Majanduslangus ja reisimine

Käes jaanuar ja aeg planeerida puhkust ning juba liiguvad mõtted reisiplaanide suunas. Aga mis plaanide tegemise suhtes ettevaatlikuks teeb, on majanduslangus. Kas teie olete sel aastal midagi oma reisisoovide ja -plaanide osas muutnud? Kas mõtlete selle juures majanduslangusele ja säästmisele? Millised võiksid olla nö säästuaja reisid?

Arvan, et hetkel väga aktuaalne teema ja võiks jagada oma kogemusi ja ideid, kuidas soodsalt maailma näha.

Seda teemat on juba pisut arendatud siin: http://trip.ee/node/45222

0
0

Seda teemat ka lugesin, oli huvitavaid mõtteid, aga kuna see oli oktoobri alguses, siis sellest ajast on palju muutunud ning mõtlesin uue teema tõstatada. Oktoobrikuises teemas on veel tunda, et enamikule pole majanduslangus mõju avaldanud ja ei plaanita midagi muuta oma harjumustes. Endal ka hetkel sissetulek sama ja tööd isegi rohkem kui enne kriisi, aga majandusprognoosid alanud aastaks teevad siiski ettevaatlikuks ning tahaks reisides ratsionaalselt rahaga ümber käia.

0
0

Ja mis vastust sa nüüd paar kuud hiljem loodad saada? Kui tahad reisida ja rahakott lubab siis reisi. Kui kardad siis ära reisi. Simple

0
0

Tegelikult on sel langusel omamoodi mõju meie reisimistavale küll. Kui seni on mingi riik olnud parajalt kallis, siis nende raha väärtusetustumise tulemusel on vahetuskurss selgelt meie kasuks ning oleks arukas just nüüd neis riikides ära käia. Esimesena tuleb kohe meelde Island, kuid ka Venemaa, Belarus ja Ukraina. Minge EP lehele ja võrrelge seal erinevaid rahasuhteid viimase 2 aasta jooksul, näete mis kasulik, mis mitte. Eriti palju ette me vaevalt ennustada oskame. Ei käsitle siin üldse juhte, kui keegi töötuks jäänud ja raha peale ei tule. Kui üldiselt, siis võib oletada, et eeloleval suvel väheneb ka välisreiside arv kuni 10%. See omakorda pingestab reisikorraldajate võimalusi. Palju reise jäetakse ära, ei saada kasumlikku punti kokku. Seda tuleks ka reisikavandamisel arvestada, et on keskmisest suurem tõenäosus, et reisi ei toimu.

0
0

Minu meelest on käes ja tulemas enneolematult soodne aeg reisimiseks, sest lennufirmade pakkumisi tuleb pidevalt ja olen päris kindel, et aina paremaks läheb. Millal viimati pakuti Singapuri pileteid 6700 krooniga? Äsja võis lugeda, et britid, kes tavaliselt teevad oma reisibroneeringud aasta algul ära, on 2009. a. teinud broneeringuid üle 40% vähem võrreldes eelmise aastaga. Pole kahtlust, et see olukord jõuab varem või hiljem sinu postkasti järjekordse pakkumise näol (kui muidugi tellid). Tõsi, soodustused puudutavad enamasti ainult neid lennukoridore, kus toimib tihe liiklus ja avatud konkurents. Ladina-Ameerikasse (kui ehk Sao Paulo kõrvale jätta) ja Aafrikasse (v.a. LAV) pole midagi huvitavat tulnud. Eeltoodud jutt puudutab siis neid, kel reisikorraldaja pidevat käehoidmist vaja pole. Soodsate lennupiletitega odavamates riikides seljakotiga reisides võib väga vabalt tulemuseks olla raha kokkuhoid võrreldes samal ajal tehtavate kulutustega Eestis. Ja mis võiks olla üheaegse reisimise ja säästmise vastu? Aga ma arvan, et need, kes selle loogika järgi reisivad, teevad seda sõltumata sellest, mida teeb majandus.

0
0

Olen entusiastlik ja kirglik reisija, raha leian nii või naa. Kirg paneb vahendid, s.j. raha, liikuma!

0
0

Inglise nael 17.34. Millal siis veel kui mitte praegu.

0
0

Pigem olen hakkanud rohkem reisima ja kui reisiraha vajaka, saab selle ikka kätte kuidagi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased