Malaisia saartel ööbimine

Tere!

Plaanime augustikuus minna Malaisiasse ja küsimus on selline, et kas peab saartel (Redang ja Perhentian) eelnevalt majutuse kinni panema? Mu prantslastest sõbrad ajavad mind hulluks jutuga, et peame imekiiresti bookima, sest pole enam vabu kohti odavama hinnaga jne jne. Aga seal on ju mingid peremajutused vms saadaval normaalse hinnaga ja pole vajalik ilmtingimata eelnevalt broneerida?

Andke nõu, kellel kogemusi. Samuti soovitused/nõuanded nende kahe saare kohta on väga teretulnud!

Ei tea konkreetselt Perhentiani kohta, aga samal idaküljel oleval väga ilusal Tiomani saarel ei olnud küll mingit probleemi majutuse leidmisega. Nädalalõppudel ja kohalikel ja Singapuri riigipühadel nagu oli veidi rohkem rahvast. Samas oli osa chaleteid maha jäetud vist turistide vähesuse tõttu.

0
0

Otseselt sa tõesti ei pea seal midagi kinni panema, aga eks paremad kohad võivad täis olla. Eriti, kui suurema seltskonnaga minna. Kuidagi pead ju sinna ka saama ja mulle tundus, et paadid, mis Kuala Besutist väljusid olid kõik mingite majutuskohtade omad. Mis muidugi ei välista, et sa väikse fee eest sinna peale saad. Perhentian Besaril (ehk siis suuremal saarel) peaksid lihtsalt jala mööda randa saarele tiiru peale tegema, kui tahad endale midagi sobivat leida. Ma ise olin sellises kohas nagu Tunabay Resort (www.tunabay.com.my) ja julgen soovitada. Päevad otsa puhkust - rannas lesimist, paadiga snorkeldamistripid, muude saarte külastus, sukeldumine jms). Aga kui sulle kuuma ilmaga meeldib õlut libistada, siis soovitan omal kasti kaasa osta, kuna kohapeal on ta parajalt kallis (noh, Eesti pubi hindades) ja sealse kuumaga seda ikka kulub.

0
0

Mina küsin , Langkawi kohta Soovitage midagi mis pole netis pakutav aga hea perega minna?! Netis siiski hinnad on nagu on , tean et tegelikult ju seal on veel hotelle mis on heas kohas hea hinnaga jne. Neti hinnad algavad jah 60MYR aga kui peretuba siis kohe 200myr, kuidagi palju kallim kui tais aga sinna ei plaani minna

0
0

Meie käisime Pulau Perhentian Besaril märtsi lõpus ning ette ei olnud broneeritud. Sõitsime rendiautoga mööda Malaisia idarannikut ning olime ennem ära otsustanud, et kui sinnakanti jõuame, võiks Tunabay Resortisse minna. Nii et Kuala Besutisse kohale jõudes sõitsimegi otse selle firma kontorisse, kust meid laevale juhatati ja saarele kohale toimetati. Õnneks vabu kohti oli:) Tunabay Resortiga jäime rahule, vaatasime ka saarel ringi, erilist luksust sealsetest bungalow'dest oodata ei ole mõtet, aga teiste kohtadega võrreldes tundus see parim.

0
0

On plaan samuti Perhentian islandile minna Malaysias. Annik, kas Tunabay resortisse said sa majutuse paadiga tasuta,siis? Kuulus nagu hotelli hinna sisse?Ja paat läks mingitel kindlatel kellaaegadel. Huvitav, kui ise jõuan Singapuri kell 17.30 ja tahaks sealt lennukiga kuidagi saada sinna saare poole, kas siis õhtul saab ka paadiga saarele kuskilt :).

0
0

Reeglina ei jäeta paadiga mandrilt saarele sõite pimedale ajale. Pealegi tundub Singapurist samal õhtul sinnakanti jõudmine täiesti ebareaalne (lennukiga või mitte). Kui just ei plaani eralennukit või helikopterit charterdada.

Kindlasti soovitan Perhentianidele reisi planeerimisel arvestada ilmaga - oktoobrist aprillini on vihmaperiood.

0
0

Minu mäletamist mööda oli sellel hotellil ainult kaks laevasõitu päevas. Üks edasi-tagasi sõit hommikul ja teine lõunal. Kui me sadamasse jõudsime (umbes kella 14 paiku päeval), selgus et selle lõunase paadini jäid vaid loetud minutid ning minu mäletamist mööda ei läinud ka teistel hotellidel õhtul hiljem enam paate. Nii et vedas:) Paadisõit hotelli hinna sees ei olnud, tuli juurde maksta. Kardan ka, et õhtul 17.30 Singapuri jõudes samal päeval saarele ei jõua. Tuleks sõita lennukiga Singapurist Kuala Besutisse, öö seal veeta ning järgmine hommik saarele sõita. Head reisi!

0
0

Sai ka 2011 veebruari esimestel nädalatel nii Perhentian Besaril kui Perhentian Kecilil kuna mõlemad on kõrvuti. Kuala Lumpuris olles öeldi meile kohalikust reisibüroost, et saared on veel n.ö kinni kuna mussoon pole veel läbi ehk siis saartel turismi hooeag pole veel alanud. Õnneks mõned päevad hiljem saime kohlikult kalurilt teada, et saartele juba saab. Ka minu mäletamist mööda ei väljunud neid paate just iga kell. Paadisõit (kiirpaat vms) saartele oli meil üsna tugeva tuulega nii et saime korralikult raputada u 30 minti, aga 8 päeva jooksul ei sadanud seal vihma kordagi. Meile isiklikult meeldis Perhentian Besar oma randadega rohkem kui Perhentian Kecil. Etriti meeldis Perhentian Besaril väike laguuni moodi rand mis asub Perhentian Island Resorti ees.

0
0

Üks väike märkus Besarile sõitmise kohta. Minnes oli meil tuulevaikne ilm ja paadisõit nagu ikka paadisõit. Kuid tagasitulles oli päris kõva ristilaine, mis tähendas seda, et mingist hetkest alates tuli igast lainest osa vett paati ning mandrile jõudes olime läbimärjad. Õnneks sai sadamas suvalises majas end soolasest veest puhtaks loputada. Seega soovitan istuda paadi ninasse (kus küll raputab rohkem, aga kuhu lainevesi ei jõua) või siis targu end suspede väele võtta, kui laine paati tahab hakata tulema.

0
0

Ei hakka uut teemat siin tekitama. Küsiks, et kas keegi siinsest foorumist on hiljuti sõidu Perhentianilt Langkawile ette võtnud? Sooviks teada kogemustest. Perhentianil hetkel minek suurele saarele Besarile, kas tasuks veeta aega ka Kecilil või on saared suht sarnased?

0
0

Meie tegime valiku kohapeal. Ehk siis kõigepealt maabusime Kecilil kaheks päevaks ja käisime veetaksoga (mootorpaadiga) Besaril ja kuna Besaril olev majutus meeldis rohkem, siis kolisimegi edasiseks Besarile. Need saared on väga kõrvuti, nii et kui ööbite Besaril siis pole mingi probleem paadiga Kecilile sõita ja sela ringi kolada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased