Makedoonia, Malta või Rumeenia?

Tere,

Vaatasin, et suvel on võimalik lennata otselennuga Makedooniasse (Ohrid), Maltale või Rumeeniasse (Constanta), kus ma ei ole veel käinud.

Saan aru, et iga koht on omanäoline, kuid sellegi poolest, kuhu te soovitaksite reisida/mitte reisida üheks nädalaks. Et oleks turvaline, ilus loodus, soovitavalt liivane rand ja hea toit. Läheksime kahekesi, ilma lasteta.

Ette tänades soovituste eest

Soovitaks Rumeeniat. Constanta lähedal on veel kuurortlinnu nt Mamaia, Vama Veche jne. Hinnad odavad, Must meri soe ja lisaks veel nostalgialaks :)

2
0

Oskan öelda omalt poolt Malta kohta seda, et Malta plussideks on see, et on väike saar (linnulennult 30 km pikuti, laiuti 15 km, kuigi kohapeal tundub veidi suurem käänuliste teede tõttu), et näeb tähtsamad asjad ära ja liikuda on mugav, kas siis 21€ nädalane Tallinja bussikaart, millega saab sõita ringi kogu riigis või siis rentida auto, millega oled hoopiski oma aja peremees (liiklus vasakpoolne ja kergelt kaootiline siiski). Liivarandu on vähe ja väiksed, aga neid siiski on. Liivarannad on näiteks Golden Bay, Ghajn Tuffieha, Pretty Bay, Gozol Ramla Bay ja Cominol kuulus väike Blue Lagoon, mis pole küll liivarand (vb 10m2 on seda liiva :D), aga kuulus oma imekauni läbipaistva vee poolest ja ujujatel tasub kindlasti minna.

Eks maitsed ole erinevad ja Malta puhul on "cuisine" üsna raske, aga samas on vahemereelemente ka. Kuulsad tänavatoidud on ricotta või hernepüree saiakesed Pastizzid ja tuunikala Ftira'd. Ilmselgelt mereannid ja kala on värske ja maitsev. Pühapäeviti on Marsaxlokis ka suur kalaturg, kust saab isegi üht-teist osta ja proovida teha. Kui ise ei taha vaeva näha, siis igal pool on menüüs ka kala. Rahvusliha on küülikuliha, mida tehakse kas siis küüslauguga praadides või tomatihautisena. Väga maitsev. Tavapärastes toidkohtades muidugi on palju pastat, pitsat ja burgereid, aga samas võib leida poodides ka suupisteid - täidetud oliive, kohalikku juustu, kohalikke maiustusi jne. Kui olla selline kergelt matkaja hingega, siis on väga kaunis rannikuala Dingli Cliffs, vettehüpeteks tore koht St. Peter's pool, lihtsalt imelisteks vaadeteks ja väikseks paadisõiduks Blue Grotto. Pealinn Valletta on täidetud muuseumite ja kohvikute-suveniiripoekestega. Sliemast leiab suuremad ostukeskused. St. Julianis on kena mereäärne promenaad jalutamiseks ja palju söögikohti. Edasi Pacevilles toimub kogu ööelu. Vanast pealinnast näeb vanaaegse kivilinna olemuse, aga ka hea vaate Maltale. Päevane väljasõit Gozole näitab oma farmi- ja külakultuuri.

Ühesõnaga avastamist Maltal on, kuigi ta on tilluke - selle koha pealt suur pluss.

Ilm on soe (kuigi olenevalt ajast võib tuulisus kas nuhtlus või õnnistus olla) ja rahaühik euro. Teine riigikeel on inglise keel.

Rumeenia kohta nii palju, et ilmselt on seal väga võimsad loodusvaated just kevad-suvisel ajal, kui osata need üles leida. Mägesid palju jne. Bukarest ise on suur, pargid jäid hästi sealt meelde, mis olid väga ilusad. Aga jah, selle Constanta kohta ei oska ma midagi öelda..eks see Rumeenia suurus tingib kindlasti erinevused. Hinnad madalamad kui Maltal, aga oleneb kohast ka, turistipiirkondades ikka kõrgemaks aetud.

Makedoonia kohta ei oska midagi öelda.

1
0

Malta on Ok ja kui on isu vaadata vanu hooneid ja tutvuda saare ajalooga. On looduskauneid kohti, on lahedat ööelu. Ja ajalugu on põnev, eriti, kui veidi juurde lugeda, kriitiliselt mõelda ja mitte alati puhta kullana võtta seda, mida muuseumides / kirikutes esitletakse : ) Hotellid on valdavalt head ja kui on soov (soojal ajal) niisama hotelli basseini ääres vedeleda, siis sobib hästi. Mis mind Maltal kõige rohkem häiris, oli asjaolu, et jalgsi asulatest väljaspool jalutada väga ei saa. No lihtsalt ei ole selliseid kohti. Kindlasti neid siin ja seal on, kuid ei saa eeldada, et lihtsalt lähen ja jalutan (mere ääres, küngaste vahel). Või siis, et rendin ratta ja sõidan saarel ringi. Nägin küll saarel rattureid (autoteedel sõitmas), kuid see on pigem väga harv vaatepilt. Samas, mõnes üliharvas kohas on autotee kõrval isegi rattatee, mis suvaliselt algab ja sama suvaliselt lõpeb. Võimalik, et teen Maltale liiga, kuid nädal aega on saarel ... veidi palju. 3-4 päeva on Ok, no 4-5, kui Gozol ka käia. Seda siis, kui auto rentida (vasakpoolne liiklus pole midagi keerulist, 10-minutiga saab asjale pihta ja kuigi rendiautode peale tihti tuututatakse, sest nad veidi aeglased on ja kohalikel tihti jalus, siis võta seda pigem huumoriga). Kui bussidega ringi kooserdada (bussiliiklus on seal väga Ok, mulle jäi mulje, et mingid liinid sõidavad vist 24h?), siis kulub aega rohkem ja teisalt 'ohoo, lahe pisike tee, vaatame, kuhu see viib - vau, viib kauni vaatega mereäärsesse kohta', jääb ära. Seega, rendiautoga on Malta 4-5 päeva Ok, nädal (7 päeva) on suure huvi korral ka mõeldav, kuid ma soovitaks nädalast (7-päevast) reisi pigem mujale planeerida.

0
0

See on Maltal loomulikult imeline, et teine riigikeel on inglise keel ning igal pool saab inglise keelega hakkama! Tõsi, paljude äride omanikud on itaallased, kuid ka nemad räägivad reeglina inglise keelt. Seega, kui on abi vaja, soovid muuseumis millegi kohta rohkem teada või ööklubis baaridaamiga arutada, milline kokteil kohalikest jookidest kokku võiks segatud saada, siis inglise keelt osates ei jää kunagi hätta. Ja see on Malta ülisuur pluss, sest tunned end igal pool hästi, sest saad kõigest aru.

0
0

Mina jällegi ei saa nõustuda, et 7 päeva on liiga palju. Aga noh, ma leian ka, et ükskõik kus puhates ja päriselt puhates, et ennast ka välja saaks lülitada, on 7 päeva ikkagi miinimum. Need 3-4 päeva on rohkem hops-hops vahepala. Aga mõtleme niimoodi päevade kaupa:

 • päev Cominol

 • päev Gozol

 • päev muuseumid/hypogeum/aquarium

 • päev Mdina, Rabat, Mosta

 • päev kalaturg Marsaxlokk, St Peter's pool, Blue Grotto

 • päev rannas

 • päev matk Dingli Cliffs, läänerannik

 • päev 3 cities

 • päev St Julian, Sliema, Valletta - poed, sisseostud

 • Alati tasub jätta lisapäev varuks lihtsalt puhkamiseks või juhuks, kui mõni festival või üritus on, kuhu tahaks minna.

 • Õhtud Paceville, kui klubid meeldivad

Ja seda juhul kui olla autoga. Ilma autota ilmselt nii tihedalt neid päevi ei saakski täita, kuna bussiga võtab tõepoolest liikumine rohkem aega. Aga see minu arvamus, eks jah oleneb ka, et mis huvitab. Ise olin 4 kuud Maltal ja kuigi ma ei puhanud ainult, siis ei saa öelda, et igav oleks hakanud. Ikka oli kuhugi minna või midagi avastada. Samuti teistkordsel külastusel olin 7-8 päeva ja oli toredat äratundmisrõõmu, aga ka uute kohtade avastamist.

1
0

Kui Nordica avaldas oma uued suvesihtkohad ja ma kuulsin nime Constanta, siis sisetunne ütles, et sinna lihtsalt peab minema, olgugi, et polnud sellest kohast enne kuulnudki. Augusti alguseks ongi ostetud lennupiletid, nädal seal kohapeal ja vaikselt peab hakkama juba ka planeerimisega tegelema.

1
0

Hea valik . Meie eelmisel suvel sõpradega peatusme seal mitu päeva . Constanta ja Mamaia on kõrvuti nagu üks linn . Olime Mamaias , vaatasime delfinaariumis delfiinide etendust , sõitsime ühest linna otsast teise köistee gondliga . Ilus liivane rand , olime enne jaanipäeva , rahvast oli veel vähe , aga ujuda juba kannatas !

0
0

Ma lisan siis natuke Ohridi kohta siia, käisin seal just eelmisel suvel. Ohridist liivaranda otsida ei tasu, linnas pole üldse randa, teistes külades järve ääres kehvemapoolseid randu muidu leidub. Vesi on jahe aga ilm mõnusalt soe. Positiivse poole pealt on Ohrid väike ja kena linn ning seal ümberringi kaunis loodus, Makedoonias söök väga hea ja odav, eriti lihasõpradele on see suurepärane koht.

Nädal aega Ohridid jaoks oleks minu meelest liiga palju, aga siis on ju ka võimalik käia pealinnas Skopjes v näiteks Albaanias.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased