Malaisiasse minek

Tere!

Palun targemate nõu:-) Kahjuks ei suuda otsustada? Kas osta lennupiletid Singapuri detsembrist kuni 15. Jaanuarini või hoopis võtta reisiks terve jaanuar. Reisima lähme kahe lapsega, kellest üks aastane ja teine viiene. Kas hinnavahe enne ja pärast aastavahetust on väga suur majutusel. Lennupiletitel oli küll märgatav, airasiaga tuli meie perel ca 150 eurot vahe. Puhkuse soovime veeta Langkawil ca 2 nädalat ja Melaka linnas...või on veel mõni koht, kus lastega saaks ja tuleks olla. Ette tänades, kes jaksab vastata. Kõik soovitused ja ideed on teretulnud.

Mõlemad ajavahemikud head. Ise sai ka möödunud aastal 20. detsembril sinna lennatud ja 6. jaanuaril tagasi. Sel perioodil on ilm põhjamaa inimeste jaoks just kõige sobivam, pole liigselt palav. Majutusega on nii, et seal on jõulud-uus aasta suur puhkuste periood, mida varem ära broneerida, seda soodsamalt saab hakkama. Pärast uut aastat on tsipa lihtsam. Jällegi, kõik tuleks võimalikult vara ette ära planeerida/broneerida. Langkawi on hea valik, aga võib osutuda liiga kommertslikuks, teine valikuvariant sellel ajavahemikul on Pangkor, mis on märksa vaiksem ja sobib rannas lebotamiseks, kuid tegevuse osas võib igavamaks muutuda.

0
0

Tere!

Palun targemate nõu, ei suuda kuidagi ära otsustada kuhu alguses minna, kas nädalaks Langkawile või rentida nädalaks auto ja sõita Melakka-Ipoh-Cameron Highlands. Hetke reisiplaan näeb esmajoontes selline välj kokku ca 35 päeva. 13.-15. detsember Johor Bahrus majutus 2 ööd, kuid päevased tegevused Singapuris (legoland, filmistuudio, auto). ....ja nüüd peaks otsustama kuhu minna? Langkawile peaks lennukiga sõitma Singapurist, odavaim 300 euri üks ots, tagasi KL 150 euri.Kui auto rentida ja käia Melaka-Ipoh-CH, siis mulle kuidagi tundub, et tegevust jääb väheks 8 päevaks ja sellise marsruudi puhul ei saa kuidagi mööda KL-st, kus me niikuinii 5 päeva pärast veedame aega.
23.-29. detsembril on meil majutus Pangkori saarel. 29.-2.01.2013 Kuala Lumpur (kui minna Langkawile alguses, siis nüüd külastaks Ipoh ja CH) 2.-13. jaanuar Borneol. 13. jaanuar Singapor ja tagasi sõit 14. jaanuar.

Meiega koos reisivad ühe ja viie aastased lapsed.

Palun teie abi otsustamisel.

Ette tänades

Mann380

0
0

Veel on variant lennata 8ks päevaks Balile näiteks :)

0
0

Sellised mõtted tekkisid: Singapurist lend -> Langkawile (olge nädalajagu) sealt sõitke praamiga Penagile (ehk Gerogetowni linna). Penangis vaatamist 2-3 päeva või rohkem. Sealt auto või bussiga Pangkori saarele, kus teil öömaja kinni pandud.

Praam Langkawi ja Penangi vahel sõitab ca 2,5 h, sõidab 2-3 korda päevas, õhtune väljub 17.30. Piletid (60 rmb nägu) ostke Langkawi tänavatel olevatest turismiputkadest paar päeva enne planeeritud väljasõitu ära.

Pärast Pangkori on teil reis juba planeeritud, küll selleks ajaks ise tunnete kas tasub reisiplaani midagi lisaks võtta või mitte. Lastega reisi kohta tundub päris tihe kava. Head reisi!

0
0

Viieaastane kindlasti naudiks Legolandi, mis avati selle aasta septembris Johor Bahrus.

0
0

Tere Mann, Sai tuldud eile Malaisiast-Singapurist ja Sinu plaanitud reisikava, arvestades ka ühe aasta vanust last, tundub olevat päris "kuri" :) Mõned mõtted: Ma ei kujuta ette, kuidas nii väike laps saab hakkama linnas ja rannikust eemal niiskuse ja temperatuuriga. Aga soovitaks teil reisida kas lennukiga linnast randa/saarele või rentida auto, saate vähemalt ruumi mõistliku temperatuurini maha jahutada :) (Singapuri puhul küll tundub autorent olevat suht mõttetu - parkimisprobleemid ja samas ühistransport väga heal tasemel, või võtke takso). Malaisia kiirteed on vägagi OK, kui vasakpoolne liiklus hoomatav on. Samuti ei ole kiirtee tasud Euroopa hinnatasemel, näiteks sai sõidetud Kuala Kedah'ist (Langkawi ferry point) Melaka'sse 7 tunniga, läbi KL'i, ja kiirteemaks oli 60 kohalikku. Bensiin95 liitri hind on 1,9 kohalikku. IMHO, kuigi Ipoh ja Georgetown on vahvad kohad, pole seal lastega koos suurt midagi teha. Penangi saarel on laste jaoks vaatamist nii liblikafarmis kui troopiliste viljade aias. Nende külastamine vajab eraldi transporti. Langkawi'st Georgetowni tuleb päevas kaks laeva, kui ma ei eksi, siis viimane ca 1530. CH on laste jaoks mõistliku kliimaga ning sealsed loodusrajad võivad 5 aastasele olla ka huvitavad. Singapurist lennud on päris kallid, kas JB'st otse või läbi KL'i AirAsia'ga odavamalt ei saa Langkawi? Oma autoga reisimine annab muidugi väga palju paindlikkust juurde. Üks uitmõte - rentige JB'st mugav auto ja 9 tunniga olete Kuala Kedah'is (viimane praam Langkawile läheb 1900) jätke auto sadama juurde parklasse (10 kohalikku päev) ja Langkawist tagasitulles sõitke läbi Ipoh'i CH'sse, olge seal mõned päevad ja siis Pangkor'ile minnes andke auto ära. Mis teil Borneo'l plaanis? Minu reis oli SIN-KK-Sandakan/Mabul-KL(sealt auto)-TN-CH-Ipoh-Georgrtown/Penang-Langkawi-Melaka-KL/SIN.

1
0

Mina olen reisinud kogu aeg lapsega, ka väiksega ja võin öelda, et lapse jaoks see kliima talumine ei ole mitte kunagi probleemiks olnud. Ainus asi, mis probleeme võib tekitada on see, et siseruumid on kohati ikka väga külmad ja see temperatuurivahe soojast külma ei ole hea. Minu aastasel lapsel oli kogu reis põnev - ta jälgis igal pool toimuvat suure huviga. Selles vanuses mu laps veel ei kõndinud, seega ei seadnud ka suuri piiranguid sellele, kus temaga käia ja kus mitte - lihtsalt kõndiva lapsega hiljem on tundunud mõned kohad ohtlikud ning oleme loobunud mõnedest plaanidest. Ka oli ja on meie laps selline, kes une korral on nõus ükskõik kuskohas magama, olgu selleks käru, auto või ka näiteks lennujaama pink. Nii et mina omast kogemusest ei näe, et nii väikese lapsega oleks reisimine keeruline või et need plaanid oleksid ulme. Pigem on viieaastane see, kellel on juba omad soovid ning tahtmised, aga ilmselt annab selles vanuses last jälle ära rääkida. Meie kõige keerulisem reis oli kolmeaastase lapsega, praegu on laps neli, usun, et see aasta on juba lihtsam.

1
0

Ma soovitaks kindlasti lisada ajakavva Penangi saart. Nii mõnus koht ja super toit. Lastega reisimine on kindlasti veidi teistmoodi (isiklik kogemus puudub), kuid kui juba minna, siis ikka vaadata ka:) Penangilt saab väga mugavalt Langkawile (või vastupidi), mõnus praamisõit.

Muidugi tuleb arvestada erinevate ootamatustega - ma ei tea, kas Mann on väikese lapsega varem käinud? - ja jätta ajakavva ka veidi paindlikkust sisse. Isegi meil, kes me oleme kaks tervet täiskasvanut, on pikemate reiside puhul ette tulnud plaanimuutusi (tugev põletus, mürgitus, kõhuhädad vm). Lapsega reisimisel isiklikult arvestaks igaks juhuks paindlikuma graafikuga.

0
0

Kulgeme Malaisias 16.jaan-6.veebr. Vaatan, et idarannik ja Borneo on sel ajal mussooni vallas... http://www.selectiveasia.com/borneo-holidays/weather/january Seega plaanime samuti lääneranniku trippi, küll ilma mudilasteta. Lebotamiseks Langkawi,Penang,Pangor, siis läbi Ipoh`i Cameron highland ja Taman Negara rahvuspark, Melaka ja Kuala Lumpur.

Btw, kas kellelgi on müüa LP Malaisia? Hädasti oleks vaja.

0
0

Suured tänud vastuste eest. Täpsustuseks meie taustast, et omal käel reisinud oleme natuke Indias, Mauritiusel, Ukrainas ja autoga Euroopas. Lastega oleme käinud Egituses, Soomes ja Rootsis, et natuke kogemust on, kuid kui aus olla, siis ma ise ka arvasin, et äkki liiga tige graafik.:-) Kuid lähtusin sellest, et igal pool oleme ühe nädala. Singapurist lähme taksoga JB, kus oleme paar päeva ja külastame ka legolandi. Seega JB lendame paari päeva pärast Penangile, kus oleme kaheksa päeva. Penangil arvatavasti lebotame rannas ja lihtsalt puhkame. Langkawile ei saanud hea hinnaga pileteid, kui oleks paar kuud varem ostnud, siis küll ja head majutust ka ei leidnud. Ma lihtsalt ei ole nõus ulmehinda majutuse eest ka maksma. Hetkel on majutuse öö hind jäänud 50 euro kanti. Kuid muidugi me lähtume ikkagi laste vajadustest eelkõige. Autorenti ka kaalusime, kuid otsustasime lennuki kasuks, kuna see kiirem ja saavad mõlemad lastega tegeleda kogu aeg. Penangilt plaanisime taksoga minna Lumutisse või siis auto rentida, seda vaatame koha pealt, kuidas teeme. See on hea info, et Ipohs pole lastega midagi teha, siis jätame selle vahele ja lähme otse Pangkorile. CHmõtlesime külastada KL viibimise ajal. Mis me Borneol teeme, ei teagi veel, hetkel olen bronninud kolm päeva ära majutust....eks vaatame, kuidas meil läheb eelnevalt. Ma tean jah, et sellel ajal on vihmaperiood aga me oleme plaaninud ikka minna, vähemalt on soe:-) kui ikka väga sajab, siis saab varem tagasi lennata, sest meil on ostetud pileteid, mille kuupäevi saab muuta. Suurem poiss on juba pabinas, et tahab juba minna. Loodame parimat, et kõik sujub ilma suuremate viperusteta:-)

Mul on olnud alati unistuseks külastada seda maad, miks, ei teagi:-)

Parimat

Mann

0
0

@Mann,kui sa Borneole maandud, ehk saad kohapealt väikse ülevaate ilmastikuoludest anda. Kuna meie tripp just algab vahetult peale sinu oma, siis oleks värskeim info väga oodatud. Seega vaataksimeme jooksvalt, kas Borneo või mitte.

0
0

Mann räägib ikkagi ilmaoludest lähiminevikus, mõistlikum oleks ka uurida 10-päeva prognoose, näit http://de.weather.com/weather/local/MYXX0028?x=7&y=19 See on küll saksakeelne, kuid arusaadav.

0
0

Olles ise kahel korral Borneol käinud, võin öelda, et ilmaprognoosi vaadates tundus asi äärmiselt vilets - iga päev vihamne, pilves jne. Tegelikkuses oli mõlemal korral pilvealune ilm väga ok, vahepeal paistis ka päike ja vihmahood olid õhtuti kella 8 paiku. Mõlemal korral oleme käinud jaanuaris-veebruaris. Sa nii saartel rannas olla kui ka ringi rännata, ilm sobis kõigeks.

0
0

@edah, tegid mu kohe Borneo suhtes lootusrikkamaks!

0
0

Mann, mis saidi kaudu sa otsisid odavaid lennupileteid Penangi ja Langkawile? Me läheme aprillis Singapuri ja peame plaani, kuhu minna edasi (ja kuidas).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased