Malaisia detsembris

Tere!

Meil on plaan veeta 11 päeva Malaisias (jõuluperioodil) .

Kas keegi on rentinud auto seal olles? Muljetage :)

Hetkeseisuga on plaanis kuskil 2-3 päeva veeta Tiomani saarel ja 3 päeva reisi lõpus veeta Kuala Lumpuris.

Muljetage oma kogemustest. Kuhu veel soovitate minna ja kuidas teie seal ringi reisisite.

Aitäh kõigile kes viitsivad aega võtta ja kirjutada :) Liis

ma jätaks KL peale ühe (maks. 2) täispäeva ja järelejäänud päevade arvelt pikendaks Tiomanit

Ja kui Petronase tornidesse ka tahate minna, siis soovitan nende kodulehelt piletid ette ära osta, kohapealt pea võimatu saada (kui just kohe hommikul sabatama ei lähe).

Tioman on lahe koht aga aastavahetusel võib-olla mitte kõige parem sihtkoht -- "The monsoon winds begin to blow from October, bring heavy rain and strong waves till January (surfing season). " (http://www.tioman.org/)

Auto osas kui just suuremad linnasüdamed vahele jätta ja olla varem vasakpoolse liiklusega sõitnud, siis julgeks küll autot rentida. Teed olid heas korras ja motikaid vähem kui mujal Aasias. Rahvusvaheline juhiluba tuleks ARKst võtta vaid. Natuke isegi kahetsen, et tellisime juhiga minibussi ette. Eelmine aasta sai tehtud üsna traditsiooniline ring KL, Taman Negara, Cameron Highlands, Ipoh, Georgetown, Langawi Viimast veidi kahetseme (hull turistilõks), aga Tiomanil peab arvestama, et võid jääda sinna kauemaks, kuna laevad ilma pärast ei käi ja meil polnud varupäevi. Georgetown oli aga väga lahe koht. Kaks ööd seal oli liiga vähe.

Kui huvi pakub ajalugu, siis soovitan Melaka linna ja Penangi saart. Mõlemad KL-ist lihtsalt ligipääsetavad. Penangile peaks saama rongi+bussiga, aga ka lennupileteid saab ca 20 eur ringis tavaliselt. Melaka on ca 2,5h bussisõidu kaugusel. Need linnad mu vaieldamatud lemmikud Malaisias. KL on samuti tore - Petronas´est enam meeldib mulle isiklikult KL Tower, kus üleval restos on tore nt "high tea".
Kõige ägedam on muidugi minu jaoks Malaisias Borneo saar - kui loodus huvi pakub, siis on seal seda palju-palju. Kahjuks ei ole seal detsembris-jaanuaris kuigi hea aeg külastamiseks.