Mai lõpus Inglismaale tööle - liitub keegi?

Tere. Plaan siis vaikselt tööd ja elukohta kuhugi Inglismaale otsima hakata ning mai lõpus või juuni alguses unistus teoks teha ehk siis Eestist ära minna. Oleks äkki kellelgi hakkajal ~25–35aastasel naisterahval sama plaan? Võiks oma “jõud” ühendada ja koos minna :)

Teretulnud ka kõik töö- või elukoha(üüri)pakkumised!

Kahekesi lihtsam.Eriti just elukoha leidmisega. Tasuks kindlasti ennem otsustada kuhu minna. Ei tasu kuskile uisapäisa minna. Inglismaal on lahedaid ja mitte eriti lahedaid kohti...Minu arvates kõik väiksemad linnad on mõtetud. Lihttöö leidmine kah suures linnas tõenäolisem. Aga arvesta sellega, et samale tööle kandideerimas 100 poolakat. Erialase töö leidmisega on nii nagu on...Ja inglise ingliskeel on ikka suht teine sellest keelest mis Eestis õpid...Aga ma tean, et näiteks hooldajaid otsiti sela pidevalt.keegi ei tahtnud seda tööd teha.

Tahaksin ise ka UK tööle saada ja just mõtlen kuidas oleks kõige targem seda teha.Olen siit saatnud oma CV -d päris mitu kuid siiani leidnud pole veel midagi.Võib olla tuleks kohale minna ja siis otsima hakata.Oleksin nõus kaasa tulema kuigi natuke vanem kui 35 aga siiski nooruslik ja hakkaja.Kui soovi on võib mulle kirjutada siia margit.ku@hotmail.com.

Paljud töökohad ei või seadusepiirangute tõttu riigist väljaspool asuvaid kandidaate üldse arvesse võtta. Selleks, et arvestatav kandidaat olla, peaks olema Ühendkuningriigi aadress ja telefoninumber. Samuti eelistatakse, et CV oleks täidetud inglise malli alusel ning seal kasutatakse inglise CV-s tavapäraseid omadussõnu ja verbe enese iseloomustamiseks. (Eesti CV-dega võrreldes inglaste silmis ülioluline, samuti tuleb CV-sse palju enesereklaami lisada, kes end paremini reklaamida oskab, see saab löögile). Väljastpoolt riiki kandideerijate puhul on seaduslike piirangute ja tõsiseltvõetavuse puudumise juures ka keeleküsimus oluline, kui riigis elanud ei ole, siis kas aktsent on kuulajaile kergesti arusaadav ja kas oma kõrv on siinsete eri aktsentidega harjunud - selleks ent peab Ühendkuningriigis kohapeal elama, et tollele küsimusele vastust saada).

Ok, sellest järeldan ,et ikkagi oleks targem kohapeale kõigepealt tulla ja siis hakata tööd otsima.Kus kohast olekas kõige mõistlikum elamist otsida ,saab seda siit teha?

Võid ju www.gumtree.com kaudu vaadata. Kirjutada võid Eestis olles, kuid üüritava elamise vaatamiseks pead ise kohapeale lendama. (Arvesta, et gumtree.com keskkonnas võib olla ka palju skämmereid, kes Sind lohku üritavad tõmmata, libaüüriperemehi või kinnisvaraagente etendada, ID-pettust harrastada, nii et selle suhtes soovitaksin ka valvas olla ja väga targasti toimida; samas võib ka juhtuda, et mõni raskeloomulisem inglise üüriperemees võib tahta võõramaalase teadmatust selle riigi üürisüsteemist, deposiidikaitse kohustusest jms ära kasutada, eriti kui Sul on võõramaine nimi, mis esmasuhtlusel Su päritolu reedab). Sageli soovitakse väljaüürimisel, et Sul oleks töökoht olemas. Samas töökoha jaoks soovitakse, et Sul oleks elukoht olemas. Aadressi alusel muutud Sa siin riigis nn legaalseks ja toda aadressitõendit on esiteks vaja iga algussammu jaoks.

Ma küll otseselt ei plaaninud Inglismaale minna, kuid soov Eestist ära saada on suurenenu. Hakkan vaikselt isegi sellisele variandile mõtlema.

Tere Pella! Olen nõus sellega mida pakud. Soovid, võime rohkem sellest rääkida. Minu mail on: msmary@hot.ee

Pella kuidas sul selle plaaniga on läinud? Tunnen väga huvi..