kaljuronimisel ja mägironimisel on vaja erivarustust ja mis veel olilisem - kogemusi, treenimist spetsialistide käe all ja ka erivarustust. . mägimatk võib olla ka nii raske et kisub kõhu krampi ja paneb silmist tuld sülgama. .

to: lauriandres jah varustus peaks olema selliselt pakitud, et on võimalik kõik ühte seljakotti ära mahutada. ja seda ajal mil liigutakse baaslaagrist kõrgemale.. mäkke. . see varustus mis sul seal baaslaagris kõik kaasas võib olla oleneb juba sellest, kui lähedale/kaugele sinna näiteks transpordivahenditega ligi saab. Kaukaasias asuva Elbruse puhul on ligipääs hea ja seega muretsemiseks põhjust pole.

0
0

Sain ikka piisavalt infot siit juurde. Tänan teid. Kahjuks on selle Elbrusega natuke nadi lugu, sest et selleks aastaks on see rong läinud. Aitäh sellegi poolest.

0
0

No ei ole Elbruse lugu sugugi läinud... Koht või kaks veel leida, kui vastastikune klapp ja muud sobivusparameetrid olemas - järjekordne Elbruse trip ettevõtmisel. Kui huvi tõsine, lase signaali e-posti aadressil, mis kusagil siin kommentaari küljes peaks näha olema.

0
0

Näh, minu mõistus ei võta, kus see spämmikindel meiliaadress peaks avalduma... :S Nojah, siis kõnetraat (täpsemini küll "kõneraadiolaine") 5027225 abiks. Elbruse osas...

0
0

Kui konkreetselt ronimisest rääkida (näiteks kaljuronimisest), siis varustuse hinnad sõltuvad suuresti ronimise tüübist, millega tegelda. Baasvarustus (vöö, sussid, julgestusvahend, paar karabiini) teeb kokku umbes 2000-3000 eeku, lisaks seongu peale vastavalt sellele kas on sportronimine, trad, abironimine, suured seinad vms. Esimese puhul vaja vaid köit, ekspresse, mõned suured karabiinid, slingid jms, kokku umbes 4000-5000 eeku, suurel seinal võid 50-100000.- ka alla panna ja jääb ehk vähekski.

0
0

enamasti peab tavainimene, kes pole varem mägede ega ronimise ega alpinismi ega mägimatkaga kokku puutunud, mägironimise all silmas siiski mägimatka ehk mägedes seljakotiga käimist. ja seal ei ole peale mu eelpool ühes kommentaaris sisestatud asjade väga muud midagi vaja..

0
0

Esimest ja teist korda käisin mägedes (või siis "mägedes") Norras, jättis kustumatu mulje ja siiamaani pean parimaks reisiks, kuigi hiljem olen mõnda kohta veel jõudnud. Suur osa oli kindlasti esmamuljel, pole kindel, kas praegu tagasi minnes vaimustus enam nii suur oleks. Norra plussidena tooksin välja selle, et kohale on suhteliselt lihtne ja odav jõuda (lennukiga Oslosse või oma autoga läbi Rootsi), erinevalt Lääne-Euroopast pole mingit probleemi telkimisega ning tähtsusetu pole ka see, et igalt poolt on joogivett saada. Esimest korda minejale jätkub küllaga ka põnevust - palju on lumiseid lõike ning järsemates kohtades saab esisilla töösse rakendada. Kellele ka sellet väheks jääb, saab mõne liustiku marsruuti sisse võtta, kes aga lund ja kaljusid paljuks peab, leiab märksa rahulikumaid radasid.

Varustusest piisab täiesti telgist, seljakotist, magamiskotist-lebost ja priimusest.

0
0

Elbrusele koht pakkuda, kui soov on endine, [email protected]

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased